2016.12.18. - 4 Niedziela Adwentu

1. Przeżywamy 4. Niedzielę Adwentu. Rozpoczynamy tydzień bezpośredniego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia. Niech pomocą w duchowym przygotowaniu będzie udział w roratach i nowennie do Dzieciątka Jezus (codziennie o godz. 6.00 i 17.00).

Dziś na Mszy św. o godz. 10.00 przyjęcie do grona ministrantów 14 chłopców. Gratulujemy tym chłopcom i ich Rodzicom. Dziękujemy też Księżom opiekującym się LSO za ich gorliwą posługę.

Młodzież rozprowadza dziś sianko na stół wigilijny. Pozyskane środki będą przeznaczone na działalność KSM. Przed kościołem można również nabyć płytę z pastorałkami i pieśniami religijnymi wydaną przez zespół Gloria Mariae działający przy naszej parafii. Zebrane ofiary przeznaczone będą na działanie Zespołu.

Na stoliku z prasą i w zakrystii można nabyć kalendarz na 2017 rok wydany przez Inicjatywę Młodzi Misjom. Ofiary wspierają dzieło misyjne Kościoła.

2. Okazja do przedświątecznej spowiedzi w naszej parafii we środę. Sakrament pokuty i pojednania będzie prawowany od godz. 8.30 do 19.00 z przerwami: 10.00-10.30, 12.00–14.00, 15.30-16.00, 17.00-17.30.  Spowiedź w kaplicy w Piekiełku od 14.00 do 16.00. Zachęcamy wszystkich do oczyszczenia serc na Uroczystość Bożego Narodzenia.

3. O poprowadzenie różańca - ze względu na spowiedź we wtorek o 16.30 - prosimy Różę Kobiet  św. Jana Pawła II (zelatorka Janina Smoter).

Z posługą sakramentalną do chorych przed świętami udamy się w piątek 23 XII od godz. 8.30. Zgłoszenia chorych w zakrystii.

4. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Gdzie potrzeba, niech to będzie okazja do wyciągnięcia dłoni do zgody i pojednania z bliskimi czy w sąsiedztwie. Zadbajmy w naszych domach o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Zachęcamy, by towarzyszyła jej wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata z Ewangelii św. Łukasza, łamanie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. Niech pozostawione wolne miejsce nie będzie tylko pustym znakiem. Pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do wieczności (choćby zanosząc świecę z wigilijnego stołu na ich grób). Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Msze św. w Wigilię: o 6.00, 7.00 i o 9.00. Nie ma Mszy św. o godz. 17.00!

5. Liturgiczne obchody pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej w noc przed Bożym Narodzeniem. Pasterka w kaplicy w Piekiełku o godz. 23.00, w kościele parafialnym o 24.00. W Tymbarku, pół godziny przed północą, wigilijne czuwanie prowadzone przez młodzież i jutrznia adwentowa śpiewana przez Chór. Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia, m. in. na Dom Samotnej Matki prowadzony w Tarnowie przez Siostry Urszulanki. Bóg zapłać za Waszą hojność.

Msze św. w Uroczystość Bożego Narodzenia w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00; w kaplicy w Piekiełku o 9.30 i 15.15.

6. Spotkania grup parafialnych:

LSO w Tymbarku: lektorzy w poniedziałek o godz. 19.00, ministranci we wtorek o godz. 18.00.

Próba chóru parafialnego w środę po wieczornej Mszy św.

Opłatkowe spotkanie DSM w piątek o godz. 10.00.

7. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali dary i uczestniczyli w przygotowaniu paczek świątecznych dla potrzebujących. Dziękujemy również tym, którzy przynieśli prezenty do paczek dla dzieci na Kresach. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

9. Proszono nas o ogłoszenie: ci, którzy mają obowiązkowe ubezpieczenie rolne w PZU, mogą wpłacić składkę w każdy poniedziałek od 9.00 do 12.00 w Urzędzie Gminy w Tymbarku.

10. Intencje Mszy.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszły: śp. + Józefa Stanisz z Tymbarku, której pogrzeb odbędzie się dziś o godz. 13.30 oraz śp. +Zofia Kocęba z Zamieścia, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o 13.00. Powstańmy i pomódlmy się za zmarłych: Dobry Jezu