2016.12.26. - Święto św. Szczepana

1. Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00; w kaplicy w Piekiełku o 9.30 (nie ma tam Mszy św. popołudniowej!). Ofiarami wspieramy uczelnie i wydziały katolickie. Tradycyjne poświęcenie owsa po sumie.

Przypominamy, że dziś Rozesłanie Kolędników Misyjnych. Dzieci odwiedzą nasze domy z kolędą misyjną. Zbieranymi ofiarami wspomagamy 25 projektów realizowanych w różnych krajach misyjnych, a bezpośrednio służących dzieciom. Bóg zapłać za Waszą otwartość i ofiarność.

Zachęcamy, by przeżywać te święta w gronie rodzinnym, nie zapominając o wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek. Niech ten piękny polski zwyczaj, nie zanika w naszych rodzinach i w naszej kulturze.

Ojcowie Cystersi ze Szczyrzyca zapraszają do Żywej Szopki – można ją odwiedzać do 2 stycznia w godzinach od 10.00 do 18.00.

2. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. We wtorek będziemy wspominać św. Jana Apostoła; w środę św. Młodzianków, męczenników. To także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych.

W piątek, 30 grudnia, zgodnie z kalendarzem liturgicznym, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzajmy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą. Jest to także święto patronalne Sióstr Nazaretanek, będziemy się modlić w intencji Sióstr, które posługują w naszej parafii.

3. W środę o godz. 16.30, o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. siostry Faustyny Kowalskiej (zelatorka Aniela Smoter).

4. W sobotę, na godz. 16.00, zapraszamy na Eucharystię i nabożeństwo na  zakończenie roku kalendarzowego. Był on brzemienny w wydarzenia w Kościele powszechnym i w naszej Ojczyźnie. Przeżywaliśmy nadzwyczajny Rok Miłosierdzia, radowaliśmy się 1050. rocznicą chrztu Polski, gościliśmy Światowe Dni Młodzieży i Ojca Świętego Franciszka. Mamy za co dziękować, ale mamy również za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na Nowy Rok.

5. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy tym, którzy ofiarowali dary i uczestniczyli w przygotowaniu i rozdawaniu paczek świątecznych dla potrzebujących. Dziękujemy mieszkańcom Zamieścia za ofiarowanie choinek. Siostrze Jolancie za dekoracje kościoła i czuwanie nad całością, osobom sprzątającym w kościele i na placu kościelnym, młodzieży za przygotowanie czuwania i pomoc w strojeniu kościoła. Dziękujemy również Liturgicznej Służbie Ołtarza, Chórowi parafialnemu, Orkiestrze Dętej „Tymbarski Ton”. Dziękujemy Panom, którzy przygotowali szopkę, i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w to, byśmy Boże Narodzenie świętowali uroczyście.

6. Od środy rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzając wszystkie rodziny naszej parafii zanieść do Waszych domów Boże błogosławieństwo. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad praktykami religijnymi. Niech kolęda będzie też okazją do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła: śp. + Janina Radzikowska z Tymbarku. Powstańmy i pomódlmy się za zmarłą: Dobry Jezu