Parafia Tymbark - 2017.01.01. – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

2017.01.01. – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

1. W pierwszy dzień nowego roku, Świętej Bożej Rodzicielce Maryi, oddajemy cały rozpoczynający się rok i prosimy, by był on dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej, i dla naszej Ojczyzny czasem prawdziwie błogosławionym.

Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00; w kaplicy w Piekiełku o 9.30 i 15.15. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o 7.00 i 8.30, a w Piekiełku po 9.30.

Dzisiejsza uroczystość  jest z inicjatywy bł. Pawła VI obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ofiarami wspieramy cele diecezjalne.

Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać odpust zupełny.

2. W środę o godz. 16.30, o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Urszuli Ledóchowskiej (zelatorka Maria Obrzut).

3. W czwartek na Mszę św. na godz. 17.00 zapraszamy młodzież klas 3 gimnazjum wraz z rodzicami, w ramach comiesięcznego przygotowania do sakramentu bierzmowania.

4. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Msze święte w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo złota, kadzidła, i kredy.

W tym dniu na Mszy św. o godz. 10.00 uroczyste zakończenie Kolędy Misyjnej. Zapraszamy wszystkie dzieci jeszcze raz w strojach do świątyni. Osoby, do których nie dotarli kolędnicy, a którzy chcą  wesprzeć cele misyjne, mogą zakupić specjalny kalendarz misyjny (dostępny na stoliku z prasą i u siostry w zakrystii).

Również w tym dniu Jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej. Zapraszamy serdecznie do PCK-u na godz. 15.30.

5. Okazja do spowiedzi  świętej przed 1. piątkiem i 1. sobotą w czasie Mszy świętych. Księża w styczniu wyjątkowo nie pojadą do chorych na pierwszy piątek. Tych, którzy pragną przyjąć Komunię św. prosimy o indywidualne zgłoszania do naszych świeckich  Szafarzy Eucharystii Komunii świętej.

6. I jeszcze na koniec niektóre liczby w statystycznym obrazie naszej parafii za poprzedni rok. W 2016 roku sakrament chrztu świętego przyjęło pięćdziesiąt troje dzieci (dziewczynki i 21 chłopców). Do wieczności odeszło pięćdziesiąt cztery osoby (26 to kobiet, 28 to mężczyzn; 29 osób z Tymbarku, 11 z Zamieścia, 6 z Piekiełka, 3 z Podłopienia, 5 z innych miejscowości).

7. Intencje Mszy św.

8. Porządek kolędy…

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła: śp. + Maria Smoter z Tymbarku, Jej pogrzeb odbędzie się jutro o g. 13.30. Powstańmy i pomódlmy się za zmarłą. Dobry Jezu