2017.03.05. – 1. Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy 1 Niedzielę Wielkiego Postu. Niech to będzie czas bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju. Zachęcamy wszystkich do podjęcia osobistych postanowień i umartwień na Wielki Post.

W naszej wspólnocie parafialnej witamy serdecznie ks. diakona Łukasza Matuszyka, który będzie odbywał praktykę duszpasterską przed święceniami kapłańskimi. Otoczmy Go naszą życzliwością i modlitwą.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w kościele parafialnym w piątki o 15.15 i o 17.00, a po nich Msza św.  oraz w niedzielę po Sumie. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00 a po nich Msza św. W kaplicy w Piekiełku początek nabożeństw w piątki o godz. 16.00; Gorzkie Żale w niedzielę o 15.15 a po nich Msza Św.

3. W każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

4. W środę o godz. 16.30 o poprowadzenie różańca prosimy Różę Mężczyzn św. Józefa (zelator Józef Piętoń). To również Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich Paniach. Kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

5. Od środy młodzież klas III gimnazjalnych rozpoczyna prywatną nowennę przed sakramentem bierzmowania. Otoczmy kandydatów do tego sakramentu naszą modlitwą.

W czwartek na wieczorna Mszę św. zapraszamy uczniów klas I i II wraz z rodzicami. Będzie to kolejne spotkanie w ramach dalszego przygotowania do sakramentu bierzmowania.

6. W następną niedzielę przeżywać będziemy dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej okazji będzie przeprowadzona zbiórka do puszek przeznaczona na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Genetes.

7. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich działające w naszej parafii włącza się w akcję organizowaną przez Wydział Misyjny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie: „Makulatura na misyjne studnie” oraz „Kolorowy złom na misyjny dzwon”. Poprzez zbiórkę makulatury oraz kolorowego złomu możemy pomóc naszym misyjnym braciom i siostrom uzyskać dostęp do czystej wody przez budowę studni głębinowych oraz w zakupie kościelnego dzwonu do misyjnej kaplicy, a także budowie szkoły podstawowej dla pigmejów Afryce. Szczegóły można znaleźć na plakacie w gablocie i na stronie internetowej. Makulatura oraz złom kolorowy (czyli miedź, mosiądz, aluminium, ołów i kajner) będą odbierane w piątki po południu pół godziny przed nabożeństwami Drogi Krzyżowej i po Mszach św. przy garażach obok PCK-u. Gorąco zachęcamy do włączenia się w tę akcję.

8. Spotkanie LSO w Tymbarku w poniedziałek: ministranci - godz. 16.00, lektorzy o godz. 18.00. Zbiórka aspirantów z Piekiełka w środę o godz. 15.00 w zakrystii kaplicy w Piekiełku. Próba chóru w  środę po wieczornej Mszy św.

9. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie od 8.00 do 9.00, za wyjątkiem świąt i pierwszego piątku oraz pół godziny po wieczornej Mszy św. za wyjątkiem sobót. W sprawach pilnych przyjmujemy w każdej porze! Proszono nas również o zwrócenie uwagi, by w niedzielę nie parkować samochodów na chodniku przed kościołem. Starajmy się też tak korzystać z parkingów parafialnych, aby nie zastawiać wyjazdów z garaży, nie marnować miejsc, nie utrudniać sobie wyjazdu. Prosimy również, by bez nadzwyczajnej potrzeby, nie wjeżdżać na parking przed plebanią przy schodach na plac kościelny.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

11. Intencje Mszy św.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. +Wiesława Rytt z Tymbarku oraz śp. +Franciszek Surdziel z Zamieścia, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00. Powstańmy i módlmy się za naszych zmarłych: Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie.