2017.04.09. – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

1. W tajemnice Wielkiego  Tygodnia wprowadzają nas rekolekcje, które prowadzi  o. Zenon Burdak. Witamy go w naszej wspólnocie i prosimy o światło Ducha Świętego w jego posłudze.

Na godzinę 18.00 zapraszamy dziś serdecznie młodzież pracującą, studiującą i ze szkół średnich.

Bóg zapłać za ofiary złożone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

2. Program rekolekcji:

• Nauki rekolekcyjne dla wszystkich w kościele parafialnym do środy o godz. 7.00 i o 18.00.
  • W poniedziałek po Mszach św. nauka stanowa dla małżonków.
  • W środę o godz. 15.00 Msza św. dla ludzi chorych i podeszłym wieku. Pół godziny wcześniej okazja do spowiedzi.
  • Sakrament pokuty i pojednania dla całej parafii we wtorek od 8.00 do 19.00. Przerwy w spowiedzi: od 10.00 i od 17.00 (półgodzinne) oraz południowa od 12.00 do 15.00.
  • Misterium pt. „Dar przygotowane przez młodzież pod opieką ks. Bogdana  w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19.00 w PCK-u. Serdecznie zapraszamy.
  • W kaplicy w Piekiełku nauki rekolekcyjne dla wszystkich o godz. 17.00; spowiedź we wtorek od 15.00 do 17.00.
  • Ofiary na tace w środę przeznaczone będą na wydatki związane z rekolekcjami. Program rekolekcji parafialnych i szkolnych w gablocie, na stronie internetowej i do zabrania z kościoła.

3. W Wielki Poniedziałek przypada 7. rocznica katastrofy polskiego prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Módlmy się, abyśmy nauczyli się wyciągać wnioski z każdej dotykającej nas lekcji historii oraz o dar mądrości i roztropności dla wszystkich Polaków.

4. Początek celebracji liturgii Triduum Paschalnego: Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 18.00; Wielka Sobota o godz. 19.00

Adoracje prowadzone przez SRK: Wielki Czwartek 20.00, Wielki Piątek 20.30. Czuwania prowadzone przez młodzież Wielki Czwartek 21.00, Wielki Piątek 21.30.

Czuwanie dla dzieci w Wielki Piątek o godz. 10.00. Droga Krzyżowa i modlitwy w 1. dzień nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego w Wielki Piątek o godz. 15.00 (program Triduum Paschalnego na stronie internetowej i w gablocie parafialnej)

5. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Prosimy o przystrojenie krzyży przydrożnych.

6. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów w kościele parafialnym co pół godziny od 10.00 do 14.00. Przy okazji święceń i po południu zachęcamy, zwłaszcza rodziców z dziećmi, do prywatnej adoracji krzyża i Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Prosimy o przyniesienie na Wigilię Paschalną świec.

Święcenie pokarmów w świetlicy na Zamieściu o godz. 9.00. W kaplicy w Piekiełku o 8.30 i 9.00.

7.Procesja rezurekcyjna w niedzielę o godz. 6.00. . W kaplicy w Piekiełku rezurekcja w Wielką Sobotę na zakończenie Wigilii Paschalnej. Porządek Mszy św. w niedzielę o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i uwaga o godz. 18.00! (już według czasu letniego). W kaplicy w Piekiełku o 9.30 i 15.15.

8 Spotkanie ministrantów w Tymbarku w poniedziałek po nauce rekolekcyjnej.

9. Intencje Mszy św.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł śp.: +Józef Smaga z Podłopienia. Powstańmy i pomódlmy się za zmarłego: Dobry Jezu, a nasz Panie...