Parafia Tymbark - 2017.06.04. – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

2017.06.04. – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami i kończącą okres Wielkanocy. W Tarnowie odbywa się koronacja figury Matki Bożej Fatimskiej.

2. W naszej parafii dziś od 15.00 Festyn Parafialny. W programie: występy dzieci z przedszkoli, pokaz strażacki, jazda konna, zabawy dla dzieci, występ Orkiestry Tymbarski Ton, dyskoteka prowadzona przez SOUNDLIGHT oraz konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Środki uzyskane z Festynu przeznaczone zostaną na wsparcie dla jednej z chrześcijańskich rodzin w Syrii w ramach projektu Caritas „Rodzina Rodzinie” oraz na wsparcie prac prowadzonych na cmentarzu. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

3. W poniedziałek, w drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. jak w święto zniesione. W kościele w Tymbarku o 6.00, 8.30, 10.00 i o 18.00; w kaplicy w Piekiełku o 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w Eucharystii.

4. W naszych rodzinach trwa peregrynacja figur Matki Bożej Fatimskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy przeżywają to wydarzenie w duchu wiary, podejmując wspólną modlitwę różańcową i uczestnicząc całymi rodzinami we Mszy św. Rodziny przeżywające nawiedzenie polecamy podczas każdej Mszy św.

5. W tym tygodniu:

·         we wtorek egzamin uczniów drugich klas gimnazjum przed sakramentem bierzmowania; w Piekiełku o godz. 15.00, w Tymbarku o godz. 16.00. Zapraszamy uczniów wraz z rodzicami;

·         w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej przed wieczorną Mszą św. prosimy Różę Kobiet św. Teresy Benedykty od Krzyża (zelatorka p. Maria Śmieszek);

·         w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o 15.00 Godzina Miłosierdzia w rocznicę nawiedzenia obrazu Pana Jezusa Miłosiernego;

·         w piątek o godz. 19.00 dekanalne czuwanie młodzieży w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zachęcamy młodych do udziału. Organizujemy wspólny wyjazd. Zainteresowani proszeni są o kontakt z ks. Bogdanem;

·          w następną niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się czas spowiedzi i komunii wielkanocnej. O godz. 11.30 Msza św. w intencji Ks. Prałata Józefa z okazji 30. rocznicy przybycia do naszej parafii i objęcia proboszczowania w Tymbarku.

6. Bóg zapłać wszystkim wspierającym prace prowadzone na cmentarzu. W minioną niedzielę zebraliśmy 10.428 zł i 2 euro. Dziękujemy również za ofiary indywidualne: rodzinie z Podwisiołek za 2000 zł, dwóm rodzinom z Tymbarku za 1000 i 200 zł, rodzinie ze Smagówki za 3000 zł, rodzinie z Zamieścia za 1000 zł.

7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii księdza Krzysztofa Pachuta ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, który będzie głosił Słowo Boże. Ofiarami do puszek wesprzemy projekt „Misja Afryka 2017”, w którym uczestniczy min. nasza rodaczka Łucja Kordeczka, przebywająca na misjach w Tanzanii. W ramach projektu będzie organizowany Festiwal Młodych w Tanzanii jako forma kontynuacji zeszłorocznych Światowych Dni Młodzieży.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek Dobra” – polecamy rodzicom dla ich pociech. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: śp.+ Jan Rybka z Zamieścia - Góry Rysie – pogrzeb w poniedziałek o 15.00 (wprowadzenie), śp. +Helena Trzópek z Zamieścia – pogrzeb we wtorek o godz. 14.00 (wprowadzenie) oraz śp. +Dariusz Waktor z Piekiełka – pogrzeb we wtorek o 16.00 (wprowadzenie). Powstańmy i powierzajmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...