2017.07.02. – 13. Niedziela Zwykła

1. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 18.00; w kaplicy w Piekiełku o 9.30. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszach św. o 7.00 i 8.30 oraz po 9.30 w Piekiełku.

W następną niedzielę Msza św. na cmentarzu, zgodnie z tradycją i dla wygody naszych gości, którzy muszą wrócić po Mszy do siebie – o godz. 16.00.

2. W rodzinach naszej parafii trwa peregrynacja figur Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy do rodzinnej modlitwy różańcowej i udziału we Mszy św. Rodziny przeżywające nawiedzenie polecamy podczas każdej Mszy św.

3. Ponadto w tym tygodniu:

·         w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej przed wieczorną Mszą św. prosimy Różę Kobiet św. Rity (zelatorka p. Maria Moskal);

·         w pierwszy czwartek miesiąca modlitwa za powołanych wywodzących się z naszej wspólnoty i o nowe powołania kapłańskie i zakonne;

·          w pierwszy piątek Msza wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i o 18.00; okazja do spowiedzi w kościele parafialnym w czwartek i piątek od godz. 17.00, a w kaplicy w Piekiełku w piątek od 16.30;

·         w piątek od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zapisy w zakrystii. Rano kancelaria parafialna nie będzie czynna;

·         również w piątek wyjazd na modlitewne czuwanie do Mogiły o godz. 18.00. Zapisy w zakrystii;

·         w sobotę o 15.00 Godzina Miłosierdzia z racji rocznicy nawiedzenia Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego;

4. Jak w poprzednich latach, będziemy gościć Międzynarodową Pieszą Pielgrzymkę z Węgier do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łgiewnikach, organizowaną przez Księży Salwatorianów (należy do nich nasz rodak wieloletni misjonarz, brat Bogdan Koza). Około 100. pielgrzymów przybędzie do naszej parafii w czwartek 13 lipca. Bardzo serdecznie prosimy o pomoc w przenocowaniu pielgrzymów. Osoby, które zechcą podjąć ten uczynek miłosierdzia, prosimy o zapisy w zakrystii.

5. W kancelarii parafialnej, do końca lipca, przyjmujemy zapisy na 35. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską, która w dniach od 17 do 25 sierpnia będzie pielgrzymować na Jasna Górę pod hasłem „Kim On właściwe jest. Idźcie i głoście”. Koszt uczestnictwa wynosi 90 zł (każda następna osoba z rodziny płaci 60 zł). Dla tych, którzy nie mogą pielgrzymować fizycznie istnieje możliwość duchowego pielgrzymowania (należy się również zapisać, odmawiać dziesiątek różańca w intencji pielgrzymki, postarać się uczestniczyć we Mszach św. i poprzez RDN towarzyszyć pielgrzymom).

6. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na prace na cmentarzu. Zebraliśmy 9.329 zł. Dziękujemy też pewnej osobie z Zamieścia z Tajdusiów, która na ten cel złożyła 1.000 zł oraz 100 euro. Na prace na cmentarzu przeznaczone będą ofiary składane w czasie Mszy św. na cmentarzu. Na kostkę wokół kaplicy św. Józefa rodziny z Piekiełka, ze wszystkich rejonów, złożyły 46.270 zł. i 50 funtów (z wcześniejszych ofiar jest jeszcze na koncie 5.862 zł). Bóg zapłać za ofiary, modlitwę i wszelką życzliwość.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.