Parafia Tymbark - 2017.07.30. – 17. Niedziela Zwykła

2017.07.30. – 17. Niedziela Zwykła

1. Dziś przeżywamy niedzielę szczególnej modlitwy za V Synod diecezjalny. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 18.00; w kaplicy w Piekiełku o 9.30.

W Nowym Sączu rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Szczegóły na plakatach. Pielgrzymka z Ziemi limanowskiej w sobotę 5 sierpnia. Rozpoczęcie pielgrzymki w Bazylice w Limanowej o godz. 6.00. Zapisy odbywają się w kancelarii w Limanowej do 3. sierpnia.

2. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc sierpień, szczególny dla Polaków na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. Zachęcamy do włączenia się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Niech naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość będzie św. Maksymilian Maria Kolbe.

3. W następną niedzielę, tj. 6. sierpnia, zatrzyma się w Tymbarku Piesza Pielgrzymka ze Słowacji do Częstochowy. Potrzebujemy jeszcze miejsc noclegowych. Prosimy o zapisy w zakrystii. Pielgrzymi przybędą do nas około 18.30 – i na tę godzinę zapraszamy tych, którzy będą gościć ich u siebie. Wyruszają w poniedziałek o godz. 7.00.

4. Ponadto w tym tygodniu:

·        w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej przed wieczorną Mszą św. prosimy Różę Kobiet św. Józefa (zelatorka p. Honorata Kordeczka);

·        w pierwszy czwartek miesiąca modlitwa za powołanych wywodzących się z naszej wspólnoty i o nowe powołania kapłańskie i zakonne;

·         w pierwszy piątek Msza wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i o 18.00; okazja do spowiedzi w kościele parafialnym w czwartek i piątek od godz. 17.00, a w kaplicy w Piekiełku w piątek od 16.30;

·        w piątek od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zapisy w zakrystii. Rano kancelaria parafialna nie będzie czynna;

·        również w piątek wyjazd na modlitewne czuwanie do Mogiły o godz. 18.00. Zapisy w zakrystii;

·        w pierwszą sobotę miesiąca Msza o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00. Nabożeństwo pierwszej soboty powiązane będzie z nabożeństwem fatimskim. Rozpocznie się ono o godz. 19.15 medytacją, po której o godz. 19.30 będzie Msza św. i procesja różańcowa (prosimy zabrać świece). Naszej modlitwie będzie przewodniczył odchodzący na probostwo w Pasierbcu ks. Bogdan Stelmach, który zainicjował te nabożeństwa w naszej parafii;

·        również w sobotę na Śnieżnicy odpust na Matkę Bożą Śnieżną. Ks. Jan Zając kustosz tego miejsca, zaprasza na Mszę odpustową na godz. 17.00;

5. W następną niedzielę, 6 sierpnia 2017 r. o godz. 17.00 w Domu Pielgrzyma przy Bazylice limanowskiej odbędzie się spotkanie przed Pieszą Tarnowską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii parafialnej na pielgrzymkę tylko do poniedziałku. Zachęcamy również do duchowego pielgrzymowania, które wymaga spełnienia następujących warunków: - zapisanie się w swojej parafii lub u przewodnika Grupy „XV”; - codzienne odmawianie dziesiątka różańca w intencjach pielgrzymki; - zachęca się ponadto: do słuchania relacji Radia RDN, codziennego uczestniczenia (o ile to możliwe) w Mszy Świętej w swojej parafii lub pielgrzymowania do sąsiedniego sanktuarium, przesłania swojej intencji do Przewodnika Grupy.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na cele inwestycyjne. Prace wykonane na cmentarzu kosztowały nas do tej pory 152 600 zł. Z ofiar składanych w kościele na cele inwestycyjne (prócz składki kwietniowej przeznaczonej na system multimedialny w świątyni) zebraliśmy 35 297 zł. Ofiary indywidualne złożone do tej pory to 49 200 zł. Do spłacenia mamy jeszcze nieco ponad 68 000 zł. Bóg zapłać za ofiary, modlitwę i wszelką życzliwość. Dziękujemy też pewnej rodzinie z Piekiełka za ofiarę 300 zł na kostkę przy kaplicy św. Józefa w Piekiełku.

7. Proszono nas o ogłoszenie:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że od dnia 1 sierpnia 2017 roku będą wydawane druki i przyjmowane wnioski o zasiłek rodzinny, świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres zasiłkowy 2017/2018. Dodatkowych informacji udzielają pracownicy GOPS.

Wójt Gminy w Tymbarku informuje, że w terminie od 1 do 31 sierpnia br. przyjmuje od rolników II turę wniosków o zwrot akcyzy zawartej w cenie paliwa.

Wnioski należy składać wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego za okres od 1 II do 31 II br. Wnioski te można składać osobiście w sekretariacie Urzędu Gminy lub drogą pocztową.

8. Jak zwykle zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza wakacyjne numery: „Małego Promyczka Dobra” dla najmłodszych dzieci i „Promyczka Dobra” dla nieco starszych. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. +Ryszarda Bubuli z Piekiełka. Zmarła również śp. +Zofia Pasyk z Zamieścia – jej pogrzeb odbędzie się we wtorek w Mordarce o godz. 14.00. Powstańmy i powierzajmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...