2017.08.15. – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

1. Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 18.00; w kaplicy w Piekiełku o 9.30. Na koniec każdej Mszy Św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

2. Dziś przypada 97. rocznica Cudu nad Wisłą. Dziękujmy Bogu za dar wolności naszej Ojczyzny oraz za tych wszystkich, którzy dla tej sprawy na różnych wojnach oddali życie. Módlmy się, aby Polacy szanowali dar wolności oraz szanując siebie nawzajem czynili to co służy prawdziwemu dobru naszej Ojczyzny.

3. Dziś żegnamy zakrystiankę s. Jolantę, która rozpoczyna posługę zakonną na nowej placówce w Krakowie. Dziękujemy za Jej zaangażowanie, cichą i oddaną pracę dla naszej świątyni i wspólnoty. Niech Bóg wynagrodzi błogosławieństwem w nowym miejscu a Matka Najświętsza otacza opieką.

4. Jutro nasza parafia przeżywać będzie całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu jako dziękczynienie za nawiedzenie obrazu jasnogórskiego. Postarajmy się w tym dniu liczniej gromadzić w kaplicy wieczystej adoracji. Niech cicha modlitwa, uwielbienie Pana Jezusa w Eucharystii będzie naszym dziękczynieniem za łaski, które każdy z nas otrzymuje.

5. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania wraz z pielgrzymami pieszej pielgrzymki, która w czwartek wyrusza z Tarnowa na Jasną Górę. Pamiętajmy o pielgrzymach w naszych modlitwach. Relacje w radio RDN Nowy Sącz. Tradycyjnie na wejście pielgrzymki na Jasną Górę organizujemy wyjazd autokarowy. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu 50 zł.

6. W sobotę rozpoczynają się uroczystości odpustowe na Pasierbcu. Szczegóły na okolicznościowych plakatach.