2017.09.10. – 23. Niedziela Zwykła

Uroczystość Odpustowa Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

1. Przeżywamy uroczystość odpustową Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. – w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, suma odpustowa o 11.00 (wyjątkowo!) i o 18.00; w kaplicy w Piekiełku o 15.15.

Dziękujemy dzisiejszemu kaznodziei i sumiście ks. dr Piotrowi Cebuli - Dyrektorowi Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie i Sekretarzowi V Synodu Diecezji Tarnowskiej za Jego posługę i wygłoszone Słowo Boże.

Dziękujemy również wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeżyciu naszych uroczystości. Bóg zapłać.

2. W rodzinach naszej parafii trwa peregrynacja figur Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy do rodzinnej modlitwy różańcowej i udziału w Eucharystii. Rodziny przeżywające nawiedzenie polecamy podczas każdej Mszy św.

3. W tym tygodniu:

·        Od tej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Wychowania. Włączymy się w tę refleksję i modlitwę Kościoła szczególnie w czasie popołudniowych Mszy św.;

·        W środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. s. Urszuli Ledóchowskiej (zelatorka p. Maria Obrzud). Po Mszy św. Nowenna do MBNP;

·        W czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; po Mszy wieczornej Droga Krzyżowa na Paproć prowadzona przez młodzież (prosimy o zabranie latarek). Na Mszę św. i Drogę Krzyżową zapraszamy młodzież z klas siódmych oraz młodzież drugich i trzecich klas gimnazjalnych.  Będzie to rozpoczęcie katechezy przyparafialnej w ich przygotowaniu do sakramentu bierzmowania;

·        W następną niedzielę Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie;

·        W sobotę pielgrzymka Dziewczęcej Służby Maryjnej z Tymbarku i Piekiełka na odpust do Limanowej. Zapisy u s. Agnieszki i s. Izabelli.

4. Od piątku rozpoczynają się uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej oraz w Czarnym Potoku. Szczegóły na plakatach w gablocie parafialnej. Pielgrzymka z naszej parafii do sanktuarium w Limanowej w sobotę. Wyruszymy z parkingu koło PCK-u o godz. 14.30. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

5. W niedzielę 24 września przypada tradycyjna Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Organizowany jest wspólny wyjazd z dekanatu. Zapisy chętnych w zakrystii do następnej niedzieli.

6. Zakończyliśmy pierwszy etap prac przy kostce wokół kaplicy w Piekiełku. Potrzebujemy ziemi do wyplantowania terenu. Gdyby ktoś miał taką możliwość, prosimy o kontakt. Bóg zapłać za 200 zł złożone na tacę w kopercie na prace na cmentarzu.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

8. Intencje

9. Aby zyskać odpust zupełny, odmówmy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego, w intencjach Ojca świętego - Zdrowaś Mario.

Wszystkim życzymy pięknego, rodzinnego świętowania.