2017.11.12. – 32. Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela to dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętamy w naszych modlitwach o wyznawcach Chrystusa na Bliskim Wschodzie i tych wszystkich,  którzy za wierność Chrystusowi  narażeni są nawet na męczeństwo.

2. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy za zmarłych. Różaniec z wypominkami listopadowymi przez cały listopad w dni powszednie po wieczornej Mszy św. W niedzielę modlimy się wypominkami całorocznymi przed Mszami przedpołudniowymi.

3. W tym tygodniu:

·     w czwartek o 17.00 spotkanie klas szóstych wraz z rodzicami przed sakramentem bierzmowania.

·  również w czwartek wieczorem, po modlitwie za zmarłych, spotkanie na plebanii członków CARITAS!

·    w sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc.

·     w przyszłą niedzielę z woli Ojca św. będziemy przeżywać, pod hasłem  Nie miłujmy słowem, ale czynem”, pierwszy Światowy Dzień Ubogich.

4. Spotkania grup parafialnych:

·         spotkanie młodzieży z Grupy Młodzieżowej w piątek o godz. 19.30.

5. Młodzież organizuje zbiórkę prezentów dla dzieci z domu dziecka na Kresach w ramach akcji „Mikołaj na Kresach”. Zachęcamy, by w piątek od 18.00 do 20.00 do PCK-u przynosić:  książki, zabawki, gry planszowe, artykuły szkolne, słodycze.

6. Bóg zapłać pewnej osobie z Tymbarku (Podlas) za 600 zł przeznaczone na prace na cmentarzu. Dziękujemy również panu Władysławowi Kapturkiewiczowi (firma Hydrokop), panu Antoniemu Janczakowi i panu Krzysztofowi Molkowi z pracownikami za bezinteresowne naprawienie drożności studzienki przy cmentarzu oraz wyczyszczenie rowu pod ulica kościelną. Bóg zapłać za wszelką pomoc i życzliwość.

7. Jeszcze raz bardzo prosimy, by chryzantemy składać na parkingu koło przyczepy; resztę odpadów zielonych i liści wrzucać do boksu. Prosimy, by reklamówki, wkłady po zniczach i same znicze wrzucać do kontenerów. Dziękujemy za dbanie o wygląd naszego cmentarza.

Przy okazji prosimy również o dbanie o porządek w ubikacjach przy PCK-u. Jeżeli nadal będą tam ślady po spożywaniu alkoholu i porażający brak kultury i wszelkich zasad w korzystaniu z tego miejsca to ubikacje będą otwierane tylko w niedzielę na czas nabożeństw.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia.

9. W minionym tygodniu zmarła śp. +Emilia Piętoń z Tymbarku. Powstańmy i powierzajmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...