2017.12.24. – 4. Niedziela Adwentu

1. Przeżywamy 4. niedzielę Adwentu, zarazem Wigilię Bożego Narodzenia. Msze św. w kościele parafialnym o: 6.00, 8.30, 10.00 i 11.30, a w kaplicy w Piekiełku 9.30.

Zachęcamy do zachowania postnego charakteru tego dnia. Postarajmy się również o tradycyjne przeżywanie wigilijnej wieczerzy. Niech towarzyszy jej lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, modlitwa, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd. Pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do wieczności, choćby zanosząc świecę z wigilijnego stołu na ich grób.

2. Obchody Uroczystości Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy od Pasterki sprawowanej w kaplicy w Piekiełku o godz. 23.00, a w kościele parafialnym o północy. W Tymbarku, pół godziny przed północą, czuwanie prowadzone przez młodzież  i jutrznia adwentowa śpiewana przez chór parafialny. Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia, m. in. na Dom Samotnej Matki prowadzony w Tarnowie przez Siostry Urszulanki. Bóg zapłać za Waszą hojność.

Msze św. w Uroczystość Bożego Narodzenia w kościele parafialnym o godz.: 7.00!!, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00; w kaplicy w Piekiełku o 9.30 i 15.15.

3. W tym tygodniu:

·         w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Teresy od Dzieciątka Jezus (zelatorka pani Helena Bugańska);

·         w przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy wszystkich małżonków, którzy obchodzili w kończącym się roku 25.-lecie zawarcia sakramentu małżeństwa. Małżonkowie odnowią wtedy przyrzeczenia małżeńskie.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zwracamy uwagę na podwójny numer Gościa Niedzielnego (w cenie 8 zł). Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. + Ryszard Sarna z Tymbarku i śp. +Helena Wcisło z Podłopienia. Powstańmy i pomódlmy się za zmarłych: Dobry Jezu