Parafia Tymbark - 2017.12.26. – Święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika

2017.12.26. – Święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika

1. Dziś święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. w kościele parafialnym w porządku niedzielnym; w kaplicy w Piekiełku o 9.30 (nie ma tam Mszy św. popołudniowej!). Ofiarami wspieramy uczelnie i wydziały katolickie. Poświęcenie owsa po sumie.

Przypominamy, że dziś Rozesłanie Kolędników Misyjnych. Dzieci odwiedzą nasze domy z kolędą misyjną. Zbieranymi ofiarami wspomagamy projekty realizowane w różnych krajach misyjnych. Bóg zapłać za Waszą otwartość i ofiarność.

Zachęcamy, by przeżywając święta w gronie rodzinnym, nie zapominać o wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek. Ojcowie Cystersi ze Szczyrzyca zapraszają do żywej szopki - szczegóły na plakacie.

2. W niedzielę 31 grudnia święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. To święto patronalne Sióstr Nazaretanek; o godz. 10.00 będziemy się modlić w intencji Sióstr, które posługują w naszej parafii. Na sumie zaś odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo dla małżonków, którzy przeżywali w tym roku 25.-lecie małżeństwa. Serdecznie zapraszamy. Składka przeznaczona będzie na cele inwestycyjne w naszej parafii.

3. Nabożeństwo  i Eucharystia na  zakończenie roku kalendarzowego w niedzielę o godz. 16.00. W związku z tym nie będzie Mszy o 17.00!

4. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy tym, którzy ofiarowali dary i uczestniczyli w przygotowaniu i rozdawaniu paczek świątecznych dla potrzebujących. Dziękujemy państwu Jamróz z Tymbarku za ofiarowanie choinek. Siostrze Zakrystiance za dekoracje kościoła i czuwanie nad całością, osobom sprzątającym w kościele i na placu kościelnym, młodzieży za przygotowanie czuwania i pomoc w strojeniu kościoła. Dziękujemy również Liturgicznej Służbie Ołtarza, Chórowi parafialnemu, Orkiestrze Dętej „Tymbarski Ton”. Dziękujemy Panom, którzy przygotowali szopkę, osobom, które zbudowały szopkę na zewnątrz kościoła, rodzinie, która wypożyczyła figury do tej szopki i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w to, byśmy Boże Narodzenie świętowali uroczyście.

5. Od czwartku rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. W miarę możliwości, zapraszamy wszystkich domowników do wspólnej modlitwy. Pragniemy odwiedzając rodziny naszej parafii zanieść do Waszych domów Boże błogosławieństwo.

Porządek kolędy…

6. Proszono nas o ogłoszenie: w sobotę 30 XII odbędzie się obowiązkowe szczepienie psów przeciw wściekliźnie. Miejsca i godziny szczepienia w gablocie parafialnej.