2017.12.31. – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

1. W ostatni dzień roku chcemy dziękować Bogu za wszelkie dobro i przepraszać za nasze słabości.

Msze św. w kościele parafialnym jak w każdą niedzielę z wyjątkiem popołudniowej Mszy w Tymbarku, która będzie wraz z nabożeństwem na zakończenie roku o godz. 16.00.

2. Jutro Uroczystość  Świętej Bożej Rodzicielki; Msze święte w porządku niedzielnym. Popołudniowe jak zwykle: w Piekiełku o godz. 15.15, w kościele parafialnym o godz. 17.00.

3. W tym tygodniu:

·       kancelaria parafialna, ze względu na kolędę, będzie zamknięta po południu. Prosimy o załatwianie wszystkich spraw w godzinach porannych;

·         w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet Najświętszej Marii Panny Niepokalanej (zel. Zofia Dudzik);

·       okazja do spowiedzi  świętej przed 1. piątkiem w czasie Mszy świętych oraz w piątek w kaplicy w Piekiełku od 15.30, a w kościele parafialnym od 16.00.  Chorych odwiedzimy w piątek od 8.30. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii. Wyjazd do Mogiły w piątek o 18.00; zgłoszenia w również w zakrystii;

·      z racji Objawienia Pańskiego w sobotę nie można celebrować Mszy wotywnej o Niepokalanym Sercu NMP. Te osoby, które odprawiają pierwsze soboty, niech pamiętają o komunii św. wynagradzającej, rozważaniu maryjnym oraz o odmówieniu różańca.

4. W następną sobotę, 6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Msze święte w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo złota, kadzidła i kredy. Składka przeznaczona jest na cele misyjne.

W tym dniu na Mszy św. o godz. 10.00 uroczyste zakończenie Kolędy Misyjnej. Zapraszamy w strojach kolędowych wszystkie dzieci, które brały udział w kolędzie. Dzieci przyjdą do świątyni w orszaku z trzema królami. Zbiórka wszystkich o 9.30 przy bibliotece. Po Mszy św. przemarsz na Rynek i rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy strój kolędnika misyjnego.

Osoby, do których nie dotarli kolędnicy, a które chcą  wesprzeć cele misyjne, mogą zakupić kalendarz misyjny (dostępny na stoliku z prasą i u siostry w zakrystii).

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele inwestycyjne. Dziękujemy również za ofiary indywidualne: dwóm rodzinom z Pasterników za 1.000,- zł i 10.000,- zł, rodzinie z Tymbarku oraz z Góry Rysie za ofiary po 500,- zł . Bóg zapłać za ofiarność i wszelką życzliwość.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp.: +Jan Wróbel z Piekiełka oraz + Jan Goliński z Tymbarku. Powstańmy i pomódlmy się za zmarłych. Dobry Jezu