Parafia Tymbark - Ogłoszenia

2017.10.15. – 28. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 28. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Zachęcamy do oddania swego głosu w wyborach do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Przed kościołem zbierane są podpisy poparcia dla projektu ustawy „Zatrzymaj aborcję”. Bardzo prosimy o  przyłączenie się do tej akcji.

Przy kościele można też nabyć wydawnictwo „Ewangelia na co dzień” wspierając w ten sposób LSO.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i włączyli się wczoraj w XIII Złaz na Mogielicy.


2. Cieszymy się liczną obecnością dzieci i młodzieży na nabożeństwach różańcowych. Różaniec w kościele parafialnym codziennie o godz. 17.00; w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00 (w niedzielę o 15.15). Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału.


3. W tym tygodniu:

·         w poniedziałek zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Uzyskane środki przeznaczone zostaną na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Elektrośmieci można składać na parkingu  przy garażach w poniedziałek do godz. 18.00!

·         w środę o 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Zapraszamy także inne osoby, które chcą wspólnie uwielbiać Zbawiciela. Po Mszy św. spotkanie Stowarzyszenia.

·         środa to także święto św. Łukasza Ewangelisty – będziemy modlić się za personel Służby Zdrowia.

·         w czwartek na różańcu o 17.00 i Mszy św. spotkanie uczniów klas 6. wraz z rodzicami przed sakramentem bierzmowania.

·         w następną niedzielę Światowy Dzień Misyjny; składka przeznaczona jest na misje. Planowany jest mały kiermasz misyjny oraz spotkanie z Marią Kordeczką, która uczestniczyła w projekcie ewangelizacyjnym w Tanzanii.

 

4. Spotkania grup parafialnych:

·         próba chóru parafialnego w środę po wieczornej Mszy św.;

·         spotkanie młodzieży z Grupy Apostolskiej w piątek o godz. 19.30.

 

5. W sobotę 21 X pielgrzymka nauczycieli i wychowawców do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Szczegóły na okolicznościowym plakacie. Zapraszamy serdecznie do wyjazdu w ramach naszego dekanatu nauczycieli uczących oraz emerytów. Zapisy do środy w zakrystii. Natomiast za dwa tygodnie, w sobotę 28 X, pielgrzymka Róż Żywego Różańca także do sanktuarium fatimskiego w Tarnowie. Zapisy dla Róż w zakrystii do następnej niedzieli.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia– zebraliśmy 3.400,- zł. Dziękujemy również za ofiary indywidualne: rodzinie z Tymbarku- Podlas za 2000 zł, rodzinie z Tymbarku - Pasterników za 200 zł. Dziękujemy też rodzinie z os. Olejarnia za 300 zł na potrzeby kaplicy  Piekiełku. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

 

7. Do zabrania wyłożono kartki na wypominki listopadowe i roczne. Wypełnione można je składać w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk naszych zmarłych, z zaznaczeniem, przy wypominkach rocznych, przed którą Mszą niedzielną mają być czytane. 

 

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są jeszcze do nabycia „Kalendarze rolnicze” w cenie 21 zł. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

9. W minionym tygodniu zmarła śp. +Helena Leśniak z Piekiełka. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00 (wprowadzenie). Powstańmy i powierzajmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

 

 

2017.10.08. – 27. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 27. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia z racji pamiątki nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego.

Dziś pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją” przeżywamy 17. Dzień Papieski. Po Mszy św. możliwość wsparcia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, opiekującej się zdolną młodzieżą. W Grybowie, w ramach Dnia Papieskiego, Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny.

 

2. W 100-tną rocznicę objawień fatimskich, w czasie kiedy rodziny naszej parafii przeżywają nawiedzenie Matki Bożej Fatimskiej, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Cieszymy się liczną obecnością dzieci i młodzieży. Zachęcamy tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, do modlitwy osobistej lub w rodzinach. Bierzmy do ręki różaniec!

Dzieci i młodzież zapraszamy do konkursu na najpiękniejszy różaniec wykonany według swego pomysłu i z różnych materiałów. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród pod koniec października.

Nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym codziennie o godz. 17.00; w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00 (w niedzielę o 15.15).

Przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie w naszej wspólnocie modlitwy „Różaniec do granic”.

 

3. W tym tygodniu:

·         w środę o 16.00 w Piekiełku spotkanie dzieci klas 3. przygotowujących się do pierwszej Komunii św. oraz ich rodziców.

·         w czwartek na nabożeństwo różańcowe i Mszę świętą zapraszamy uczniów 2. klas gimnazjalnych oraz klas 7. wraz z rodzicami w ramach katechezy przyparafialnej w ich przygotowaniu do sakramentu bierzmowania.

·         w sobotę Święto Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela. Msza św. dla szkoły w Piekiełku w kaplicy w piątek o godz. 8.00. W kościele parafialnym modlitwa różańcowa i Msza św.  za naszych nauczycieli i wychowawców: tych żyjących i tych, którzy odeszli do wieczności w sobotę o godz. 17.00.

·         również w sobotę serdecznie zapraszamy na XIII Papieski złaz na Mogielicy. Wyjście z Tymbarku o godz. 9.00. Różaniec na Mogielicy o godz. 13.00, a o 14.00 Msza św.

·         w najbliższą niedzielę LSO będzie rozprowadzać wydawnictwo „Ewangelia na co dzień”.

·         planowana jest zbiórka elektrośmieci – szczegóły podamy w następną niedzielę.

 

4. Spotkania grup parafialnych:

·         zbiórka LSO w Tymbarku w poniedziałek: ministranci o godz. 16.00; lektorzy o godz. 18.30;

·         próba chóru parafialnego w środę po wieczornej Mszy św.;

·         spotkanie młodzieży z Grupy Apostolskiej w piątek o godz. 19.30.

 

5. Przy wyjściu z kościoła lektorzy rozdają listę kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Aby wziąć udział w głosowaniu należy w następną niedzielę wrzucić wypełnioną kartę do urny wyborczej. Dziękujemy wszystkim osobom, kończącym kadencję. Bóg zapłać za poświęcony czas i zaangażowanie dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.

 

6. W następną niedzielę zbierane będą podpisy poparcia dla projektu ustawy „Zatrzymaj aborcję”, która zakłada wykreślenie tzw. przesłanki eugenicznej, czyli przepisu zezwalającego na zabicie dziecka z powodu podejrzenia jego niepełnosprawności lub choroby. Zachęcamy do  przyłączenia się do tej akcji. Aby złożyć swój podpis należy przynieść dowód osobisty (potrzebny jest numer Pesel) 

 

7. Bóg zapłać za ofiary złożone we wrześniu na cele inwestycyjne – zebraliśmy 10.246,- zł. Dziękujemy również za ofiary indywidualne: rodzinie z Zamieścia za 1000 zł, rodzinie z Podwisiołek za 200 zł, rodzinie z Tymbarku za 200 zł, rodzinie z Podłopienia za 250 zł. Dziękujemy też rodzinie z Kisielówki za 200 zł na potrzeby kaplicy  Piekiełku. Do puszek Caritas na poszkodowanych w Meksyku zebraliśmy 3.850,- zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

 

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

9. Proszono nas o ogłoszenie:

Wójt Gminy Tymbark informuje, że do 13 X można składać ankietę informacyjną o dofinansowanie instalacji fotowoltanicznej oraz paneli solarnych. Szczegóły w Urzędzie Gminy.

2017.10.01. – 26. Niedziela Zwykła

1. Dziś po Mszach możemy nabyć Chlebek Miłosierdzia. Ofiara za chlebek to 5 zł, przy czym nie stawiamy granic hojności.

 

2. W Piekiełku o 15.15 a w Tymbarku o 17.00 rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. W setną rocznicę objawień Maryi w Fatimie tym bardziej zechciejmy wypełniać jej prośbę: Odmawiajcie Różaniec! Za pobożne odmówienie jednej części różańca w kościele możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy wszystkich do tej modlitwy, a szczególnie dzieci i młodzież.

 

3. Od dziś wieczorne nabożeństwa w Tymbarku będę codziennie o 17.00 zaś w Piekiełku w dni powszednie o 16.00!

 

4. W poniedziałek wspomnienie św. Aniołów Stróżów, w środę św. Franciszka z Asyżu, w piątek św. Faustyny Kowalskiej a w sobotę Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

 

5. Spotkanie ministrantów w Tymbarku w poniedziałek o 16.00; lektorów o 18.30, zaś Grupy Młodzieżowej w piątek o 19.30.

 

6. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Na Różańcu i wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży z klas trzecich gimnazjalnych wraz z rodzicami.

 

7. W pierwszy piątek wotywa o NSPJ rano o 7.00 i wieczorem po różańcu. Spowiedź w Tymbarku w czwartek i piątek od 16.00 oraz na Mszach Św., zaś w Piekiełku w piątek od 15.30. Wyjazd do chorych w piątek od 8.30. Zapisy chorych w zakrystii.

 

8. W pierwszą sobotę wotywa o Niepokalanym Sercu NMP o 7.00. Wyjazd do Sromowiec na Różaniec do Granic o 8.00 z parkingu parafialnego. Natomiast w naszym kościele będziemy rozważać 3 części różańca od godz. 15.00, gdyż wcześniej jest uroczystość ślubna. Czwartą cześć odmówimy wieczorem o 19.30 na ostatnim w tym roku Nabożeństwie Fatimskim. Poprzedzi je 15 minutowe rozważanie. Nabożeństwo poprowadzi i homilię wygłosi ks. Antoni Piś, proboszcz w Męcinie.

 

9. W przyszłą niedzielę ofiarą do puszek wesprzemy Dzieło Nowego Tysiąclecia. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia.

 

10. Przypominamy o zgłaszaniu kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

 

11. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

2017.09.24. – 25. Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na cele inwestycyjne w parafii.

 

2. W środę o poprowadzenie Różańca prosimy Różę Mężczyzn św. Marcina (zel. Władysław Peterszajn).

 

3. W  piątek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

 

4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 17.00 rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe a po nich będzie Msza Św. W Piekiełku nabożeństwo o 15.15. Wszystkich serdecznie zapraszamy na Różaniec a szczególnie dzieci i młodzież.

 

5. Również w przyszłą niedzielę po Mszach będziemy mogli nabyć Chlebek Miłosierdzia, jako pomoc w dożywianiu dzieci w szkołach i świetlicach. Ofiara za chlebek to 5 zł.

 

6. Spotkanie ministrantów w Tymbarku w poniedziałek o 17.00; lektorów o 19.00, zaś Grupy Młodzieżowej w piątek o 19.30.

 

7. Spotkanie dzieci klas trzecich wraz z rodzicami przed I Komunią Św. w czwartek na Mszy Św. o 18.00 i po Mszy w kościele.

 

8. Nawiązując do komunikatu 7 października organizowany jest wyjazd na Różaniec do Granic do parafii Sromowce. Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli. Koszt 25 zł. Szczegóły na plakacie i na rozdawanych ulotkach.

 

9. Ks. Biskup Ordynariusz zachęca do uczestniczenia w Radiowo-Internetowym Studium Biblijnym, które rozpocznie się 1 października na falach RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Cykliczne audycje w każdą niedzielę o godz. 14.30, zaś powtórki audycji w poniedziałki o 20.00.

 

10. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej.

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a szczególnie ks. Michałowi, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

2017.09.17. – 24. Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy 24. Niedzielę w ciągu roku. Zbiórka do puszek po Mszy św. przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za składane ofiary. 

 

2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do  przygotowania i przeżycia uroczystości odpustowej w naszej parafii. Bóg zapłać: Liturgicznej Służbie Ołtarza i Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Chórowi Parafialnemu z panem Organistą, Orkiestrze z panem Kapelmistrzem, Ochotniczej Straży Pożarnej z pocztem sztandarowym na czele, dzieciom sypiącym kwiaty, wszystkim niosącym feretrony i chorągwie, osobom, które ofiarowały produkty na obiad odpustowy.

 

3. W tym tygodniu:

·         W poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, będziemy się modlić szczególnie za naszą młodzież w dniu jej patrona;

 ·         We wtorek o poprowadzenie modlitwy różańcowej przed wieczorną Mszą św. prosimy Różę Kobiet św. Agnieszka (zelatorka p. Zofia Wilczek);

 ·         W środę od godz. 17.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Serdecznie zapraszamy nie tylko członków stowarzyszenia, ale także inne osoby. Po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i później spotkanie stowarzyszenia. Istnieje możliwość zapisania się do grupy, serdecznie zapraszamy zainteresowanych;

 ·         W czwartek o godz. 19.30, ks. Michał zaprasza młodzież na czuwanie i wieczór modlitwy;

 ·         W sobotę – Synaj w Limanowej, spotkanie młodzieży, na które bardzo serdecznie zapraszamy także młodych z naszej parafii. Szczegóły na plakacie i na stronach internetowych. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Michałem;

 ·         W najbliższą niedzielę Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. W naszej wspólnocie włączymy się w modlitwę Kościoła w Polsce w intencji małżeństw i rodzin, a na Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy małżonków do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich;

 ·         Składka w najbliższą niedzielę przeznaczona będzie na cele inwestycyjne;

 

4. Spotkania grup parafialnych:

  • spotkanie LSO: w Tymbarku w poniedziałek – ministranci o godz. 17.00, lektorzy o godz. 19.00; w Piekiełku w poniedziałek o godz. 17.30 (ks. Witold prosi o zabranie strojów sportowych) 
  • próba chóru parafialnego w środę po wieczornej Mszy św.;
  • spotkanie Grupy Apostolskiej w Piekiełku w piątek o godz.  17.00 przy kaplicy;
  • próba Zespołu św. Józefa w sobotę o  godz. 11.00 w zakrystii w Piekiełku;

 

5. Spotkanie dzieci klas 3. z Piekiełka i ich Rodziców  przed I Komunią św. w niedzielę na Mszy św. o godz. 15.15

 

6. W związku z upływem pięcioletniej kadencji Parafialnych Rad Duszpasterskich w naszej diecezji Biskup Tarnowski Andrzej Jeż zarządził wybory do tychże rad na niedzielę 15 października. W związku z tym prosimy o zgłaszanie w kancelarii parafialnej, do soboty 7 października, kandydatów do nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Spotkanie Rady kończącej kadencję w czwartek 5 października po wieczornej Mszy św.

 

7. Przy Bazylice w Limanowej w dniach 29 września do 1 października organizowana będzie katecheza przedmałżeńska. Mogą w niej brać udział tylko pary. Zapisy w kancelarii sanktuarium. W naszej parafii taka forma katechezy prowadzonej przez małżeństwa i kapłana planowana jest na wiosnę przyszłego roku.

 

8. Jeszcze raz bardzo prosimy o wyrzucanie śmieci z cmentarza do koszy! Wyrzucanie śmieci na skarpę pod cmentarzem jest brakiem kultury i brakiem poszanowania środowiska! Prosimy również o segregowanie śmieci. Do boksu obok koszy wrzucamy tylko trawę i kwiaty żywe! 

 

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. +Bronisławy Pazgan z Tymbarku. Powstańmy i powierzajmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...