Parafia Tymbark - Ogłoszenia

2018.03.25. – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

1. Przeżywamy Niedzielę Palmową rozpoczynającą Wieki Tydzień. Bóg zapłać za ofiary złożone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Już od poniedziałku popołudniowe Msze św., w dzień powszedni i w niedzielę, będą odprawiane o godz. 18.00.

 

2. Od poniedziałku do środy rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży. Szczegółowy plan na stronie internetowej parafii, na plakatach oraz na ulotkach dostępnych na stoliku z prasą. Początek nauk rekolekcyjnych:

 • uczniowie klas 1-6 szkół podstawowych, w poniedziałek i wtorek o godz. 8.45, w środę po spowiedzi o godz. 12.00;
 • uczniowie klas gimnazjalnych i klas 7. szkół podstawowych, w poniedziałek o godz. 8.45, we wtorek o godz. 8.30, w środę po spowiedzi o godz. 10.00;
 • uczniowie z Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 10.00; 

 

3. We wtorek od 15.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych przed świętami. Prosimy o zgłaszanie chorych u Siostry w zakrystii.

 

4. Spowiedź wielkopostna w naszej parafii w środę od 8.00 do 18.00. Przerwy w spowiedzi: od 10.00 do 11.00, południowa od 12.00 do 14.30 oraz od 16.00 -16.30.

Spowiedź w kaplicy w Piekiełku od 14.30 – do 16.00 a później Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich uczniów szkoły w Piekiełku.

 

5.  Młodzież zaprasza do PCK-u na misterium pt. „Sztuka wyboru”. Spektakle w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19.00. Zechciejmy wykorzystać tę okazję, doceniając wysiłek włożony przez młodzież. Potraktujmy udział jako okazję do wejścia w przeżywanie tajemnicy paschalnej. Serdecznie zapraszamy.

 

6. Początek celebracji liturgii Triduum Paschalnego: Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 18.00; Wielka Sobota o godz. 19.00

Adoracje prowadzone przez SRK: Wielki Czwartek 20.00, Wielki Piątek 20.30. Czuwania prowadzone przez młodzież Wielki Czwartek 21.00, Wielki Piątek 21.30.

 Czuwanie dla dzieci w Wielki Piątek o godz. 10.00. Droga Krzyżowa i modlitwy w 1. dzień nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego w Wielki Piątek o godz. 15.00 (program Triduum Paschalnego na stronie internetowej i w gablocie parafialnej).

 

7. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Prosimy o przystrojenie krzyży przydrożnych oraz feretronów do procesji rezurekcyjnej.

 

8. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów w kościele parafialnym co pół godziny od 10.00 do 14.00. Przy okazji święceń i po południu zachęcamy, zwłaszcza rodziców z dziećmi, do prywatnej adoracji krzyża i Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na Ziemię Świętą. Prosimy również o przyniesienie na Wigilię Paschalną świec. 

Święcenie pokarmów w świetlicy na Zamieściu o godz. 9.00. W kaplicy w Piekiełku o 8.30 i 9.00.

 

9. Procesja rezurekcyjna w niedzielę o godz. 6.00. Dalej Msze św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i uwaga o godz. 18.00! (już według czasu letniego). W kaplicy w Piekiełku o 9.30 i 15.15.

 

10. Intencje Mszy św.

 

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł śp.: +Piotr Steczowicz z Tymbarku. Powstańmy i pomódlmy się za zmarłego: Dobry Jezu, a nasz Panie...

 

2018.03.18. – 5. Niedziela Wielkiego Postu

 1. Przeżywamy 5. Niedzielę Wielkiego Postu. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są palmy wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji (od 15 zł) wspierają dzieła charytatywne prowadzone przez naszą parafialną Caritas.

 

2. W tych dniach, jak przed każdymi świętami, wolontariusze będą zbierać w sklepach produkty na paczki świąteczne przygotowywane przez parafialny oddział Caritas dla potrzebujących. Dziękujemy za możliwość zorganizowania zbiórki oraz za Waszą hojność. Bóg zapłać!

 

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w kościele parafialnym w niedzielę po sumie oraz w piątek o 15.15. W najbliższy piątek zmiana o godz. 17.00: wpierw będzie odprawiona Msza św., a po niej Droga Krzyżowa ulicami naszej miejscowości (ul. Kościelną i Kazimierza Wielkiego).  Zachęcamy do licznego udziału.

 Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00. W kaplicy w Piekiełku Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.00; Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00. Przypominamy, że  w piątek 23 marca wyruszy także tzw. „Ekstremalna Droga Krzyżowa”. Szczegóły na stronach internetowych i plakatach.

  

4. Ponadto w tym tygodniu:

·     w poniedziałek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP; zachęcamy do udziału we Mszy św. zwłaszcza osoby, którym patronuje św. Józef i mężczyzn;

·        we wtorek o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet bł. Marii Teresy Ledóchowskiej (zelatorka Maria Atłas);

·   w środę o godz. 16.00 Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu i Mszę Św., która będzie odprawiana w 5 rocznicę reaktywacji oddziału SRK w naszej parafii.  Po nabożeństwie spotkanie stowarzyszenia na plebanii.

W czasie środowej Mszy i Nowenny, w duchu wspólnoty SYCHAR, będziemy się modlić w intencji małżeństw przeżywających trudności i potrzebujących szczególnych łask;

·        w czwartek na wieczorną Mszę św. i spotkanie po niej zapraszamy rodziców i dzieci klas trzecich ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku;

·        w piątek ostatnia szansa na wsparcie Domu Samotnej Matki w Tarnowie w ramach akcji SRK „Dar serca”;

·        przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm o godz. 11.30 na Rynku. Zachęcamy do zrobienia palm i uczestnictwa w konkursie, który odbędzie się po sumie na Rynku. Ofiary na tace złożymy jako jałmużnę wielkopostną na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie;

 

6. Spotkanie grup parafialnych:

 • TYMBARK: spotkanie LSO w poniedziałek: ministranci - godz. 16.00, lektorzy o godz. 18.00;

 

7. Przypominamy, iż w Niedzielę Palmową organizowany jest wyjazd do Tarnowa na spotkanie młodych w ramach Światowego Dnia Młodzieży. Z naszej parafii organizowany jest wspólny wyjazd - zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Michałem.

 

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, wśród których są księża prałaci Józef i Edward, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni. Msza św. w intencji ks. Prałatów dzisiaj o godz. 11.30.

 

9. Intencje Mszy św.

 

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp.: +Jan Sędzik z Zamieścia oraz +Julia Chlipała również Zamieścia, której pogrzeb odbędzie się dziś o godz. 13.30. Powstańmy i pomódlmy się za zmarłych: Dobry Jezu, a nasz Panie

 

2018.03.11. – 4. Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy 4. Niedzielę Wielkiego Postu. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są baranki wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji (od 5 zł) wspierają dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas. Przed niedzielą palmową będą rozprowadzane również palmy.

 

2. Gratulujemy ministrantom, którzy w diecezjalnym turnieju LSO w halowej piłce nożnej w Dębicy zdobyli 3. miejsce. Słowa uznani i wdzięczności kierujemy również do ks. Stanisława i Rodziców. Zwycięska drużyna to: Karol Kaim, Jan Urbański, Marcin Sobczak, Jakub Matras, Mikołaj Niezabitowski, Adrian Majda, Kacper Hybel, Krystian Frączek.

 

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w kościele parafialnym w piątki o 15.15 i o 17.00. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00. W kaplicy w Piekiełku Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.00; Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00. W piątek 23 marca wyruszy po raz kolejny tzw. „Ekstremalna Droga Krzyżowa” (najbliżej nas z Limanowej). Szczegóły na plakatach.

 

4. Pamiętajmy o naszych wielkopostnych postanowieniach. Zachęcamy też do praktyki: „zanurz się w Ranach Jezusa”. Karteczkę z wypisaną „Raną Pana Jezusa” można zabrać z kosza stojącego przy wyjściu z nawy Najświętszego Sakramentu.

 

5. Ponadto w tym tygodniu:

·         we wtorek przypada 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Będziemy polecać Jego osobę i posługę podczas Mszy św.;

·         w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Mężczyzn św. Antoniego (zelator Grzegorz Kurczab);

·         w czwartek o 19.00 wielkopostne czuwanie prowadzone przez młodzież. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną się modlić we wspólnocie;

·         w piątek o 10.00 Droga Krzyżowa z udziałem z dzieci z wszystkich tymbarskich przedszkoli;

·         w piątek przed Drogą Krzyżową o 15.15 i o 17.00 zbiórka darów dla Domu Samotnej Matki w Tarnowie;

·         kolejne Spotkanie ze Słowem - w sobotę o 18.00 w kościele. Wszystkich, którzy chcą poznawać i modlić się Bożym Słowem, serdecznie zapraszamy!;

·         w przyszłą niedzielę składka na ubezpieczenie obiektów parafialnych.

 

6. Spotkanie grup parafialnych:

 • TYMBARK: spotkanie LSO w poniedziałek: ministranci - godz. 16.00, lektorzy o godz. 18.00;
 • TYMBARK: Spotkanie Grupy Młodzieżowej w piątek o godz. 19.00;

 

7. Ksiądz biskup Andrzej Jeż zaprasza serdecznie młodzież naszej diecezji na wspólne spotkanie w Tarnowie w Niedzielę Palmową w ramach XXXIII Światowego Dnia Młodzieży. Z naszej parafii organizowany jest wspólny wyjazd - zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Michałem.

 

8. Stowarzyszenie „Ojcowie w obronie dzieci i integralności Rodziny” zaprasza w poniedziałek 19 marca na pielgrzymkę do Św. Józefa do Luszowic. Szczegóły na plakacie.

 

9. Proszono nas o ogłoszenie:

 • Msza św. w intencjach rzemieślników i przedsiębiorców z naszego regionu odbędzie się w dniu ich patrona św. Józefa, 19 marca o godz. 10.00, w Bazylice w Limanowej. Organizatorzy serdecznie zapraszają przedsiębiorców i rzemieślników wraz z rodzinami i pracownikami;
 • Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tymbarku przypomina, że do 16 marca br. trwa rekrutacja do klas pierwszych. Wnioski o przyjęcie dzieci są dostępne na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie;
 • w środę 28 marca w Ośrodku Zdrowia w Tymbarku prowadzone będą bezpłatne badania wzroku. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zelatorów Róż zapraszamy do Zakrystii po odbiór nowego numeru „Misje Dzisiaj” (z naszą s. Krystyną na okładce). Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni. Msza św. w intencji ks. Prałatów: Józefa i Edwarda, z okazji ich imienin, w najbliższą niedzielę o 11.30.

 

11. Intencje Mszy św.

2018.03.04. – 3. Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy 3. Niedzielę Wielkiego Postu. Członkowie Caritas przy wyjściu z kościoła rozprowadzają baranki i paschaliki wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji (od 5 zł) wspierają dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas. Podobnie będzie w przyszłą niedzielę. Przed niedzielą palmową będą rozprowadzane również palmy.

 

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w kościele parafialnym w niedzielę po sumie oraz w piątki o 15.15 i o 17.00; po nabożeństwach Msza Święta. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00 a po nich Msza św. W kaplicy w Piekiełku początek nabożeństw w piątki o godz. 16.00; Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00 a po nich Msza św.

 

3. W piątek o godz. 19.00 w kościele będzie Misterium Drogi Krzyżowej w wykonaniu młodzieży gimnazjalnej. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie a szczególnie młodzież z klas drugich gimnazjalnych oraz z klas szóstych i siódmych wraz z rodzicami w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 

4. Ponadto w tym tygodniu:

·     w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Rity (zelatorka Danuta Steczowicz);

·     w czwartek o 15.00 Godzina Miłosierdzia;

·    w piątek przed Drogą Krzyżową o 15.15 i o 17.00 zbiórka darów dla Domu Samotnej Matki w Tarnowie;

 

5. Spotkanie grup parafialnych:

 • TYMBARK: Spotkanie Grupy Młodzieżowej w piątek o godz. 19.30;

 

6. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Dziękujemy Państwu Waktorom za wsparcie kulinarne oraz wszystkim osobom, które pomogły w przeprowadzeniu rekolekcji.

 

7. Katolicki Uniwersytet Lubelski z racji 100-tnej rocznicy swojego powstania organizuje w Lublinie Światowy Zjazd Absolwentów, na który serdecznie zaprasza wszystkich swoich absolwentów, przyjaciół i sympatyków. Więcej informacji na stronie uczelni.

 

8. Proszono nas o ogłoszenie:

Trwa rekrutacja do Przedszkola Samorządowego w Tymbarku. Karty zgłoszeniowe można pobrać w sekretariacie lub na stronie internetowej. Można je składać do 16 marca br.

Przy wyjściu z kościoła młodzież ze Strzelca zbiera datki na szukanie grobów Żołnierzy Wyklętych i ofiar komunistycznego terroru w ramach akcji Fundacji Niezłomni.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

11. Intencje Mszy św.

 

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł śp.: +Mieczysław Kapturkiewicz z Tymbarku i +Stefan Kaim z Tymbarku. Powstańmy i pomódlmy się za zmarłych: Dobry Jezu, a nasz Panie...

2018.02.25. – 2. Niedziela Wielkiego Postu

1. Na drogę wielkopostnego nawrócenia wprowadzają nas rekolekcje, które prowadzi ks. Stanisław Cyran, rekolekcjonista, proboszcz w Dąbrowie Tarnowskiej. Serdecznie witamy Go w naszej wspólnocie i prosimy o światło Ducha Świętego w Jego posłudze.

Pamiętajmy o dniu modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek na dzieła misyjne.

 

2. Program rekolekcji:

 • nauki dla wszystkich w kościele parafialnym do środy o godz. 7.00 i o 18.00;
 • w poniedziałek po Mszach św. w Tymbarku nauka stanowa dla małżonków;
 • w kaplicy w Piekiełku nauki rekolekcyjne dla wszystkich o godz. 17.00;
 • sakrament pokuty i pojednania w środę. W Tymbarku: rano od 8.00 do 10.00 i po południu od 16.00 do 18.00. Spowiedź w Piekiełku od 16.00 do 17.00. Zachęcamy, by z tej spowiedzi skorzystali także wszyscy odprawiający 1. piątki miesiąca;
 • ofiary na tacę w środę przeznaczone będą na wydatki związane z rekolekcjami. Program rekolekcji parafialnych w gablocie i na stronie internetowej;
 • rekolekcje dla dzieci i młodzieży będą w Wielkim Tygodniu.

 

3. Droga Krzyżowa w kościele parafialnym dziś po sumie oraz w piątek o godz. 15.15. i 17.00. W kaplicy w Piekiełku początek nabożeństwa w piątek o godz. 16.00. Gorzkie Żale w Piekiełku o godz. 15.00, w kościele parafialnym o 16.00.

 

4. W tym tygodniu:

Ø  w pierwszy czwartek dziękczynienie za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwa o nowe powołania. Na Mszę św. o godz. 18.00 (uwaga: wyjątkowo zmiana godziny!) zapraszamy młodzież klas III Gimnazjum wraz z rodzicami;

Ø  w pierwszy piątek miesiąca Msza wotywna o NSPJ o godz. 7.00 i 17.00. Wyjazd do Mogiły o godz. 17.00. Zapisy u Siostry w zakrystii. Odwiedziny chorych w piątek od 8.30. Prosimy o zgłaszanie chorych u Siostry w zakrystii;

Ø  w pierwszą sobotę miesiąca Msza wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00. Później Litania do Matki Bożej oraz akt oddania, a następnie rozważanie maryjne i różaniec;

Ø  dni otwarte w Parafialnym Przedszkolu Integracyjnym: w piątek od godz. 14.00 do 17.30 oraz w sobotę od godz. 9.00 do 12.00;

Ø  w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

 

5. Spotkanie grup parafialnych:

 • TYMBARK: Spotkanie Grupy Młodzieżowej w piątek o godz. 19.30;

 

6. Przypominamy, że  zbiórka produktów i ofiar dla Domu Samotnej Matki w Tarnowie organizowana jest w piątki przed Drogą Krzyżową i po niej. Szczegóły projektu Stowarzyszenia Rodzin Katolickich naszej parafii: „Dar serca” na plakatach i na stronie internetowej parafii.

 

7. Od następnej niedzieli członkowie Caritas parafialnej będą rozprowadzali w przedsionku kościoła baranki i paschaliki wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji (od 5 zł) wspierają dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas. Przy tej okazji jeszcze raz zachęcamy do przekazania 1% podatku na Caritas. Pomocne ulotki można znaleźć na stoliku z prasą i na parapecie przy wyjściu z kaplic. 

 

8. Koła Koronkowe oraz SRK, zapraszają do wielkopostnej praktyki „Zanurz się w Ranach Jezusa”, polegającej na uwielbianiu i wypraszaniu Miłosierdzia Bożego płynącego z Ran Pana Jezusa. Zachęcamy, aby codziennie lub jeden raz w tygodniu, wyciągnąć karteczkę z wypisaną „Raną Pana Jezusa”, znajdującą się w koszyku w nawie Najświętszego Sakramentu.

 

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego płyta z tekstami ks. Józefa Tischnera. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, wśród których jest s. Izabela, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

10. Intencje Mszy św.

 

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł śp.: +Józef Dębski z Zamieścia. Powstańmy i pomódlmy się za zmarłego: Dobry Jezu, a nasz Panie...