Parafia Tymbark - Strona główna

2018 02 03 PODZIĘKOWANIA za KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK „TYMBARSKIE KOLĘDOWANIE”

Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tymbarku i Gminna Biblioteka Publiczna w Tymbarku dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg Konkursu Kolęd i Pastorałek „TYMBARSKIE KOLĘDOWANIE”.

Szczególne podziękowania kierujemy do:

- do wszystkich opiekunów oraz rodziców, którzy pomagali dzieciom i młodzieży w przygotowaniach do występów,

- jury Konkursu w składzie: przewodnicząca – pani Marta Błasińska, pani Dorota Jędrzejek, pan Marek Michalik

- sponsorów:

państwa Urszuli i Marka Waktorów,  

państwa Sylwii i Rafała Uchaczów

oraz zakładu „Tymbark” za ufundowanie soków,

- pana Karola Zięby za przygotowanie i ufundowanie okolicznościowego tortu,

- pana Grzegorza Urbańskiego – za profesjonalne nagłośnienie koncertu,

- ucznia Sebastiana Staśko – za obsługę nagłośnienia w czasie przesłuchania i wszelką pomoc,

- Rodziców dzieci Zespołu „Gloria Mariae”– za przygotowanie ciast, produktów i obsługę „kawiarenki” w czasie przesłuchania,

 

Parafia wyraża szczególne podziękowania dla pani Ewy Skrzekut – Dyrektor Biblioteki Publicznej w Tymbarku za nieocenioną pomoc oraz dla pana Pawła Ptaszka Wójta Gminy Tymbark za otwartość i współorganizowanie Konkursu.

2018 02 03 LAUREACI KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK „TYMBARSKIE KOLĘDOWANIE”

1283570.jpg

W sobotę 27 stycznia 2018 roku odbyły się przesłuchania w Konkursie Kolęd i Pastorałek „Tymbarskie Kolędowanie”. Wystąpiło 19 zespołów i 19 solistów.

Jury konkursu: Marta Błasińska (przewodnicząca), Dorota Jędrzejek i Marek Michalik po wysłuchaniu wszystkich prezentacji, wyłoniło spośród uczestników zwycięzców, którzy wystąpili podczas niedzielnego koncertu w kościele parafialnym w Tymbarku.

28 stycznia 2018 roku w czasie koncertu wręczono nagrody i pamiątkowe dyplomy wszystkim wykonawcom.

 

LAUREACI  KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK  „TYMBARSKIE KOLĘDOWANIE”

 

KATEGORIA: PRZEDSZKOLA – ZESPOŁY

- III miejsce: zespół „Skrzatki Cioci Agatki” z przedszkola „U cioci Agatki”

- II miejsce: zespół „Jaśki i Hanusie” z przedszkola samorządowego w Tymbarku

- I miejsce: zespół „Gwiazdki” z przedszkola samorządowego w Tymbarku

 

- Wyróżnienie dla skrzypaczki – Kingi Juszczak

- Wyróżnienie dla Ani Papież z zespołu „Jaśki i Hanusie”

- Grand Prix dla Chóru „Mali Kolędnicy

 

KATEGORIA: PRZEDSZKOLA – SOLIŚCI

- III miejsce: Joanna Garbacz – z przedszkola „U cioci Agatki”

- II miejsce: Dawid Kapera – z przedszkola samorządowego w Tymbarku

- I miejsce: Aleksandra Garbacz – z przedszkola „U cioci Agatki”

 

KATEGORIA: KLASY I-III –ZESPOŁY

- III miejsce: „Gwiazdeczki” ze Szkoły Podstawowej w Podłopieniu

- II miejsce: „Piekielcoki” z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Piekiełku

- I miejsce: „Mały Tymbark” ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku

 

- Wyróżnienie dla solistek z zespołu „Mały Tymbark

 

KATEGORIA: KLASY I-III – SOLIŚCI

- II miejsce: Zuzanna Olejarz ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku

- I miejsce: Michał Duda – uczeń I klasy Szkoły Podstawowej w Tymbarku

 

KATEGORIA: KLASY IV-VI – ZESPOŁY

- III miejsce: zespół wokalny „Świąteczne Wiolinki

- II miejsce: „Kolędnicy z Zawadki

- I miejsca: NIE PRZYZNANO

 

KATEGORIA: KLASY IV-VI – SOLIŚCI

- III miejsce ex aequo:  Julia Chudy ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku

                            Wiktoria Jarosz ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku

- II miejsce ex aequo:   Magdalena Dziadoń ze Szkoły Podstawowej w Zawadce

                            Weronika Śliwa z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Piekiełku

- I miejsce ex aequo:    Wiktoria Fiejtek ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku

Anna Leśniak z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Piekiełku

 

- wyróżnienie za dykcję dla Ani Leśniak

 

KATEGORIA: KLASY VII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I KLASY GIMNAZJALNE – ZESPOŁY

- II miejsce ex aequo:   Zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Zawadce

                            Zespół „Piaskowy Trio” z Podłopienia

- I miejsce: „Zespół kolędniczy” z Gimnazjum w Tymbarku

 

KATEGORIA: KLASY VII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I KLASY GIMNAZJALNE – SOLIŚCI

- III miejsce: Katarzyna Kaim ze Szkoły Podstawowej w Zawadce

- II miejsce: Julia Dziadoń z Gimnazjum w Tymbarku

- I miejsce: Alicja Szarłowicz ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku

 

KATEGORIA: SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE – SOLIŚCI

I miejsce: Weronika Łukaszczyk – uczennica Zespołu Szkół w Tymbarku.

 

KATEGORIA: SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE – ZESPOŁY

GRAND PRIX CAŁEGO FESTIWALU: Zespół z Internatu przy Zespole Szkół w Tymbarku

Koncert kolęd i pastorałek 2018

phoca_thumb_l_1-_1212074.jpg

Kolędy i pastorałki to przepiękne pieśni śpiewane Bogu na chwałę,
By uczcić nowonarodzone w Betlejem Dzieciątko małe.
Przyszło na świat w nędznej szopie, na sianie między bydlętami,
W chłodzie, głodzie, niewygodach, by się wstawić do swego Ojca za nami.
Niech wam w życiu błogosławi ta Boża Dziecina, Józef i Święta Panienka, Matka swego Syna.
Niech was omijają troski, nieszczęścia, zmartwienia,
By się wam spełniły świąteczne życzenia.

W niedzielę 21 stycznia 2018 roku, o godz. 15.00 w kościele parafialnym p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tymbarku odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek. Wzięli w nim udział „Chór Parafialny”, Strażacka Orkiestra Dęta „Tymbarski Ton”, tworzony przez Rodzinę Państwa Urbańskich Zespół „Laus Deo” z Podłopienia oraz młodzieżowo – dziecięcy tymbarski Zespół „Gloria Mariae”. Całość rozpoczęła się od wspólnego kolędowania wszystkich obecnych w świątyni a następnie wybrzmiały znane i mniej znane świąteczne utwory, wykonywane przez występujące na przemian po sobie zespoły. Kolędy i pastorałki przeplatane były poezją Bożonarodzeniową autorstwa Pani Marii Juszczyk z Tymbarku w interpretacji Stanisława Przybylskiego.

Konkurs kolęd 2018 - plakat

konkurs_koled_2018.jpg

Podkategorie

  • PODZIEKOWANIE ZA KOLĘDĘ MISYJNĄ

    Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie kolędy misyjnej.

    Bóg zapłać: tym, którzy przyjęli kolędników misyjnych, wszystkim dzieciom, młodzieży gimnazjalnej, rodzicom, osobom dorosłym – przewodnikom poszczególnych grup, paniom, które upiekły ciasto i przygotowały poczęstunek dla kolędników, Siostrom, paniom koordynującym w PCK-u wraz ks. Witoldem i Stanisławem całość przedsięwzięcia. Bóg zapłać za zaangażowanie, ofiarność i wszelką życzliwość!

     

    Dziękujemy:

    Paniom, które pojechały na szkolenie dla animatorów kolędy misyjnej dzieci i pomogły w jej przeprowadzeniu: 

    Krystynie Kurek, Bożenie Kapturkiewicz, Beacie Szarłowicz, Agnieszce Moskal, Annie Puchała.

    Młodzieży z Szkoły Animacji Misyjnej: Paulinie Juszczak, Karolinie Ćwik, Irminie Bubula, Mateuszowi Smaga.

     

    Osobom, które przyniosły ciasto, pomogły w organizacji poczęstunku i dekoracji: 

    Dominika Chudy, Agnieszka Krzyściak, Urszula Kulig, Joanna Grzegorzek, Agnieszka Moskal, Anna Puchała, Beata Kaim, Monika Grucel, Małgorzata Staniec, Agnieszka Cebula, Renata Szewczyk, Mariola Czyrnek, Monika Kurdziel, Małgorzata Matląg, Stanisława Fiejtek, Marcin Piętoń .

    Szkole w Piekiełku za użyczenie miejsca na gościnę Kolędników