Boże Narodzenie w Parafii

Święta Bożego NarodzeniaNajważniejszym przeżyciem Świąt Bożego Narodzenia jest uczestniczenie we Mszy Świętej. Nasi lektorzy przez wspaniałą oprawę liturgiczną podkreślają godność Najświętszej Ofiary w Boże Narodzenie. Zdjęcia dostępne są w naszej galerii.

Błogosławieństwo nowych lektorów

11 grudnia 2012 roku ks. biskup Andrzej Jeż pobłogosławił 75 nowych lektorów z dekanatu tymbarskiego. Na uroczystej Mszy Św. obecni byli rodzice nowych lektorów a także ich duszpasterze. Po zakończonej Mszy Św. wszyscy nowi lektorzy otrzymali dyplomy ukończenia Kursu a także egzemplarz Pisma Świętego Nowego Testamentu.

wizyta_biskupa_094.jpg

Aby przejść do galerii kliknij na zdjęciu.

Dekanalny Kurs Lektorski

27 października 2012 roku rozpoczął się w naszej parafii Dekanalny Kurs Lektorski, w którym uczestniczyli kandydaci do posługi lektora w zgromadzeniu liturgicznym z całego dekanatu tymbarskiego. Kurs organizował dekanalny duszpasterz LSO w Tymbarku ks. Stanisław Kaczka. Zajęcia odbywały się w każdą sobotę w Parafialnym Centrum Kultury w Tymbarku w godzinach od 9.00 – 14.00. Podczas kursu prowadzona była formacja wewnętrzna przyszłych lektorów, a także formacja liturgiczna. Była także praca z Biblią i zajęcia fonetyczne. Nie zabrakło również Mszy Św. w kościele parafialnym. Na zakończenie kursu odbył się egzamin, który z większym lub mniejszym powodzeniem zaliczyło 75 chłopców. 

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna