JESUCRISTOPA SUTIMPIM

phoca_thumb_l__mg_0703.jpg

Hasło tegorocznej akcji Kolędników Misyjnych brzmiało „JESUCRISTOPA SUTIMPIM”. Słowa te oznaczają „Posłani w imię Chrystusa na peruwiańską ziemię”.

Tradycyjnie akcja odbyła się w Święto św. Szczepana, które przypada 26 grudnia.

Kolędnicy na zakończenie Mszy Św. o godz. 10 otrzymali błogosławieństwo od Księdza Proboszcza Jana Banacha. Uczniowie szkół podstawowej i gimnazjum czynnie uczestniczyli we Mszy, śpiewając kolędy, czytając czytania. Temu wydarzeniu towarzyszył zespolik Gloria Mariae, z którym wspólnie wierni kolędowali. Po Mszy Świętej dzieci wraz z włączonymi w akcję rodzicami udali się do PCK, gdzie Ksiądz Witold oraz Ksiądz Stanisław wręczyli identyfikatory oraz przydzielili grupom ich trasy.

Fotorelację z tego wydarzenia można obejrzeć w naszej galerii

 Podziękowania

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim,  którzy  przyczynili się do organizacji Kolędy Misyjnej w naszej Parafii. Młodzieży z KSM. Wszystkim  paniom za wspaniałe wypieki ,którymi  cieszyli się mali kolędnicy.Za pomoc dziękujemy: Pani Agacie Zwierczyk   ,Pani Marioli Giza,  Pani Monice Grucel, Pani Bożenie Ranosz, Pani Agacie Rokosz, Pani Teresie Jamróz,  Pani Małgorzacie Frączek , Pani Katarzynie Smaga

Życzymy  Szczęśliwego  Nowego Roku

 Ks. Witold Warzecha ,Anna Puchała i Agnieszka Moskal

Życzenia od duszpasterzy

p1000075.jpg

Drodzy Parafianie i Czcigodni Goście, w tym radosnym dniu pragniemy życzyć wciąż nowego poruszenia i zdumienia serca tajemnicą Boga, który wchodząc w ludzką historię, staje się „Bogiem z nami”. Niech zagłębianie się w tę tajemnicę daje siłę do mówienia swym życiem „fiat”, budzi ufność na wzór Józefa, rodzi radość podobną do tej, którą mieli pasterze, i prowadzi do Zbawiciela z wytrwałością Mędrców. Niech to będzie dobry czas, spędzony w radości i pokoju w gronie najbliższych.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia! 

Dziękujemy za życzenia i odwzajemniamy wszystkie ciepłe słowa, które napłynęły od osób i instytucji.  

Apel papieski w Piekiełku

phoca_thumb_l__mg_0226.jpg

W niedzielę 23 października grupa apostolska młodzieży i zespół święty Józef z Piekiełka poprowadziły w kaplicy apel papieski. Było to dziękczynienie za życie i dzieło świętego Jana Pawła II.

Apel rozpoczął się o godz. 900, w czasie rozważań można było przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia z życia św. Papieża Polaka, posłuchać fragmentów jego przemówień, włączyć się w modlitwę wdzięczności. 

Uczestnicy otrzymali karteczki ze słowami św. Jana Pawła II oraz biało-żółte kokardki, podkreślające charakter tego dnia. Po mszy św. wszystkie dzieci otrzymały białe i żółte balony, również nawiązujące do przezywanego dziękczynienia papieskimi kolorami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Dziewczęca Służba Maryjna

phoca_thumb_l_100_0664.jpg

Spotkania odbywają się w sobotę o godz. 10.00 w PCK.

17 września- pielgrzymka na spotkanie DSM-ek w Limanowej z okazji Wielkiego odpustu w Limanowskim Sanktuarium. Po mszy św. –czas na bułeczki..

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

 

Renowacja Misji Świętych 2016

DRODZY PARAFIANIE!

W dniach od 9 do 12 października 2016 roku  nasza wspólnota parafialna przeżywać będzie Odnowienie  Misji Świętych.

Zabiegani, utrudzeni, często z wieloma problemami i wątpliwościami, potrzebujemy czasu, by odetchnąć, przemyśleć sprawy dotyczące naszego życia, nabrać nowych sił i rozpocząć życie z Chrystusem od początku.

Takim momentem zatrzymania, refleksji i nawrócenia jest czas Renowacji Misji Świętych. W blasku  Bożego Miłosierdzia, w oparciu o Słowo Boże chcemy też uczynić rachunek sumienia, by to, co chore – uleczyć, a tam, gdzie w sercu brakuje miłości Boga, na nowo Ją odkryć.

Pamiętajmy również o tych, którzy znajdują się na peryferiach naszej wspólnoty. Niech nie zabraknie z naszej strony słowa zaproszenia, życzliwości a przede wszystkim modlitwy w Ich intencji.

Drodzy Parafianie! Przyjmijcie to Jezusowe zaproszenie. Przyjdźcie do źródła „żywej wody” i napełnijcie swoje serce nadzieją, miłością i radością z tego, że Bóg Was kocha i pragnie Waszego szczęścia.

 Wasi Duszpasterze

Program Renowacji Misji Świętych

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna