Parafia Tymbark dziękuje swojemu proboszczowi ks. Edwardowi Nylcowi

b_500_0_16777215_00_images_phocagallery_2016_pozeganie_proboszcza_thumbs_phoca_thumb_l__mg_8932.jpg

Wczoraj, podczas uroczystej Mszy Świętej, parafianie podziękowali Księdzu Prałatowi Proboszczowi Edwardowi Nylcowi za lata posługi proboszcza w Parafii Tymbark.

Takimi słowami przedstawiciel parafian Pan Jan Plata wyraził wdzięczność Księdzu Proboszczowi:

„Czcigodny Księże Edwardzie  – nasz Proboszczu, Dziekanie, Prałacie.

Przed 13.laty z woli Boga zostałeś posłany do Tymbarku, by tu – wśród nas – pełnić posługę kapłańską, wypełniając Jego wolę.

Wyrażamy Ci wdzięczność za te lata trudu kapłańskiego, za twoje modlitwy za nas, za posługę konfesjonału, cierpliwość, delikatność, radość i atmosferę życzliwości. Szedłeś drogą ośmiu błogosławieństw, realizując ich wskazania i wnosząc pokój w całą naszą wspólnotę. Kapłaństwo jest wieczne, zmienia się tylko forma duszpasterzowania. Dziękujemy Ci za to, że zostajesz wśród nas. To wyraz wierności Bogu, który posłał Cię na tymbarską ziemię, ale to również wyraz Twojej sympatii do ludzi i do tego miejsca. Twoja obecność wśród nas jest darem.

Darem Twojego kapłaństwa dla nas.

Czcigodny Księże Edwardzie !

Przyjmij od całej naszej wspólnoty parafialnej najlepsze życzenia długich lat życia w zdrowiu i pogodzie ducha, z błogosławieństwem Boga, opieką Maryi otoczony ludzką życzliwością.

Niech Ci Bóg błogosławi!

Szczęść Boże”

 

Podziękowania oraz życzenia złożyli też przedstawiciele grup działających przy parafii, a także Wójt Gminy Tymbark Paweł Ptaszek oraz reprezentujący Starostę Limanowskiego, Jana Puchałę, Wicestarosta Mieczysław Uryga.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć dostępnych w naszej galerii, jak również w wykonaniu Pana Rolanda Mielnickiego na stronie Tymbark.in

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna