Koncert kolęd i pastorałek 2018

b_500_0_16777215_00_images_phocagallery_2017_koncert_koled_thumbs_phoca_thumb_l_1-_1212074.jpg

Kolędy i pastorałki to przepiękne pieśni śpiewane Bogu na chwałę,
By uczcić nowonarodzone w Betlejem Dzieciątko małe.
Przyszło na świat w nędznej szopie, na sianie między bydlętami,
W chłodzie, głodzie, niewygodach, by się wstawić do swego Ojca za nami.
Niech wam w życiu błogosławi ta Boża Dziecina, Józef i Święta Panienka, Matka swego Syna.
Niech was omijają troski, nieszczęścia, zmartwienia,
By się wam spełniły świąteczne życzenia.

W niedzielę 21 stycznia 2018 roku, o godz. 15.00 w kościele parafialnym p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tymbarku odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek. Wzięli w nim udział „Chór Parafialny”, Strażacka Orkiestra Dęta „Tymbarski Ton”, tworzony przez Rodzinę Państwa Urbańskich Zespół „Laus Deo” z Podłopienia oraz młodzieżowo – dziecięcy tymbarski Zespół „Gloria Mariae”. Całość rozpoczęła się od wspólnego kolędowania wszystkich obecnych w świątyni a następnie wybrzmiały znane i mniej znane świąteczne utwory, wykonywane przez występujące na przemian po sobie zespoły. Kolędy i pastorałki przeplatane były poezją Bożonarodzeniową autorstwa Pani Marii Juszczyk z Tymbarku w interpretacji Stanisława Przybylskiego.

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna