2020.10.18. – 29. Niedziela Zwykła

1. Dziś Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny. Modlitwami i ofiarami wspieramy misyjne dzieło Kościoła.
W związku z wprowadzonymi ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych Biskup Tarnowski Andrzej Jeż udziela na terenie całej diecezji dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane, aż do odwołania. Tych, którzy skorzystają z dyspensy, Ks. Biskup zachęca do duchowego łączenia się z Najświętszą Ofiarą za pośrednictwem środków społecznego przekazu, oraz do uczestnictwa w niej w dni powszednie.
W naszym kościele w liturgii może uczestniczyć do 110 osób, a w kaplicy w Piekiełku do 45 osób. Prosimy o zachowywanie niezbędnych środków ostrożności: dystans, noszenie maseczek, korzystanie ze środków dezynfekcji.
Przypomnimy, iż transmisja nabożeństw i Mszy św. z naszego kościoła parafialnego jest prowadzona codziennie o godz. 17.00 oraz ze wszystkich Mszy niedzielnych.

2. W związku z kwarantanną Księży zawieszamy na ten tydzień Mszę św. o godz. 7.00 – intencje przyjęte na tę godzinę będą odprawione na plebanii – będziemy je też wspominać w kościele o godz. 6.30.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Różaniec w kościele parafialnym codziennie o godz. 17.00; w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00 (w niedzielę o 15.15). Różańce na konkurs (podpisane!) można przynosić i umieszczać na stojaku do niedzieli 25 października. Po niedzieli rozstrzygnięcie konkursu.
W następną niedzielę rocznica poświęcenia kościoła; składka przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

3. Wypominki listopadowe i roczne przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii. Kartki pomagające w przygotowaniu listy naszych zmarłych dostępne są w kościele i kancelarii.  Bardzo prosimy, by przy porządkowaniu cmentarza segregować śmieci oraz nie wyrzucać ich na skarpę pod cmentarzem!

4. Proszono nas o ogłoszenie: Zakład Gospodarki Komunalnej informuje, że w związku z pracami modernizacyjnymi przy linii wodociągowej w poniedziałek 19 X od godz. 8.00 nastąpi przerwa w dostawie wody w następujących częściach gminy: Tymbark (Rynek, Podwisiołki, Nad Torami, ul. Armii Krajowej i osiedla sąsiadujące), Podłopień, Zamieście (osiedla: Malarzówka, Szwabówka, Brodkówka). Przerwa może potrwać kilka godzin.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer ”Miłujcie się”. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

6. W minionym odbył się pogrzeb śp. +Mariana Natonka z Tymbarku. Zmarł także  Ks. Antoni Piś, proboszcz w Męcinie, wikariusz w Tymbarku w latach 1982 – 1986. Msza św. w intencji +ks. Antoniego będzie odprawiona w następną niedzielę na sumie. Powstańmy i powierzajmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

 

2020.10.11. – 28. Niedziela Zwykła

1. W ramach kolejnego Dnia Papieskiego możemy wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, opiekującą się zdolną młodzieżą. Bóg zapłać za ofiarność.
O godz. 9.40 montaż słowno – muzyczny z tekstami św. Jana Pawła II. Dziękujemy siostrze Izabeli za przygotowanie tekstów, młodzieży i dzieciom z zespołowi Gloria Mariae, za wykonanie pieśni ku czci naszego św. rodaka.  

2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwo w kościele parafialnym codziennie o godz. 17.00; w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00 (w niedzielę o 15.15). Przypominamy również o konkursie na najpiękniejszy różaniec.

3. W tym tygodniu:
•    w środę Święto Edukacji Narodowej - Dzień Nauczyciela. Modlitwa różańcowa i Msza św., w kościele parafialnym, za nauczycieli i wychowawców.;
•    w następną niedzielę Światowy Dzień Misyjny - składka przeznaczona jest na misje;

4. Spotkania grup parafialnych:
•    spotkanie ministrantów i lektorów na hali we wtorek o godz. 19.00;
•    spotkanie lektorów w czwartek o 18.30;
•    spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 9.00 – w kościele;
•    spotkanie DSM-u i kandydatek w sobotę o godz. 10.00;

5. Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody przygotowała Eksternistyczne Seminarium Odnowy Wiary jako formę ewangelizacji dostosowanej do wymogów epidemicznych. Rozpoczęcie 16 października. Informacje o szczegółach i zapisach na plakacie i podanych stronach.

6. Do zabrania wyłożono kartki na wypominki listopadowe i roczne. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk naszych zmarłych, z zaznaczeniem, przy wypominkach rocznych, przed którą Mszą niedzielną mają być czytane.  Wypominki można składać w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii.

7. Proszono na o ogłoszenie:
W czwartek - 15 października o godzinie 18.00 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Tymbarku odbędzie się spotkanie dotyczące Odnawialnych Źródeł Energii. Spotkanie ma na celu przybliżenie informacji dotyczących dostępnych dofinansowań z programu „Czyste Powietrze” na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją, oraz programu „Mój Prąd,” który oferuje dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych. Wstęp jest bezpłatny

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni. Dziękujemy członkom SRK z naszej parafii za koordynację zbierania podpisów w zeszłą niedzielę.

 

2020.10.04. – 27. Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać za słowo wygłoszone przez Księdza z Czarnego Potoku. Bóg zapłać również za ofiary składane na budowę kościoła w tamtejszej parafii. Po Mszy św. możemy też ofiarami wspomóc leczenie pani Edyty z Przyszowej chorej na ciężką neurologiczną chorobę mięśni.

2. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym codziennie o godz. 17.00; w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00 (w niedzielę o 15.15).
Dzieci i młodzież zapraszamy do konkursu na najpiękniejszy różaniec wykonany według swego pomysłu z różnych materiałów. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród pod koniec października.

3. W tym tygodniu:
•    w czwartek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia;
•    w następną niedzielę Dzień Papieski i zbiórka do puszek na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”;

4. Spotkania grup parafialnych:
•    spotkanie ministrantów w poniedziałek w kościele po Mszy wieczornej;
•    spotkanie ministrantów i lektorów na hali we wtorek o godz. 19.00;
•    spotkanie kandydatów na ministrantów wyjątkowo w piątek o godz. 18.30 – w kościele;
•    próba zespołu „Gloria Mariae” w sobotę o 9.00;

5. Parafia w Dobrej organizuje katechezę przedmałżeńską. Spotkania będą odbywać się w soboty i niedziele od 10 października. Szczegóły na stronie parafii Dobra.  

6. Zgodnie z zapowiedzią dziś zbierane są podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”, której celem jest zakazanie tzw. parad równości.  Zachęcamy do poparcia tej inicjatywy. Przy składaniu podpisu potrzebny będzie nr PESEL

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest już październikowy numer Promyczka Dobra i Małego Promyczka dla najmłodszych. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

8. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. +Władysław Majerski z Tymbarku. Jego pogrzeb odbędzie się dzisiaj o godz. 14.00 – wprowadzenie, różaniec i Msza św. Polecajmy Go Miłosiernemu Bogu.

 

2020.09.27. – 26. Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na prace podejmowane w naszej parafii.

2. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy. Nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym codziennie o godz. 17.00 (także w niedzielę!); w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00 (w niedzielę o 15.15). Uwaga na zmianę czasu odprawiania nabożeństw – od czwartku!

3. W tym tygodniu:
•    Spotkanie dzieci klas trzecich wraz z rodzicami przed I Komunią Św. w poniedziałek na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00;
•    We wtorek (29 września) bezpośrednio po Mszy św. wieczornej w kościele odbędzie się spotkanie dla RODZICÓW tegorocznych kandydatów do bierzmowania (z klas 8). Zapraszamy samych rodziców!
•    W pierwszy czwartek (1 października) pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Rozpoczęcie różańcem o godz. 17.00. Wcześniej zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św.;
•    Okazja do spowiedzi przed 1. piątkiem miesiąca w kościele parafialnym w czwartek i piątek od godz. 16.00, a w kaplicy w Piekiełku w piątek od 15.15;
•    W piątek od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną - zapisy w zakrystii;
•    W pierwszą sobotę miesiąca Msza o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00. Ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie o godz. 19.00. Kwadrans wcześniej medytacja maryjna. Szczególnie serdecznie zapraszamy członków Róż Różańcowych – w tym dniu zmiana tajemnic różańcowych;
•    W następną niedzielę  kazania będzie głosił duszpasterz z Czarnego Potoku – jako parafia patronacka ofiarami będziemy wspierać budowę tamtejszego kościoła;
•    Również w przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na specjalistyczne leczenie pani Edyty z Przyszowej chorej na ciężką neurologiczną chorobę mięśni (miopatię);

4. Spotkania grup parafialnych:
•    spotkanie ministrantów i lektorów na hali we wtorek o godz. 19.00;
•    spotkanie lektorów w czwartek o godz. 19.00;
•    spotkanie aspirantów w Tymbarku w sobotę o godz. 9.00;
•    spotkanie DSM i kandydatek w sobotę o godz. 10.00 w PCK-u;

5. W przyszłą niedzielę po mszach świętych zbierane będą podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”, której celem jest zakazanie tzw. parad równości. Jak powszechnie wiadomo, są to marsze podczas których dochodzi do licznych profanacji symboli religijnych, narodowych oraz historycznych. Są one także areną nieprzyzwoitych zachowań, które demoralizują dzieci i młodzież. Ustawa ma na celu danie instrumentu organom władzy lokalnej, dzięki któremu będzie możliwe zakazanie manifestacji, gdy godzić ona będzie w wartości narodowe, chrześcijańskie i obyczajowe. Przy składaniu podpisu potrzebny będzie nr PESEL.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii do odebrania nowy numer „Misje Dzisiaj” – zapraszamy zelatorów. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

7. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. +Zofia Kawalec z Zamieścia. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek  o godz. 13.30 – wprowadzenie, różaniec i Msza św. Polecajmy Ją Miłosiernemu Bogu

 

2020.09.20. – 25. Niedziela Zwykła

1. Dziś po Mszy św. zbiórka do puszek przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za ofiary.  

2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do  przygotowania i przeżycia uroczystości odpustowej w naszej parafii. Bóg zapłać: Liturgicznej Służbie Ołtarza i Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Chórowi Parafialnemu, Orkiestrze Strażackiej Tymbarski Ton, Ochotniczej Straży Pożarnej, dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom pierwszokomunijnym, wszystkim niosącym feretrony, Siostrom, Siostrze Zakrystiance, Pani Małgorzacie i Panu Danielowi oraz Paniom przygotowującym obiad dla gości. Niech Bóg wynagrodzi każde dobro i zaangażowanie w przygotowanie uroczystości. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu:
•    W środę  o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. Wiktorii (zelatorka p. Grażyna Dyrek);
•    Spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich - w środę na plebanii po Mszy Świętej i nowennie;
•    Czuwanie prowadzone przez młodzież - w czwartek o 19.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy;
•    Składka w najbliższą niedzielę przeznaczona będzie na cele inwestycyjne;
•    Spotkanie dzieci klas trzecich wraz z rodzicami przed I Komunią Św. w planujemy na poniedziałek 28 września;

4. Spotkania grup parafialnych:
•    spotkanie ministrantów w kościele w poniedziałek o godz. 17.00;
•    spotkanie ministrantów i lektorów na hali we wtorek o godz. 19.00;
•    Spotkanie Tymbarskiej Grupy Młodzieżowej w piątek w PCK-u o godz. 19.00 – jeszcze raz serdecznie zapraszamy młodzież z klas VII i starszą, która chciałaby tworzyć wspólnotę opartą na modlitwie, rozważaniu Pisma Św., wspólnej zabawie i ciekawych rozmowach.
•    spotkanie aspirantów w Tymbarku w sobotę o godz. 9.00;
•    próba zespołu „Gloria Marie w sobotę o 10.00;

Bardzo prosimy Rodziców o zachętę wobec dzieci i pomoc w pracy formacyjnej, którą chcemy rozpocząć w nowym roku szkolnym i katechetycznym.

5. Kończymy prace związane z nowym ogrzewaniem. Ze względu na prośby o zwiększenie dyskrecji i komfortu w spowiedzi, oraz działanie nagrzewnic, zmienione zostanie miejsce konfesjonałów w tyle nawy głównej. Bardzo przepraszamy parafian, którzy przywiązali się do ławek z tyłu pod chórem. Mamy nadzieję,  że znajdą nowe miejsce w naszym kościele. Na plebanii trwa też remont mieszkania dla ks. wikariusza. Dziękujemy Panu Markowi Gąsiorowi oraz Panu Władysławowi Kapturkiewiczowi wraz z ekipą  za nieodpłatne wykonanie prac w kościele oraz na plebanii, a także za zabezpieczenie starej kamiennej  kropielnicy. Bóg zapłać też za ofiary złożone w ostatnią niedzielę sierpnia na cele inwestycyjne, zebraliśmy 8.139,- zł oraz 5 euro. Dziękujemy również za ofiary indywidualne: rodzinom z Tymbarku za ofiary: 300,- zł, cztery razy po 500,- zł,  600,- zł oraz 3.000,- zł. Bóg zapłać również rodzinom z Podłopienia za ofiary: 1.000,- zł, 1.200,- zł i 5.000,- zł. Niech Bóg wynagrodzi ofiarność, modlitwę i wszelką życzliwość.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest dostępny Kalendarz Rolników na 2020 rok (23 zł). Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni. Wśród solenizantów jest ks. Tomasz. Msza św. w Jego intencji będzie odprawiona w następną niedzielę o godz. 11.30.

7. Intencje.
Za tydzień w PCK-u rekolekcje Kurs Nowe Życie – jeszcze słowo zachęty ze strony organizatorów (słowo osoby świeckiej)

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. +Stanisławy Bubula z Tymbarku. Powierzajmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

 

2020.09.13. – Uroczystość Odpustowa

1. Przeżywamy odpust ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. - w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 (suma) i o 18.00; w kaplicy w Piekiełku o 15.15.  
Dziękujemy ks. Infułatowi Adamowi Kokoszce za wygłoszone dziś słowo i przewodniczenie naszym uroczystościom - Bóg zapłać! Bóg zapłać również wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeżycia dzisiejszej uroczystości. Gratulujemy ks. prałatowi Józefowi Leśniakowi i ks. kanonikowi Franciszkowi Malarzowi odznaczenia przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudę Złotym Krzyżem Zasługi.

2. W poniedziałek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W związku z tym świętem w piątek 18 IX po Mszy św. wieczornej, która w tym dniu będzie o godz. 17.00, odprawiamy Drogę Krzyżową na Paproć (prosimy o zabranie latarek). W piątek przypada święto św. Stanisława Kostki patrona Polski i patrona młodzieży polskiej. Będzie to inauguracja kolejnego roku działania Tymbarskiej Grupy Młodzieżowej. Ks. Tomasz zaprasza młodzież z klas VII i starszą, która chciałaby tworzyć wspólnotę opartą na modlitwie, rozważaniu Pisma Św., wspólnej zabawie i ciekawych rozmowach.

3. Ponadto w tym tygodniu:
•    Od dzisiaj rozpoczyna się X Tydzień Wychowania, przeżywany pod hasłem „Budujemy więzi” – intencje z nim związane będziemy podejmować szczególnie w czasie wieczornych Mszy św.;
•    Spotkanie ministrantów we wtorek po wieczornej Mszy św.;
•    W środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. Katarzyny (zelator p. Maria Florek);
•    W sobotę spotkanie chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Zapraszamy chłopców od klasy 4. wraz z rodzicami na godz. 9.00 do PCK-u;
•    W następną niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

4. Jeszcze raz zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne Kurs Nowe Życie – szczegóły na plakatach. Przypominamy młodzieży z klas 8. o zapisach na katechezę przyparafialną przed sakramentem bierzmowania.

5. Dziś w Zawadzie koło Dębicy uroczystości 100-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Zawadzkiej. Natomiast od wtorku rozpoczynają się uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Szczegóły na plakatach w gablocie parafialnej. Pielgrzymka z naszej parafii do Limanowej w sobotę. Wyruszymy z parkingu koło PCK-u o godz. 14.00. Serdecznie zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, wśród których jest s. Edyta,  składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni. Msza Św. w intencji s. Edyty w przyszłą niedzielę o 8.30.

7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. +Maria Zborowska z Piekiełka. Polecajmy zmarłą Miłosiernemu Bogu…

8. Aby zyskać odpust zupełny, odmówmy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego, w intencjach Ojca świętego - Zdrowaś Mario.
Wszystkim życzymy pięknego, rodzinnego świętowania.

 

2020.09.06. – 23. Niedziela Zwykła

1. Przypominamy, iż od tej niedzieli wraca Msza św. popołudniowa o 15.15. w kaplicy w Piekiełku.
W związku z wpisaniem powiatu limanowskiego do strefy czerwonej obowiązują nas obostrzenia w rygorze sanitarnym. We Mszy św. w kościele może uczestniczyć do 50% obłożenia świątyni  (w naszym przypadku do 400 osób; w kaplicy w Piekiełku do 200 osób), a na zewnątrz świątyni do 150 osób. Prosimy o zachowanie dystansu, noszenie maseczek i korzystanie z dezynfekcji.

2. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie nową siostrę Nazaretankę – s. Ilonę Murza. Życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

3. We wtorek 8 września, w sam dzień odpustu, porządek Mszy św. jak w święto w dzień roboczy: 6.00, 8.30, 10.00 i 18.00 a w kaplicy w Piekiełku 17.00.  Na Mszach św. poświęcenie ziarna. O godzinie 15.00 w tym dniu Godzina Miłosierdzia.

4. W przyszłą niedzielę odpust w naszej parafii; sumie będzie przewodniczył ks. infułat Adam Kokoszka z Tarnowa. W związku z obostrzeniami Msze św. w dniu odpustu w kościele parafialnym w zwykłym porządku o: 7.00, 8.30, 10.00, suma o 11.30  i 18.00. W kaplicy w Piekiełku Msza św. tylko po południu o godz. 15.15.
W czasie sumy Złotym Krzyżem Zasługi, nadanym przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudę, zostaną odznaczeni: ks. prałat Józef Leśniak i ks. kanonik Franciszek Malarz.
Bardzo prosimy o włączenie się w przygotowanie uroczystości: Liturgiczną Służbę Ołtarza, DSM i dzieci do procesji eucharystycznej, osoby noszące feretrony, Ochotniczą Straż Pożarną, Chór i orkiestrę „Tymbarski ton”.   
 
5. Zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas 8. do zapisania się w zakrystii na przygotowanie parafialne do sakramentu. Zapisy potrwają do niedzieli - 20 września.

6. Spotkania grup parafialnych:
•    zbiórka LSO w Tymbarku we wtorek: ministranci o godz. 17.00; lektorzy o godz. 19.00;
•    spotkanie DSM w sobotę o 10.00 w PCK-u

7. Zapraszamy na Kurs Nowe Życie, który planujemy w PCK-u w dniach  25 – 27 września. To forma rekolekcji pogłębiająca żywą relację z Bogiem. Serdecznie zachęcamy do udziału. Zapisy w kancelarii i telefoniczne. Szczegóły na plakatach.

8. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagali w zorganizowaniu i przeprowadzeniu pielgrzymki do Pasierbca, a zwłaszcza druhom z OSP z Tymbarku. Dziękujemy również wszystkim, którzy włączyli się w zbieranie nakrętek na budowę studni w krajach misyjnych. Zebraliśmy 48, ponad stu litrowych worków. Bóg zapłać za otwartość i Wasze zaangażowanie.

9. Proszono nas o ogłoszenie:
a)     W sobotę odbędzie się wędrówka papieskimi szlakami z Papieżówki – Lubomierz Rzeki do Tymbarku – tzw. „Beskidzkie Sursum Corda”. Chętnych do wspólnej wędrówki prosimy o zapisy w zakrystii.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

11. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. +Jadwiga Natonek z Tymbarku. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o 13.30 – wprowadzenie, różaniec i Msza św. Polecajmy Ją Miłosiernemu Bogu

 

2020.08.30. – 22. Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy ostatnią niedzielę sierpnia. Od następnej niedzieli wraca Msza św. popołudniowa w Piekiełku o godz. 15.15. (Msze św. w niedziele w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 18.00; w kaplicy w Piekiełku o 9.30. i 15.15). Od poniedziałku wracamy do zwykłego porządku Mszy św.  w dni powszednie – Msze św. będą odprawiane o 6.30,  7.00 i o 18.00.

2. Witamy w naszej wspólnocie ks. Tomasza Wrońskiego i ks. Szczepana Depowskiego, którzy rozpoczynają posługę w naszej parafii. Życzymy im światła Ducha Świętego i potrzebnych łask. Otoczmy ich życzliwością oraz modlitwą.   

3. Zachęcamy dzieci i młodzież oraz nauczycieli i wychowawców do spowiedzi przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Okazja do spowiedzi w poniedziałek od godz. 17.00.
Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego we wtorek. W Tymbarku o godz. 9.00 dla Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej, a o godz. 16.30 dla Szkoły Podstawowej im. Józefa Marka.  Msza św. dla Szkoły Podstawowej w Piekiełku o godz. 9.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców, by od wspólnej modlitwy rozpocząć nowy rok szkolny.  

4. Ponadto w tym tygodniu:
•    W środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Teresy Benedykty od Krzyża (zelatorka p. Maria Śmieszek);
•    W pierwszy czwartek dzień modlitw za powołanych wywodzących się z naszej wspólnoty i o nowe powołania kapłańskie i zakonne;
•    Okazja do spowiedzi przed 1. piątkiem miesiąca w czwartek i piątek od godz. 17.00, a w kaplicy w Piekiełku w piątek od 16.15;
•    W piątek od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną (zapisy w zakrystii);
•    W pierwszą sobotę miesiąca Msza o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 6.30; wieczorem o godz. 19.00 (uwaga zmiana godziny!) Msza św. i nabożeństwo fatimskie. Szczególnie zapraszamy młodzież szkół średnich i akademicką – będziemy modlić się o potrzebne łaski w nowym roku szkolnym i akademickim. Zapraszamy również członków żywego Różańca w ramach zmiany tajemnic; 15 minut wcześniej medytacja maryjna;

5. Bardzo prosimy, by przy sprzątaniu cmentarza – wieńce i wszystkie odpady zielone zostawiać w przeznaczonym do tego boksie.

6. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

2020.08.23. – 21. Niedziela Zwykła

1. Przed nami ostatni tydzień sierpnia. Otaczajmy modlitwą dzieci, młodzież, nauczycieli.

 

2. Trwa Piesza Pielgrzymka Tarnowska do Częstochowy. Zachęcamy, by towarzyszyć pielgrzymom modlitwą oraz poprzez relacje z pielgrzymki na falach radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

 

3. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej – Msze św. o 6.30 i 18.00;
  • poprowadzenie różańca w środę prosimy Różę Kobiet św. Kingi (zelatorka p. Maria Palka);
  • w przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne; 

 

4. Rozpoczął się tygodniowy odpust w Pasierbcu. Szczegóły na plakacie. Zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania. W sobotę o 21.00 sprzed kościoła, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, wyruszy pielgrzymka do Pasierbca.

 

5. Bóg zapłać tegorocznym Dzieciom Pierwszo-Komunijnym z Tymbarku, wraz z Rodzicami, za ofiarę na misje: 2 tysiące 39 zł i 85 gr oraz 50 koron norweskich.

Bóg zapłać również pewnej Rodzinie za ofiarę na potrzeby parafii: 900 zł.

 

6. Proszono nas o ogłoszenie:

Wójt Gminy Tymbark informuje, że  trwa nabór wniosków o dofinansowanie montażu zbiorników służących retencji wody opadowej. Dofinansowanie obejmuje pokrycie części kosztów montażu naziemnego, zamkniętego, wolnostojącego zbiornika na wody opadowe z dachu o pojemności nie mniejszej niż 1000 l lub dwóch zbiorników na wody opadowe z dachu, których łączna pojemność jest nie mniejsza niż 1000 l wraz z instalacją do podłączenia do rynny.

Wysokość dofinansowania wynosi maksymalnie to 400,00 zł. Wnioski o udzielenie dotacji należy składać osobiście w Urzędzie Gminy w Tymbarku lub listownie przesyłając na adres Urzędu. Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy w Tymbarku.

Rodzice Kasi serdecznie dziękują Paniom z Koła Gospodyń z Tymbarku i wszystkim Ofiarodawcom za dar serca.

 

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, wśród których jest nasz Kleryk Bartłomiej,  składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł śp.: + Robert Michalik z Piekiełka. Jego pogrzeb w poniedziałek: o 10.30 wprowadzenie, później różaniec i Msza Św.  Powierzajmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

 

 

2020.08.16. – 20. Niedziela Zwykła

1. Dziś nasza parafia przeżywa adorację Najświętszego Sakramentu jako dziękczynienie za nawiedzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszamy po południu do liczniejszej obecności na adoracji.
Po Mszy św. zbiórka do puszek na ofiary wybuchu w Libanie.

2. Decyzją ks. Biskupa po 7 latach posługi w naszej parafii ks. Witold Warzecha został przeniesiony do parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Czarnej, a ks. Michał Łukasik po 3 latach do parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Szymbarku. Dziękujemy Księżom za ich ofiarną i gorliwą posługę w naszej wspólnocie. Otaczamy Księży modlitwą i życzymy Bożych łask i opieki Matki Najświętszej w dalszej posłudze kapłańskiej.

3.  W tym tygodniu:
•    w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę kobiet św. Kingi (zel. Maria Palka);

4.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła śp. Helena Golonka z Piekiełka. Polecajmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu.

 

2020.08.15. – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

1. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP przypada rocznica „cudu nad Wisłą”. W jego setną rocznicę dziękujmy Bogu za dar wolności naszej Ojczyzny oraz za tych, którzy dla tej sprawy oddali życie.

2. Przewodnik „Grupy 15 - Św. Jacka” Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej informuje, że można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę. W „pielgrzymowaniu sztafetowym” grupa będzie przemierzać trasę w czwartek 20 sierpnia. Zapisy w najbliższą niedzielę od godz. 17.00 w kancelarii pielgrzymkowej przy Domu katechetycznym obok Bazyliki.
Organizatorzy zachęcają do duchowego towarzyszenia pielgrzymom, którzy będą zmierzać z Tarnowa na Jasną Górę. Prócz relacji w RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz pomocą może też być aplikacja pielgrzymkowa na telefony dostępna w Google Play. Tegoroczna wersja aPPT została opracowana specjalnie na XXXVIII Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską (znajdują się tam informacje o trasie pielgrzymki, treści konferencji, informacje o patronie dnia, liczne modlitwy i link do transmisji Mszy Świętych).

2020.08.09. – 19. Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy 19 Niedzielę Zwykłą. Dziękujemy ks. Janowi misjonarzowi w Peru za wygłoszone słowo.
W związku z apelami władz państwowych i kościelnych bardzo prosimy o przestrzeganie zasad sanitarno-epidemiologicznych (maseczki, dystans, dezynfekcja – także przy konfesjonale).

2. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe. Zachęcamy do udziału w Eucharystii - porządek Mszy św. jak w niedzielę wakacyjną. Błogosławieństwo ziół i kwiatów po każdej Mszy św.
    Przed każdą Mszą św. Panie z Koła Gospodyń z Tymbarku będą oferowały bukiety przygotowane do poświęcenia na Matkę Bożą Zielną. Składane przy tej okazji datki (od 10 zł.) przeznaczone zostaną w całości na wsparcie leczenia chorej 9-letniej dziewczynki.

3. Ponadto w tym tygodniu:
•    W środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. s. Faustyny (zelatorka p. Maria Kurczab);
•    Od środy rozpoczynają się uroczystości odpustowe w Szczyrzycu – szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej;  
•    W następną niedzielę na sumie pożegnanie ks. Witolda i ks. Michała;
•    Również w następną niedzielę nasza parafia będzie przeżywać dzień adoracji Najświętszego Sakramentu jako dziękczynienie za nawiedzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszamy po południu do liczniejszej obecności na adoracji. Wyraźmy naszą wdzięczność za obecność Pana Jezusa i opiekę Jego Matki.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. +Bronisław Toporkiewicz z Tymbarku i śp. +Zofia Wikar z Podłopienia. Powierzajmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…  

 

2020.08.02. – 18. Niedziela Zwykła

1. W tę niedzielę możemy zyskać Odpust Porcjunkuli – pod zwykłymi warunkami nawiedzając kościół parafialny. Odpust zupełny możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.

2. W tym tygodniu:
•    W środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Maksymiliana Kolbego (zelatorka p. Bronisława Bożek);
•    W czwartek Święto Przemienienia Pańskiego. To również dzień modlitw za powołanych wywodzących się z naszej wspólnoty i o nowe powołania kapłańskie i zakonne;
•    Okazja do spowiedzi przed 1. piątkiem miesiąca w czwartek i piątek od godz. 17.00, a w kaplicy w Piekiełku w piątek od 16.15;
•    W piątek od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną (zapisy w zakrystii);
•    W sobotę o 15.00 Godzina Miłosierdzia;
•    W następną niedzielę będziemy gościć ks. Jana Barana misjonarza w Peru, który pracował w naszym dekanacie;

3. Trwają ostatnie prace przy nowym systemie ogrzewania kościoła. Po nich chcielibyśmy jeszcze przeprowadzić prace wykończeniowe we wnętrzu kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone w poprzednią niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy: 11.899,- zł oraz 10 euro. Dziękujemy również za ofiary indywidualne: rodzinom z Tymbarku za ofiary: 800,- zł i 500,- zł. Bóg zapłać również mieszkańcom Zamieścia, którzy przeznaczyli na prace ponad 3850,- zł z likwidowanego funduszu ubezpieczania hodujących konie. Niech Bóg wynagrodzi ofiarność, modlitwę i wszelką życzliwość.

4. Proszono nas o ogłoszenie:
Urząd Gminy w Tymbarku informuje, że wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej przyjmowane będą w terminie od 3 do 31 sierpnia br.
Zespół Szkół w Szczyrzycu informuje, że został przedłużony okres naboru do szkoły i że jest ona dostosowana do warunków epidemicznych. Więcej informacji na facebooku szkoły.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są jeszcze ostatnie egzemplarze albumu o związkach św. Jana Pawła II z Ziemią limanowską. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

2020.07.26. – 17. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 17. Niedzielę Zwykłą. Bóg zapłać za ofiary złożone na prace podejmowane w naszej parafii.
    Po Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców. Pojazdy zostaną pokropione wodą święconą na parkingu już teraz w czasie naszej modlitwy w świątyni.  Od lektorów przy wyjściu z placu kościelnego można zabrać pamiątkowy breloczek ze św. Krzysztofem. Dziękując za każdy szczęśliwie przejechany kilometr, możemy w ramach akcji „grosz za kilometr” wspomóc zakup samochodów dla misjonarzy.

2. Od soboty rozpoczynamy miesiąc sierpień. Zachęcamy do włączenia się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Niech podjęty dar naszej abstynencji będzie ofiarowany za konkretną osobę uzależnioną.

3. W tym tygodniu:
•    W środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. Dzieci Fatimskich (zelatorka p. Maria Janczura);
•    W pierwszą sobotę miesiąca Msza o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 6.30; wieczorem o godz. 19.30 Msza św. i nabożeństwo fatimskie, zapraszamy członków żywego Różańca w ramach zmiany tajemnic; 15 minut wcześniej medytacja maryjna;
•    Od następnej niedzieli w Bazylice w Nowym Sączu rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Szczegóły na plakatach. Pielgrzymka z Ziemi limanowskiej w sobotę 8 sierpnia – szczegóły w kancelarii Bazyliki;

4. Przypominamy, iż trwa akcja zbierania plastikowych zakrętek. Uzyskane środki przeznaczone zostaną na budowę studni w Afryce. Oddaliśmy już 10 worków. Nakrętki można składać w nawie Adoracji lub w zakrystii. Zachęcamy do włączenia się w z zbiórkę.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna