2019.05.19. – 5. Niedziela Wielkanocna

1. Przeżywamy 5. Niedzielę Wielkanocną.  Zapraszamy na nabożeństwa majowe – w kościele parafialnym codziennie o godz. 18.00, w kaplicy w Piekiełku o godz. 17.00. Cieszymy się, że podtrzymywany jest zwyczaj majówek przy kapliczkach.  Dziękujemy dzieciom I-Komunijnym, które wraz z rodzicami złożyły na misje ofiarę 1270 zł.

 

2. Wczoraj przypadła 99. rocznica urodzin Karola Wojtyły. Rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin naszego papieża. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na plakacie i na strojenie internetowej www.darna100.pl

 

3.         W tym tygodniu:

·         w poniedziałek pielgrzymka śladami św. Jan Pawła II. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy PCK-u

·         wyjazd do Krakowa na uroczystości odpustowe ku czci św. Rity - z parkingu przy PCK-u, w środę o godz. 14.30;

·         w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Wiktorii (zelatorka p. Grażyna Dyrek);

·         czuwanie prowadzone przez młodzież w czwartek o 19.30;

·         majówka przy kapliczce na Kopanej Drodze, jeśli będzie sprzyjająca pogoda, w piątek o 19.00;

·         spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w piątek o godz. 19.00;

·         w następną niedzielę ofiary będą przeznaczone na prace podejmowane w naszej parafii; 

 

4. Proszono nas o ogłoszenie:

Gmina Tymbark w czasie wakacji, będzie organizowała już po raz kolejny, półkolonia dla dzieci; w tym roku pod hasłem „Spotkanie z przygodą”. Termin 24 – 29 VI br. W ramach zajęć przewidziano wiele atrakcji m.in. wycieczki. Informacje na plakatach: w szkołach, Bibliotece Publicznej w Tymbarku oraz na stronie internetowej Gminy.

Zwrócono się z prośbą o ogłoszenie, aby w czasie niedzielnych Mszy św. nie parkować na chodniku przed kościołem. Bardzo prosimy, by poza osobami dla których jest to konieczne ze względu na problemy z chodzeniem, pozostali kierowcy korzystali z innych miejsc parkingowych.

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

6. W minionym tygodniu zmarły śp.: +Natalia Schmidt z Tymbarku; jej pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 13.30  (wprowadzenie, różaniec i Msza św.) oraz +Zofia Skrzatek z Zamieścia, której pogrzeb odbędzie się również w poniedziałek o 15.00 (wprowadzenie, różaniec i Msza św.). Polecajmy zmarłe Miłosierdziu Bożemu.

2019.05.12. – 4. Niedziela Wielkanocna

1. Czwarta Niedziela Wielkanocna nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza i rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Będziemy podejmować tę intencję zwłaszcza podczas nabożeństw majowych. Bóg zapłać za ofiary złożone na WSD w Tarnowie.

Przypominamy, że dzisiaj wyjątkowo  nie ma Mszy św. o godz. 10.00. Na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z naszej wspólnoty po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swoich serc.

 

2. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami w tzw. „białym tygodniu” na nabożeństwa na godz. 18.00. Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym o godz. 18.00, a w kaplicy w Piekiełku o godz. 17.00

 

3. Ponadto w tym tygodniu:

·         we wtorek o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Katarzyny (zelatorka p. Maria Florek);

·         spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w środę: o 17.00 modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, po nabożeństwie majowym i Mszy Świętej spotkanie na plebanii;

·         w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski; naszą modlitwą obejmijmy biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża, któremu patronuje św. Andrzej.

·         majówka przy kapliczce na Zęzowie, jeśli będzie sprzyjająca pogoda, w piątek o 19.00;

·          spotkanie ze Słowem w sobotę – o godz. 19.15;

·         w niedzielę o godz. 10.00 rocznica I Komunii św.;

 

4. Decyzją ks. Biskupa ks. Stanisław Kaczka, po prawie 7 latach pracy w naszej parafii, został przeniesiony na probostwo w Jamach w dekanacie radomyskim. Dziękując za Jego gorliwą posługę życzymy obfitości Bożych łask, świtała Ducha Świętego, opieki Matki Najświętszej i sił w prowadzeniu powierzonej Mu wspólnoty. Niech Bóg wynagrodzi wszelkie dobro.

 

5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Zakopanego śladami św. Jan Pawła II. Wyjazd w poniedziałek 20 V o godz. 8.00 z parkingu przy PCK-u. Zapisy jeszcze do jutra w zakrystii.

W środę 22 maja organizowany jest wyjazd do Krakowa na uroczystości odpustowe ku czci św. Rity. Wyjazd z parkingu przy PCK-u o godz. 14.30 Zapisy do najbliższej niedzieli u Siostry w zakrystii. Zachęcamy także do indywidualnego pielgrzymowania do Nowego Sącza.

 

6. Proszono nas o ogłoszenie:

Wójt Gminy Tymbark, Rada Gminy i Gminna Biblioteka Publiczna zapraszają seniorów w najbliższą środę (tj. 15 V) na kolejną wycieczkę, tym razem na Pogórze Wiśnicko-Lipnickie. Zapisy w  bibliotece. Organizatorzy proponują w każdym miesiącu wycieczki dla seniorów (nie tylko z terenu gminy). Szczegóły ogłaszane są na stronie internetowej Gminy i na plakatach. 

W niedzielę 19 maja 2019 r. strażacy z OSP Tymbark przeprowadzą tradycyjną zbiórkę publiczną. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wkład własny do zakupu lekkiego samochodu pożarniczego.

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Piekiełko i Okolic zaprasza na Piknik Rodzinny Kuchnie Świata w niedzielę 19 maja przy szkole w Piekiełku, w godzinach od 14.00 do 20.00 (w programie m.in. degustacje potraw kuchni świata, gry i zabawy z wodzirejem, kiermasz, inne atrakcje).

 Towarzystwo „Sądeczanin” zaprasza w następną niedzielę na godz. 10.00 do Starego Sącza na spotkanie przy Ołtarzu Papieskim. Szczegóły na stronach internetowych.

 

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

2019.05.05. – 3. Niedziela Wielkanocna

1. Przeżywamy Niedzielę Biblijną, rozpoczynającą Tydzień Biblijny – niech ten czas będzie szczególnym otwarciem serc na Boże Słowo.

 

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. Nabożeństwo w kościele parafialnym codziennie o godz. 18.00, a w kaplicy w Piekiełku o godz. 17.00.

 

3. W następną niedzielę I Komunia w naszej parafii. Nabożeństwo pokutne i spowiedź dzieci klas 3. i rodziców w sobotę o godz. 8.30. Uroczysta Msza św., na której dzieci przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa, będzie w niedzielę o godz. 11.00. Uwaga wyjątkowo nie będzie Mszy św. o godz. 10.00!

 

4. W tym tygodniu:

·         w środę uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika głównego patrona naszej diecezji. Uroczystości odpustowe w Szczepanowie;

·         w tym dniu o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia – zapraszamy zwłaszcza osoby należące do Kół Koronkowych;

·         również w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Mężczyzn św. o. Pio (zelator p. Bolesław Janczura);

·         próba dzieci kl. IV przed rocznicą będzie w piątek o 16.30;

·         w sobotę diecezjalna pielgrzymka Dziewczęcej Służby Maryjnej do Zabawy. Zapraszamy dziewczęta z DSM-u, do pielgrzymowania wraz S. Agnieszką;

·         w przyszłą niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania oraz składka przeznaczona na WSD w Tarnowie; w tym dniu odpust ku czci św. Stanisława w Szczyrzycu;

 

5. Gratulujemy ministrantom, którzy zdobyli 5 miejsce w Polsce w halowej piłce nożnej LSO. Słowa wdzięczności kierujemy do prowadzącego LSO ks. Stanisława, do pana Macieja Urbańskiego trenującego chłopców, ich rodziców oraz sponsorów wyjazdu. Naszą drużynę tworzyli: Marcin Sobczak, Jan Urbański, Krystian Frączek, Jakub Matras, Mikołaj Niezabitowski, Karol Kaim, Adrian Majda, Jakub Petranowicz, Tomasz Petranowicz.

 

6. Katecheza przedmałżeńska dla par odbędzie się w naszej parafii w dniach 28 do 30 VI br. Zapisy do końca maja w kancelarii parafialnej. Ilość miejsc ograniczona. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc na numer parafii.

 

7. Organizujemy pielgrzymkę do Zakopanego śladami św. Jan Pawła II. Po drodze planowane jest nawiedzenie Ludźmierza. Termin poniedziałek 20 V. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii do następnej niedzieli.

 

8. Bóg zapłać druhom z OSP z Tymbarku wraz z rodzicami dzieci 1. komunijnych za gruntowne posprzątanie kościoła. Dziękujemy również s. Zakrystiance i pani Małgorzacie za koordynowanie sprzątania. 

Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę kwietnia na prace podejmowane w naszej parafii. Zebraliśmy 9.061,- zł i 5 euro. Dziękujemy mieszkańcom Piekiełka, którzy w rejonach złożyli 33.930,- zł. Bóg zapłać również osobom zbierającym ofiary w domach. Dziękujemy też za ofiary indywidualne: dwóm rodzinom z Tymbarku za 500,- i 300,- zł; i osobie z Zamieścia za 250,- zł. Niech Bóg wynagrodzi wszelką pomoc, życzliwość i Waszą ofiarność.

 

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Miłujcie się” oraz „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek” dla najmłodszych. Wszystkim Solenizantom, wśród których jest ks. Stanisław, i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni. Msza św. w intencji ks. Stanisława w następną niedzielę o godz. 8.30.

2019.04.28. – 2. Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego

1. Obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Przy tej okazji jeszcze raz dziękujemy wszystkim, szczególnie ofiarodawcom, członkom Caritas parafialnej oraz Kołu Gospodyń z Tymbarku, za zorganizowanie pomocy potrzebującym z naszej parafii. Ofiary składane do puszek przeznaczone są na dzieła prowadzone przez diecezjalną Caritas.  Dziś odpust parafialny w Podłopieniu.

 

2. W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Będą one odprawiane każdego dnia o godz. 18.00 przed wieczorną Mszą św. Nabożeństwa majowe i Msze św. w kaplicy w Piekiełku w dni powszednie o godz. 17.00. Zadbajmy o kapliczki i wizerunki Maryi. Podtrzymujmy zwyczaj gromadzenia się przy nich i wspólnej modlitwy.

 

3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. w porządku niedzielnym. Msza św. w intencji  Ojczyzny o godz. 11.30 a także w „kapliczce na górach” o godz. 17.00.

 

4. Ponadto w tym tygodniu:

·         we wtorek, uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski;

·         w środę wspomnienie św. Józefa rzemieślnika, Msza św. w kaplicy w Piekiełku ku czci św. Patrona o godz. 11.00;

·         w środę o poprowadzenie różańca prosimy zelatorów z Tymbarku, po Mszy św. zmiana tajemnic;

·         okazja do spowiedzi przed 1. piątkiem w czasie Mszy  św. w tygodniu;

·         w piątek wyjazd na modlitewne czuwanie do Mogiły o godz. 18.00. Zapisy w zakrystii;

·         odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od 9.00;

·         w pierwszą sobotę miesiąca Msza ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00. Wieczorem Msza św. i pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono o godz. 19.30. Wcześniej o 19.15 rozważnie maryjne;

 

5. Proszono nas o ogłoszenie:

Z inicjatywy Prezydenta RP z początkiem tego roku każdy może skorzystać
z darmowej profesjonalnej porady prawnej. Więcej informacji można
uzyskać w urzędzie gminy lub starostwie.

 

Spotkanie z okazji Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych organizowane jest w poniedziałek 6 maja przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu. Szczegóły na stronach internetowych.

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom, wśród których jest s. Zakrystianka, i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł śp.: +Tadeusz Raczek z Zamieścia i śp. +Zofia Dawiec z Tymbarku - jej pogrzeb będzie dzisiaj o godz. 14.00 (wprowadzenie, różaniec, Msza św.). Powstańmy i pomódlmy się za zmarłych: Dobry Jezu, a nasz Panie...

 

 

2019.04.22. – Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy

1. Radość Wielkanocy Kościół celebruje w osiem kolejnych dni tzw. Oktawę Wielkanocy. Zachęcamy do udziału w liturgii. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na uczelnie katolickie.

 

2. W tym tygodniu:

·         nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego codziennie przed wieczornymi Mszami św., które będą odprawiane o godz. 18.00;

·         w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Teresy Benedykty od Krzyża (zelatorka p. Maria Śmieszek);

·         spotkanie uczniów klasy 3. i ich rodziców, przygotowujące do I Komunii św., w czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 i po Mszy św. Pierwsza próba w piątek o godz. 17.00.

Rocznica I Komunii św. w Tymbarku planowana jest na niedzielę 19 V na godz. 10.00;

·         w piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;

·         w piątek o godz. 19.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego;

·         w najbliższą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego i odpust parafialny w Podłopieniu;

·         składka w najbliższą niedzielę przeznaczona będzie na prace podejmowane w parafii. W tym dniu będą zbierane również ofiary do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej;

 

3. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia Triduum Paschalnego. Liturgicznej Służbie Ołtarza wraz z ks. Stanisławem, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Orkiestrze OSP „Tymbarski Ton”, chórowi, panu Organiście, młodzieży i osobom przygotowującym ciemnicę i grób Pański. Rodzinie, która ofiarowała krzewy do grobu. Siostrze Zakrystiance i pani Małgorzacie, osobom, które przygotowały i niosły feretrony w procesji. Młodzieży przygotowującej misterium „Ecce homo” z ks. Michałem. Wszystkim, którzy przygotowali i prowadzili czuwania w triduum. Księżom prałatom Edwardowi i Tomaszowi za ich pomoc i posługę w konfesjonale, Siostrom Nazaretankom. Pani Bogusi i osobom jej pomagającym. Ks. Witoldowi oraz wszystkim, którzy przygotowywali liturgię w kaplicy w Piekiełku. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przeżyciu tych dni składamy serdeczne podziękowanie. Niech Bóg wynagrodzi każde, nawet najmniejsze dobro.

Bóg zapłać również wszystkim, którzy ofiarowali dary oraz swoją pomoc w przygotowaniu paczek dla potrzebujących rodzin z naszej wspólnoty. Dziękujemy za życzliwość i wsparcie Gminnej Spółdzielni, Biedronce, Państwu Ściankom, Państwu Gągałom i innym ofiarodawcom składającym dary.

 

4. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

5. W minionym tygodniu do wieczności odeszły śp. +Joanna Trojanowska oraz śp. Zofia Żurek wywodząca się z Podłopienia, której pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 14.00 (wprowadzenie, różaniec, Msza św.). Powstańmy i pomódlmy się za zmarłe - Dobry Jezu, a nasz Panie...

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna