2019.07.21. – 16. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 16. Niedzielę Zwykłą. Po Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych z okazji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców. W czasie naszej modlitwy w świątyni pojazdy zostaną pokropione wodą święconą na parkingu.  Od lektorów przy wyjściu z placu kościelnego można zabrać pamiątkowy obrazek ze św. Krzysztofem i dziesiątek różańca do samochodu. Dziękując za każdy szczęśliwie przejechany kilometr, możemy w ramach akcji „grosz za kilometr” wspomóc zakup samochodów dla misjonarzy.

 

2. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli w przyjęciu i przenocowaniu pielgrzymów zdążających z Węgier do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Bardzo serdecznie dziękujemy za otwartość i pomoc. Dziękujemy również wszystkim, którzy pomogli w poprzednią niedzielę w przygotowaniu Mszy św. na cmentarzu: Siostrom, , LSO, pani Małgorzacie, panu Danielowi, druhom z OSP w Tymbarku, panu Grzegorzowi Urbańskiemu, Stanisławowi Guzikowi. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszelkie dobro.  

 

3. W tym tygodniu:

·     w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. Jana Pawła II (zelatorka p. Krystyna Kurek);

·         składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na cele inwestycyjne;

·       również w następną niedzielę odpust ku czci św. Anny w Skrzydlnej. Suma odpustowa o 11.00;

 

4. Przypominamy, iż w kancelarii parafialnej, do końca lipca, przyjmujemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską. Z naszej parafii z grupą będzie pielgrzymował ks. prałat Tomasz Atłas oraz ks. Michał. Zachęcamy do udziału.

 

5.  Dziękując za przyjęcie pielgrzymki węgierskiej, ośmielamy się prosić o nocleg dla pielgrzymów zdążających ze Słowacji na Jasną Górę. W pielgrzymce przybędzie 60 osób. Będziemy ich gościć w Tymbarku we wtorek 6 sierpnia około 18.00.  Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zelatorów Róż Różańcowych zapraszamy do zakrystii po odbiór nowego numeru „Misje Dzisiaj”. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

7. Intencje Mszy św.

 

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł sp. +Marek Nowak z Zamieścia. Powierzajmy zmarłego dobremu Bogu…

 

Msze Święte do ogłoszeń 22– 28.07.2019r.

W int. Pielgrzymów do św. Rity – o bł. Boże, potrzebne łaski, opiekę św. Patronki – pon. 6.30

W int. Róży Kobiet św. Anny (zel. Mariola Giza) dz.-błag. – piąt. 18.00

W int. Mieszkańców Gminy Tymbark z okazji Dni Tymbarku z int. Pana Wójta i Rady Gminy Tymbark dz. – błag. – niedz. 11.30 

2019.07.14. – 15. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 15. Niedzielę Zwykłą. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30; w kaplicy w Piekiełku o 9.30. Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00. Nie ma dziś Mszy św. o godz. 18.00!

 

2. Młodzież rozprowadza płyty z nagraniem tegorocznego misterium "Ecce Homo" z dołączoną książeczką z rozważaniami. Składane ofiary (od 20 zł) będą wsparciem działań podejmowanych przez naszą Młodzież.

 

3. W tym tygodniu:

·         trwa odpust w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej. Nasza wspólnota jest zaproszona w poniedziałek 15 lipca na Mszę św. o godz. 17.00 – serdecznie zachęcamy do pielgrzymowania;

·         w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. Stanisława Papczyńskiego z Piekiełka (zelatorka p. Halina Wiktor);

·         w najbliższą niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie;

·         również w nadzielę po Mszach św. poświęcenie pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców;

 

4. Przypominamy, iż w kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską. Zachęcamy do udziału.

 

5. Prosimy bardzo o pomoc w przenocowaniu pielgrzymów zdążających z Węgier do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Przybędą oni w czwartek 18 VII około 18.00; zapowiedziało się 100 osób. Mamy zapewnione miejsca dla 8 osób. Parafian, którzy zechcą „podróżnych pielgrzymów w dom przyjąć”, prosimy dziś o zapisy w zakrystii.

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Misje Dzisiaj” dla Róż Różańcowych. Zapraszamy zelatorów po odbiór do zakrystii. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

7. Intencje Mszy św.

Msze Święte do ogłoszeń 15– 21.07.2019r.

++ za zmarłych mieszkańców Podłopienia od Bokówki do Kapicówki – środa 6.30

+ Stanisław Kubowicz – sobota 6.30

2019.07.07. – 14. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 14. Niedzielę Zwykłą. Przypominamy, iż w czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 7.00 w ciągu tygodnia oraz niedzielnej o 15.15 w kaplicy w Piekiełku.

 

2. W następną niedzielę o godz. 16.00 Msza św. na cmentarzu. Nie będzie wtedy Mszy św. o godz. 18.00 w kościele. Jeszcze raz bardzo prosimy, by przy sprzątaniu grobów segregować śmieci; do boksu składać tylko odpady zielone i bezwzględnie nie wyrzucać śmieci na skarpę pod cmentarzem!

 

3. W tym tygodniu:

·         w poniedziałek Godzina Miłosierdzia, ze względu na pogrzeb o godz. 17.00;

·   w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. Stanisława Papczyńskiego (zelatorka p. Barbara Urbańska);

·         w czwartek święto św. Benedykta patrona Europy;

·         od najbliższej niedzieli odpust w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej – szczegóły na plakacie;

·         w przyszłą niedzielę Młodzież będzie rozprowadzać płyty z nagraniem tegorocznego misterium "Ecce Homo" z dołączoną książeczką z rozważaniami. Ofiary - od 20 zł - będą wsparciem działań podejmowanych przez naszą Młodzież. Zachęcamy do hojności i nabywania;

 

4. Przypominamy, iż w kancelarii parafialnej, do końca lipca, przyjmujemy zapisy na 37. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską. Zachęcamy do udziału.

 

5. Jak co roku w naszej parafii zatrzyma się na nocleg Międzynarodowa Piesza Pielgrzymka z Węgier do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. W tym roku pielgrzymi przybędą do nas w czwartek 18 VII; zapowiedziało się około 100. osób. Bardzo serdecznie prosimy o pomoc w przenocowaniu pielgrzymów. Osoby, które zechcą podjąć ten uczynek miłosierdzia, prosimy o zapisy w zakrystii.

 

 

6. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na prace przy ogrzewaniu w naszym kościele. Zebraliśmy 11.950,- zł. Dziękujemy też pewnej rodzinie z Zamieścia, która złożyła na ten cel 1000,- zł. Bóg zapłać również panom Markowi i Piotrowi Kucom za wykoszenie parafialnej łąki, panu Władysławowi Kapturkiewiczowi za wywalcowanie placu przy plebanii i panu Stanisławowi Pachowiczowi za pielęgnację kwiatów i krzewów w otoczeniu kościoła.  Ks. Krzysztof Klimczak wraz z parafianami z Czarnego Potoku dziękują za ofiary złożone na budowę kościoła; złożyliśmy na ten cel 13.230,- zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność i wszelką życzliwość.

 

7. Proszono nas o ogłoszenie:

Wójt Gminy Tymbark, w trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg i wygląd naszej gminy, apeluje do mieszkańców o wykaszanie traw oraz przycinanie drzew i krzewów przy poboczach dróg i fosach. Zaniedbania w tym względzie często stanowią zagrożenie dla użytkowników dróg. Posiadający grunty zobowiązani są do wykaszania traw i niszczenia chwastów. Dbajmy o estetyczny wygląd i  bezpieczeństwo w naszej Gminie.

 

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

8. Intencje Mszy św.

 

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli śp.: +Roman Buczek, + Barbara Osiak, + Władysława Kołodziejczyk, +Piotr Piętoń oraz +Antoni Wątor (jego pogrzeb odbędzie się poniedziałek o godz. 14.30). Powstańmy i powierzajmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu

2019.06.30. – 13. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy kolejną niedzielę synodalną. Przypominamy, iż w czasie wakacji, od poniedziałku 1. lipca do końca sierpnia, Msze św. w dzień powszedni będą odprawiane w kościele parafialnym o godz. 6.30 i o 18.00. W niedziele wakacyjne nie będzie Mszy św. popołudniowej w kaplicy w Piekiełku (już od dzisiejszej niedzieli 30 VI!).

 

2. W tym tygodniu:

·         wyjazd pielgrzymki nauczycieli na Jasną Górę we wtorek o 5.30 z parkingu parafialnego;

·    w środę na wieczornym nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych; o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy zelatorów z Zamieścia;

·        w pierwszy czwartek miesiąca modlitwa za powołanych wywodzących się z naszej wspólnoty i o nowe powołania kapłańskie i zakonne;

·         okazja do spowiedzi przed 1. piątkiem miesiąca w czwartek i piątek od godz. 17.00, a w kaplicy w Piekiełku w piątek od 16.15!;

·         w piątek od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną (zapisy w zakrystii);

·         również w piątek wyjazd na modlitewne czuwanie do Mogiły o godz. 18.00 (zapisy również w zakrystii);

·         w pierwszą sobotę miesiąca Msza o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 6.30; wieczorem o godz. 19.30 Msza św. i nabożeństwo fatimskie, 15 minut wcześniej medytacja maryjna;

 

3. Przyjmujemy zapisy na 37. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską, która będzie pielgrzymować od 17 do 25 sierpnia na Jasną Górę pod hasłem „Parafia wspólnotą uczniów Chrystusa”. Zapisy w kancelarii parafialnej do końca lipca.

 

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka Dobra” dla najmłodszych. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

5. Proszono nas o ogłoszenie:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, iż od 1. lipca przyjmowane będą elektroniczne wnioski o: świadczenia rodzinne, świadczenia wychowawcze 500+ oraz wnioski o świadczenie „Dobry Start 300 dla ucznia”, na nowy okres zasiłkowy 2019/2020. Wnioski składane w wersji papierowej GOPS będzie przyjmował od 1. sierpnia. Dodatkowe informacje na stronie internetowej lub u pracowników GOPS.

W związku z upałami proszono nas, by zwrócić uwagę na troskę gospodarzy o dobrostan zwierząt domowych.

 

6. Intencje Mszy św.

2019.06.23. – 12. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 12. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na procesję eucharystyczną i Mszę św.: w Piekiełku o godz. 17.00, zaś w Tymbarku o godz. 18.00. Tak samo  będzie w czwartek na zakończenie oktawy!

Wczoraj ks. Biskup Andrzej Jeż ustanowił 139 mężczyzn z diecezji nadzwyczajnymi szafarzami Komunii św. Wśród nich jest też nasz parafianin pan Kamil Czaja. Dołączy on do panów Jana Platy i Juliana Niedojada. Gratulujemy panu Kamilowi i dziękujemy Panom, którzy ofiarnie posługują chorym w naszej wspólnocie. Zachęcamy, by zgłaszać chorych, którzy przy okazji niedziel czy świąt chcieliby przyjmować Komunię św. w swych domach.

 

2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia Bożego Ciała. Bóg zapłać wszystkim przygotowującym ołtarze, niosącym feretrony, pocztom sztandarowym, Ochotniczej Straży Pożarnej, Orkiestrze „Tymbarski Ton”, chórowi parafialnemu z Panem Organistą, dzieciom pierwszokomunijnym, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym oraz ich rodzicom, Dziewczęcej Służbie Maryjnej z Siostrami oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza. Niech Jezus utajony w Eucharystii błogosławi wszystkim, którzy uczcili Jego obecność wśród nas. 

 

3. W sobotę Uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. o: 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00, w kaplicy w Piekiełku o 17.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę, tzw. „świętopietrze”, przeznaczone są do dyspozycji Stolicy Apostolskiej.

 

4. Ponadto w tym tygodniu:

·         w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Józefa (zelatorka p. Honorata Kordeczka);

·         w czwartek odpust ku czci MB Nieustającej Pomocy w Jurkowie;

·         w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. To dzień modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Prosimy o Waszą modlitwę; pamiętajmy też o kapłanach wywodzących się z naszej wspólnoty;

·         spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w piątek o 19.00;

·         w niedzielę odpust ku czci MB Nieustającej Pomocy w Jodłowniku;

·         w następną niedzielę składka przeznaczona będzie na cele inwestycyjne – jesteśmy na etapie przygotowania szczegółowej dokumentacji ogrzewania i po wakacjach planowane jest podjęcie prac z wykonaniem instalacji;

 

5. Proszono nas o ogłoszenie:

Już wkrótce będziemy przeżywać Wielki Odpust Tuchowski. Będzie on trwał od 1 do 9 lipca. Dokładny plan odpustu znajduje się na plakacie. Ojcowie Redemptoryści zapraszają na uroczystości.

Diecezjalne Uwielbienie – „Laboratorium Miłości” odbędzie się w niedzielę, 30 czerwca, o godz. 19.00 przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” i „Miłujcie się”! Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

7. Przypominamy o zapisach na pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Wyjazd we wtorek 2 lipca.  Zapisy w zakrystii do najbliższej środy.

 

8. Na czas wakacji od 1 VII do końca sierpnia Msze św. w dzień powszedni będą odprawiane o godz. 6.30 i o 18.00. Zawieszamy odprawianie Mszy św. o godz. 7.00. W niedziele wakacyjne nie będzie również Mszy św. popołudniowej w kaplicy w Piekiełku (uwaga już od niedzieli 30 VI!). Bardzo prosimy o wyrozumiałość.

 

9. Po Mszy Świętej odśpiewamy suplikacje "Święty Boże, Święty Mocny…" jako ekspiacje za świętokradztwa i profanacje oraz przejawy agresji wobec osób duchownych.

 

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna