2018.10.21. – 29. Niedziela Zwykła

1. Dziś Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny. Modlitwami i ofiarami wspieramy misyjne dzieło Kościoła. Po południu na 16.30 zapraszamy serdecznie do kościoła na film o tarnowskim kapłanie ks. Janie Czubie, który 20 lat temu zginął w Afryce.

 

Po Mszy Św. lektorzy będą rozprowadzać „Ewangelię – Słowo na każdy dzień” (mały egzemplarz – 15 zł a duży 20 zł). Ofiary wspierają działalność LSO w naszej parafii. Zachęcamy do nabycia tych rozważań.

 

2. Dziś odbywają się wybory samorządowe. Zachęcamy, by przez udział w głosowaniu wyrazić naszą odpowiedzialność za dobro wspólne i miłość do Ojczyzny.

 

3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe! Różaniec w kościele parafialnym codziennie o godz. 17.00; w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00. Zachęcamy tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach, do osobistej lub rodzinnej modlitwy na różańcu. Przypominamy również o konkursie na najpiękniejszy różaniec.

 

4. W tym tygodniu:

·         w poniedziałek wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II;

·         spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w środę: o godz. 16.30 modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, po nabożeństwie różańcowym i Mszy Świętej spotkanie na plebanii;

·         w czwartek zapraszamy na różaniec, Msze św. i spotkanie w kościele uczniów klas 3. z Tymbarku i ich rodziców;

·         w sobotę 27 X, pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Bobowej – wyjazd z Tymbarku o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy członków Żywego Różańca. Zgłoszenia do poniedziałku w zakrystii!;

·         również w sobotę „Spotkanie ze Słowem" – godz. 18.30;

·         składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na cele inwestycyjne;

·         w następną niedzielę w kaplicy w Piekiełku o godz. 9.00 Apel Papieski prowadzony przez Grupę Apostolską i Zespół św. Józefa;

 

5. Wypominki listopadowe i roczne przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii. Kartki pomagające w przygotowaniu listy naszych zmarłych dostępne są w kościele i kancelarii.

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Miłujcie się”. Prenumerujących zapraszamy do zakrystii. W „Gościu Niedzielnym” wywiad z naszym rodakiem ks. Tomaszem Atłasem. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

2018.10.14. – 28. Niedziela Zwykła

 1. Dziś pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa” przeżywamy 18. Dzień Papieski. Po Mszy św. możemy wesprzeć Fundacje Dzieło Nowego Tysiąclecia, opiekującą się zdolną młodzieżą. W Tarnowie, w ramach Dnia Papieskiego, Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny.

 

2. Cieszymy się liczną obecnością dzieci na nabożeństwach różańcowych. Różaniec w kościele parafialnym codziennie o godz. 17.00; w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00 (w niedzielę o 15.15). Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Przypominamy również o konkursie na najpiękniejszy różaniec.

 

3. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i włączyli się wczoraj w XIV Papieski Złaz na Mogielicy.

 

4. W tym tygodniu:

·         w poniedziałek po różańcu Msza św. za naszych nauczycieli i wychowawców: tych żyjących i tych, którzy odeszli do wieczności;

·         we wtorek 40.-ta rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – szczególna modlitwa wdzięczności za ten dar na wieczornym nabożeństwie;

·         w środę na różańcu i Mszy św. modlitwa za małżeństwa i rodziny w duchu wspólnoty Sychar;

·         w czwartek o godz. 10.00 w kościele parafialnym różaniec dla wszystkich dzieci z tymbarskich przedszkoli;

·         w czwartek święto św. Łukasza Ewangelisty – w czasie różańca i wieczornej Mszy św. będziemy modlić się za personel Służby Zdrowia;

·         w piątek o godz. 19.00 kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego;

·         w następną niedzielę Światowy Dzień Misyjny - składka przeznaczona jest na misje;

·         również w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych lektorzy będą rozprowadzać „Ewangelię – Słowo na każdy dzień” na 2019 rok. Dochód z tej sprzedaży będzie przeznaczony na działalność LSO w naszej parafii. Serdecznie zachęcamy do zakupienia tych rozważań. Mały egzemplarz – 15 zł a duży 20 zł;

 

5. Spotkania grup parafialnych:

·         spotkanie LSO: w Tymbarku w poniedziałek – ministranci o godz. 16.00, lektorzy o godz. 18.00;

·         spotkanie dziewczęcej służby maryjnej  oraz kandydatek - w sobotę o 10.00 w PCK-u;

 

6. Dzięki Waszej ofiarności w kaplicy Myszkowskich zainstalowano katafalk chłodniczy. Kaplica w razie potrzeby jest do dyspozycji parafian. W związku z ciasnotą tego miejsca różaniec za zmarłych można odmawiać, jak to już jest praktykowane, w nawie adoracji. Dziękujemy OSP z Tymbarku za ufundowanie gongu do kościoła parafialnego. Bóg zapłać wszystkim, którzy swymi ofiarami i życzliwością przyczyniają się do prac podejmowanych w parafii.

 

7. Do zabrania wyłożono kartki na wypominki listopadowe i roczne. Wypełnione można je składać w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk naszych zmarłych, z zaznaczeniem, przy wypominkach rocznych, przed którą Mszą niedzielną mają być czytane. 

 

8. Prosimy o dbanie o bezpieczeństwo na drodze. Pamiętajmy o elementach odblaskowych. Od wtorku Panie z Caritas będą rozprowadzać po nabożeństwie różańcowym odblaski dla dzieci w ramach akcji „Noś odblaski - bądź widoczny”.

 

9. Proszono nas o ogłoszenie:

Akademia Nauki Madison z Limanowej zachęca do zapisu dzieci na lekcje z języka angielskiego. Zajęcia odbywają się w budynku Szkoły Podstawowej w Tymbarku w ramach zajęć pozalekcyjnych. Plakat z informacjami i numerami telefonów można znaleźć na drzwiach wejściowych do szkoły.

 

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są jeszcze flagi do udekorowania domów na 11 listopada. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. +Grażyny Szczepaniak z Tymbarku. Powstańmy i powierzajmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

2018.10.07. – 27. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 27. niedzielę w ciągu roku. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Zachęcamy tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, do modlitwy osobistej lub w rodzinach. Bierzmy do ręki różaniec! Nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym codziennie o godz. 17.00; w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00 (w niedzielę o 15.15).

Dzieci i młodzież zapraszamy do konkursu na najpiękniejszy różaniec wykonany według swego pomysłu z różnych materiałów. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród pod koniec października.

 

2. W tym tygodniu:

·         W poniedziałek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia;

·         W sobotę serdecznie zapraszamy na XIV Papieski złaz na Mogielicy. Wyjście z Tymbarku o godz. 9.00. Różaniec na  szczycie Mogielicy o godz. 13.00, Msza św. o godz. 14.00;

·         w następną niedzielę Święto Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela. W kościele parafialnym modlitwa różańcowa za naszych nauczycieli i wychowawców: tych żyjących i tych, którzy odeszli do wieczności w niedzielę o godz. 17.00;

·         Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje wyjazd do Tarnowa na Marsz dla życia i Rodziny, który odbędzie się w następną niedzielę. Serdecznie zachęcamy do udziału. Zapisy do środy u Siostry w zakrystii;

 

3. Spotkania grup parafialnych:

·         spotkanie LSO: w Tymbarku w poniedziałek – ministranci o godz. 17.00, lektorzy o godz. 19.00;

 

4. Bóg zapłać za ofiary złożone we wrześniu na cele inwestycyjne – zebraliśmy 10.650,- zł i 2 Euro. Dziękujemy również za ofiary indywidualne: osobie z Zamieścia za 1000 zł. Bóg zapłać za prace wykonane nieodpłatnie przez firmę Hydrokap przy przeprowadzeniu wody na cmentarzu. Dziękujemy za modlitwę, składane ofiary i wszelką życzliwość. Przy tej okazji pragniemy też podziękować parafianom za produkty żywnościowe ofiarowane w ostatnim czasie na plebanię. Niech Bóg wynagrodzi wszelką troskę i dobro.

 

5. W sobotę, 13 października 2018 r., w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w
Limanowej  o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie pielgrzymów Grupy "15" - św. Jacka Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę.

Również w najbliższą sobotę  w Parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej o godz. 18.30 rozpocznie się kurs przedmałżeński. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Bliższe informacje w kancelarii parafialnej w Dobrej.

 

6. Proszono nas o ogłoszenie:

Województwo Małopolskie realizuje projekt pod nazwą „Małopolski Tele-Anioł” z myślą o osobach starszych i chorych, które wymagają wsparcia ze strony innych osób. Jedną z form pomocy może być tzw. opaska życia, która pozwala na szybki kontakt z Centrum Teleopieki. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do informacji zamieszczonej na tablicy ogłoszeń lub na stronę internetową www.malopolska.pl/teleaniol.

 

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są jeszcze dostępne Kalendarze Rolników na 2019 rok. Jest również nowy numer Promyczka Dobra i Małego Promyczka dla najmłodszych. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

8. W minionym odbył się pogrzeb śp. +Jerzego Kordeczki z Zamieścia. Powstańmy i powierzajmy zmarłego brata Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

 

2018.09.30. – 26. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 26. niedzielę w ciągu roku. Dziś rozpoczyna się odpust w sanktuarium Matki Bożej Bocheńskiej (szczegóły na plakatach). Bóg zapłać za ofiary składane dziś na prace podejmowane w naszej parafii.

 

2. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy wszystkich do tej modlitwy, a szczególnie dzieci i młodzież. Nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym codziennie o godz. 17.00; w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00 (w niedzielę o 15.15). Uwaga na zmianę czasu odprawiania nabożeństw!

 

3. W tym tygodniu:

· Na środowy różaniec zapraszamy zelatorów Róż Żywego Różańca - po wieczornym nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych;

· W środę o godz. 16.00 w kaplicy w Piekiełku spotkanie uczniów 3–iej klasy Szkoły Podstawowej z Piekiełka i ich Rodziców w ramach przygotowania do I Komunii św.;

· W pierwszy czwartek miesiąca modlitwa za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne;  na godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas ósmych i trzecich gimnazjalnych wraz z rodzicami;

· W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca; okazja do spowiedzi w kościele parafialnym w czwartek i piątek od godz. 16.00, a w kaplicy w Piekiełku w piątek od 15.15;

· W piątek od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zapisy w zakrystii;

· Również w piątek wyjazd na modlitewne czuwanie do Mogiły o godz. 18.00. Zapisy w zakrystii;

· W pierwszą sobotę miesiąca Msza o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00. Wieczorem ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie z powiązane z modlitwą za Ojczyznę, rozpocznie się o godz. 19.30. Kwadrans wcześniej medytacja maryjna. Naszej modlitwie będzie przewodniczył ks. Krzysztof Orzeł Dyrektor Diecezjalnego Duszpasterstwa Pielgrzymkowo - Turystycznego;

· W przyszłą niedzielę 7 października zachęcamy wszystkich parafian do ofiarowania Komunii Świętej i modlitwy różańcowej w intencji osób
uzależnionych od alkoholu, ich dzieci i bliskich w ramach modlitewnej inicjatywy Doba dla wolności przeżywanej pod hasłem: "Proszę Cię, pomódl się za mnie uzależnionego i moją Rodzinę";

 

4. Spotkania grup parafialnych:

·         spotkanie LSO: w Tymbarku w poniedziałek – ministranci o godz. 16.00, lektorzy o godz. 18.00;

·         Dziewczęca Służba Maryjna w pierwszą sobotę miesiąca odmawia różaniec o godz. 10 .00 w kaplicy adoracji;

 

5. Dziękujemy Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich za zainicjowanie w naszej parafii „Koronki na ulicach miast”. Dziękujemy również wszystkim, którzy tak licznie zgromadzili się piątek na tymbarskim Rynku. Stowarzyszenie organizuje wyjazd do Tarnowa na Marsz dla życia i Rodziny, który odbędzie się w niedzielę 14 X. Zachęcamy do udziału. Zapisy u Siostry w zakrystii.

 

6. Przygotowujemy się do uroczystości 11 listopada, wieńczącej obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Bardzo cieszymy się, iż w tradycyjne świętowanie organizowane przez Pana Wójta i Urząd Gminy, chce się włączyć z rozmachem młodzież. Prosimy całą społeczność naszej parafii o zaangażowanie i pomoc, abyśmy godnie uczcili tak ważne wydarzenie dla naszej Ojczyzny.

 

7. Proszono nas o ogłoszenie:

Wójt Gminy Tymbark zaprasza do udziału w spotkaniu informacyjnym organizowanym przez Ministerstwo Środowiska na temat programu Czyste Powietrze, który umożliwia uzyskanie dofinansowania do ocieplenia budynku, wymiany okien, wymiany starego kotła grzewczego. Spotkanie odbędzie się 3 X, w środę o godz. 18.00 w Bibliotece Publicznej w Tymbarku.

 

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

2018.09.23. – 25. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 25. niedzielę w ciągu roku.

 

2. W tym tygodniu:

·         We wtorek o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej (zelatorka p. Zofia Dudzik);

·         Spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich - w środę: o 17.00 modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, po Mszy Świętej i nowennie spotkanie na plebanii;

·         Spotkanie dzieci klas trzecich wraz z rodzicami przed I Komunią Św. w czwartek na Mszy św. o 18.00 i po Mszy w kościele;

·         Czuwanie prowadzone przez młodzież - w czwartek o 20.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy; 

·         „Spotkanie ze Słowem" - w sobotę o 19.00;

·         W najbliższą niedzielę diecezjalna pielgrzymka w intencji trzeźwości do Szczepanowa (szczegóły na plakacie);

·         Msza za małżonków przeżywających tym roku jubileusz 50-lecia zawarcia sakramentu małżeństwa w następną niedzielę o godz. 10.00. Po Mszy uroczystości organizowane przez Urząd Gminy;

·         Składka w najbliższa niedzielę przeznaczona będzie na cele inwestycyjne;

 

3. Spotkania grup parafialnych:

·         spotkanie LSO: w Tymbarku w poniedziałek – ministranci o godz. 17.00, lektorzy o godz. 19.00;

·         Spotkanie Grupy Młodzieżowej - w piątek o 19.30

 

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni. Wśród solenizantów tego tygodnia jest ks. Michał. Msza św. w Jego intencji będzie odprawiona w następną niedzielę o godz. 11.30.

 

5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. +Krzysztofa Kasińskiego z Tymbarku. Powstańmy i powierzajmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna