2019.03.24. – 3. Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy 3. Niedzielę Wielkiego Postu. Członkowie Caritas przy wyjściu z kościoła rozprowadzają baranki i paschaliki wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji (od 5 zł) wspierają dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas. Podobnie będzie w przyszłą niedzielę. Przed niedzielą palmową będą rozprowadzane również palmy.

 

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w kościele parafialnym w niedzielę po sumie oraz w piątki o 15.15 i o 17.00. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00. W kaplicy w Piekiełku początek nabożeństw w piątki o godz. 16.00; Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00.

 

3. Ponadto w tym tygodniu:

Ø  w poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeżywana w Kościele jako Dzień Świętości Życia. W czasie Mszy św. o 17.00 będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji dziecka poczętego. To zobowiązanie do odmawiania przez 9 miesięcy dziesiątka różańca w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone. Przy wyjściu z kościoła do zabrania deklaracje duchowej adopcji oraz gazety o obronie życia. Przypominamy, iż diecezjalne obchody tego dnia odbędą się na  Pasierbcu – szczegóły na okolicznościowym plakacie;

Ø  w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. s. Faustyny (zelatorka Maria Kurczab);

Ø  spotkanie dzieci klas trzecich z Tymbarku i ich rodziców w czwartek o 17.00 i po Mszy św.;

Ø  okręgowe spotkanie młodzieży pod hasłem "Zaryzykuj!" odbędzie się w Jurkowie w sobotę od godz. 15.00. W programie plenerowa droga krzyżowa, Eucharystia i modlitwa uwielbienia. Serdecznie zapraszamy, chętnych prosimy o zgłoszenia u ks. Michała;

Ø  zmiana tajemnic Róż Różańcowych Dzieci i Młodzieży w Piekiełku w najbliższą niedzielę po Mszy o 9.30;

Ø  składka w następną niedzielę przeznaczona będzie na ubezpieczenie kościoła i obiektów parafialnych;

 

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zachęcamy również do zabrania książeczki przybliżającej kult Bożego Miłosierdzia. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

5. Intencje Mszy św.

 

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł śp.: +Stanisław Kubowicz z Tymbarku. Powstańmy i pomódlmy się za zmarłego: Dobry Jezu, a nasz Panie...

2019.03.17. - 2. Niedziela Wielkiego Postu

1. W ramach dnia modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszek na dzieła misyjne. Bóg zapłać za ofiary.

            Gratulujemy ministrantom, którzy zdobyli mistrzostwo diecezji w halowej piłce nożnej. Słowa wdzięczności kierujemy do rodziców i opiekunów z ks. Stanisławem na czele. Będziemy znów czekać na emocje w rozgrywkach ogólnopolskich. Słowa uznania także dla lektorów, którzy również walczyli dzielnie. Zwycięska drużyna to: Marcin Sobczak, Jan Urbański, Krystian Frączek, Jakub Matras, Mikołaj Niezabitowski, Karol Kaim, Adrian Majda, Jakub Petranowicz, Tomasz Petranowicz. Trenerem zespołu był Jakub Majeran. 

 

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych! Droga Krzyżowa w kościele parafialnym w niedzielę po sumie oraz w piątek o godz. 15.15. i 17.00. W kaplicy w Piekiełku początek nabożeństwa w piątek o godz. 16.00. Gorzkie Żale w Piekiełku o godz. 15.00, w kościele parafialnym o 16.00.

 

3. W tym tygodniu:

Ø  we wtorek o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Maksymiliana Kolbego (zelatorka Bronisława Bożek);

 

Ø  spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich - w środę: modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o 16.00, po Mszy Świętej i Nowennie spotkanie na plebanii. W czasie Mszy św. i Nowenny będziemy się również modlić za rodziny w duchu wspólnoty Sychar;

 

Ø  czuwanie prowadzone przez młodzież - w czwartek o 19.00;

 

Ø  w piątek po Mszy św. wieczornej na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego;

 

Ø  spotkanie ze Słowem - w sobotę o 18.00;

 

§  

4. Od następnej niedzieli członkowie Caritas będą rozprowadzali w przedsionku kościoła baranki i paschaliki wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji (od 5 zł) wspierają dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas. Jeszcze raz zachęcamy do przekazania 1% podatku na Caritas. Ulotki w tym pomocne można znaleźć na stoliku z prasą i na parapecie przy wyjściu z kaplic.

 

5. Przypominamy, iż Członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy okazji nabożeństw Drogi Krzyżowej prowadzą zbiórkę datków dla rodzin z Republiki Środkowoafrykańskiej.

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, wśród których są księża prałaci Józef i Edward, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni. Msza św. w intencji Ks. Prałatów dzisiaj o godz. 11.30.

 

7. Intencje Mszy św.

2019.03.10. – 1. Niedziela Wielkiego Postu

1. W 1. Niedzielę Wielkiego Postu zachęcamy do podjęcia osobistych postanowień na Wielki Post.

 

2. Od jutra do środy odbędą się rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Poprowadzi je ks. Jakub Misiak wikariusz z parafii w Radłowie. Dziękujemy Dyrekcji Szkół oraz nauczycielom za pomoc w przeżyciu czasu rekolekcji przez dzieci i młodzież. Plan rekolekcji dzieci otrzymały w szkole, zmieszczony jest również w gablocie i na stronie internetowej.

 

3. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątek: o 15.15 dla dzieci i o 17.00 dla wszystkich, a także w niedzielę po Sumie. Gorzkie Żale w kościele parafialnym w niedzielę o 16.00, a po nich Msza Święta. W kaplicy w Piekiełku Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o 16.00, Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00, a po nich Msza Święta.

W najbliższy piątek słowno – muzyczne rozważania Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 poprowadzi zespół muzyczny NORO LIM. Serdecznie zachęcamy do jak najliczniejszego udziału. 

 

4. W tym tygodniu:

·         w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Dzieci Fatimskich (zelatorka Maria Janczura);

·         również w środę 6. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową – polecajmy jego osobę w naszych modlitwach;

·         w czwartek na wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas III gimnazjalnych oraz klas ósmych wraz z rodzicami w ramach comiesięcznego przygotowania do sakramentu bierzmowania;

·         w sobotę o godz. 18.00 na plebanii spotkanie parafialnego oddziału CARITAS;

·         w przyszłą niedzielę dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji będzie składka do puszek na ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

 

5. Członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy okazji nabożeństw Drogi Krzyżowej będą prowadzili zbiórkę datków dla rodzin z Republiki Środkowoafrykańskiej. To kraj dotknięty wojną, rodziny często znajdują się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Zachęcamy do ofiarności w ramach wielkopostnej jałmużny.

 

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na prace inwestycyjne w lutym zebraliśmy 9.615,- zł oraz 4 euro. Dziękujemy również za ofiary indywidualne złożone na prace w naszej parafii: dwóm osobom z parafii za ofiary po 500,- zł, rodzinie z Tymbarku za 1000,- zł, rodzinie z Zamieścia za 500,-zł. Bóg zapłać za nieodpłatnie wykonane prace w PCK-u, ubikacjach oraz w piwnicy pod zakrystią: firmie pana Władysława Kapturkiewicza oraz firmie pana Krzysztofa Molka. Trwają przygotowania do prac przy zmianie ogrzewania kościoła. Bóg zapłać za ofiarność i wszelką życzliwość.

 

7. Bardzo prosimy, by przy sprzątaniu cmentarza wyrzucać śmieci do kontenerów a pozostałości po wieńcach i kwiatach do przygotowanego do tego boksu. Ilość śmieci wyrzucana na skarpę pod cmentarzem i pomiędzy tuje za ogrodzenie jest przerażająca. Stan skarpy poniżej cmentarza jest opłakany! Bardzo prosimy, by dbać o porządek i poszanowanie przyrody.

 

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

9. Proszono nas o ogłoszenie:

Rekolekcje ze św. Charbelem – od poniedziałku w kościele w Glichowie – informacje można znaleźć na stronach internetowych.

Bezpłatne badanie wzroku we wtorek 19 marca– szczegóły na plakatach.

Szkoła w Szczyrzycu zaprasza do nowo otwartych kierunków – informacje na stronach internetowych i w sekretariacie szkoły.

 

10. Intencje Mszy św.

 

11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: +Bogusława Sowy, +Marii Macko i +Teresy Nuzia. Powstańmy i pomódlmy się za naszych zmarłych: Dobry Jezu.

2019.03.03. – 8 Niedziela Zwykła

1. W niedzielę rozpoczynającą Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu zachęcamy, aby postanowienia o abstynencji i trzeźwości były jednym z wymiarów naszej wielkopostnej pracy nad sobą.

 

Po sumie rozpoczniemy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Będzie ono kontynuowane w poniedziałek i we wtorek. Dziś zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn nie będą mogli być w dni następne. W poniedziałek i we wtorek zapraszamy do modlitwy, w miarę możliwości, według porządku zamieszczonego na afiszach i na stronie internetowej. Niech czas wspólnej Adoracji Najświętszego Sakramentu będzie czasem modlitwy przebłagalnej zwłaszcza za grzechy pijaństwa i prośbą o dobre przeżycie Wielkiego Postu. We wtorek o 16.30 o poprowadzenie różańca prosimy zelatorów z Tymbarku, na Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.

 

2. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze Święte w kościele parafialnym będą o godz. 6.00, 8.30, 10.00 i 18.00. W kaplicy w Piekiełku o godz. 17.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta (od 18. do 60. roku życia) i abstynencja od pokarmów mięsnych (wszystkich od 14. roku życia). Składka ze Środy Popielcowej przeznaczona jest na cele charytatywne.

 

3. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy również rekolekcje parafialne, które poprowadzi biblista ks. Piotr Łabuda. Nauki rekolekcyjne

  • w czwartek i piątek w kościele parafialnym o godz. 7.00 i o 18.00;  (ponadto w piątek o godz. 16.00 – po Drodze Krzyżowej)
  • w czwartek po wieczornej  Mszy św. w Tymbarku nauka stanowa dla małżonków;
  • w piątek po Mszy św. wieczornej, około godz. 19.00, Droga Krzyżowa na cmentarz;
  • w kaplicy w Piekiełku nauki rekolekcyjne o godz. 17.00;
  • sakrament pokuty i pojednania w sobotę. W Tymbarku: rano od 9.00 do 12.00 i po południu od 15.00 do 17.00. Spowiedź w Piekiełku od 15.00 do 16.00.

 

Zachęcamy, by już teraz przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania, aby móc zyskać odpust zupełny przywiązany do odprawienia rekolekcji oraz wejść umocnionym w czas Wielkiego Postu.

Ofiary na tacę w piątek przeznaczone będą na wydatki związane z rekolekcjami. Program rekolekcji można znaleźć w gablocie i na stronie internetowej parafii. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej będą od poniedziałku 11 marca. Zachęcamy jednak, by dzieci i młodzież uczestniczyły także w rekolekcjach parafialnych.

 

4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą odprawiane w piątki: o 15.15 dla dzieci i o 17.00 dla wszystkich (w ten piątek wyjątkowo po Mszy o 18.00), a także w niedzielę po Sumie. Gorzkie Żale będą w kościele parafialnym w niedzielę o 16.00, a po nich Msza Św.

W Piekiełku Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o 16.00, Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00, a po nich Msza Św. (uwaga - zmiana godziny!). Zachęcamy do licznego udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach.

 

5. Proszono nas o ogłoszenie:

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Józefa Marka w Tymbarku informuje, że od 1 marca rozpoczęły się zapisy dzieci do klas pierwszych. Karty zapisu dziecka, zarówno należącego do obwodu szkolnego, jak i spoza obwodu, dostępne są w przedszkolach i sekretariacie szkoły. Termin składania dokumentów do 15 marca. Dodatkowe informacje w sekretariacie szkoły. Przypominamy również, że do 28 marca trwają również zapisy do przedszkola parafialnego.

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pojawił się nowy „Promyczek Dobra” i „Mały Promyczek dla najmłodszych – gorąco zachęcamy do zakupu. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

7. Intencje Mszy św.

 

8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: +Jana Kozy z Tymbarku i +Marii Judka. Pomódlmy się za zmarłych: Dobry Jezu.

2019.02.24. – 7 Niedziela Zwykła

1. Dziś 7 Niedziela Zwykła w ciągu roku. Bóg zapłać za ofiary złożone na prace podejmowane w parafii. Gratulujemy ministrantom i lektorom, występu w rejonowym turnieju halowej piłki nożnej LSO w Limanowej.

 

2. W tym tygodniu:

·         w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Matki Teresy z Kalkuty (zelatorka Maria Surdziel);

·         spotkanie uczniów klas 3 przygotowujących się do I Komunii św. i ich Rodziców w czwartek na Mszy św. o godz. 17.00 oraz po Mszy św.;

·         możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed pierwszym piątkiem miesiąca w kościele parafialnym: w czwartek i piątek od godz. 16.00; – w kaplicy w Piekiełku w piątek od 15.15;

·         wyjazd do Mogiły w piątek o godz. 18.00. Zapisy u Siostry w zakrystii;

·         odwiedziny chorych w piątek od 8.30. Zapisy chorych również w zakrystii;

·         odprawiających pierwsze soboty miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00, a po niej na wspólny różaniec;

·         spotkanie DSM w sobotę o godz. 10.00 w nawie adoracji;

 

3. W czwartek do  PCK-u na godz. 15.00 na pączki i spotkanie integracyjne serdecznie zapraszamy seniorów.

 

4. Parafialne Przedszkole Integracyjne im. Św. Kingi w Tymbarku ogłasza zapisy na rok szkolny 2019/2020. Rekrutacja będzie trwać od 1 do 28 marca. Kartę zgłoszeniową można pobrać w przedszkolu lub ze strony internetowej. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty.

 

5. Nabożeństwo Czterdziestogodzinne rozpoczniemy w naszej parafii od następnej niedzieli. Rekolekcje parafialne, które poprowadzi biblista ks. Piotr Łabuda, rozpoczną się w Środę Popielcową. Już teraz zachęcamy, by tak ułożyć sobie czas, aby wziąć udział w tym duchowym wejściu w Wielki Post.

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

7. Intencje Mszy św.

 

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp.: +Antoni Sułkowski z Piekiełka i +Jan Krok z Tymbarku. Pomódlmy się za naszych zmarłych: Dobry Jezu.

 

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna