2023.09.17. – 24. Niedziela Zwykła

1. Dziś po Mszy św. zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeżycia uroczystości odpustowej w naszej parafii. Bóg zapłać: osobom składającym życzenia, Liturgicznej Służbie Ołtarza i Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Chórowi Parafialnemu, Strażackiej Orkiestrze Tymbarski Ton, Ochotniczej Straży Pożarnej, dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom pierwszokomunijnym, wszystkim niosącym feretrony, Siostrze Zakrystiance, alumnowi Bartkowi, pani Małgorzacie i panu Danielowi oraz paniom Bogusi i Agnieszce. Niech Bóg wynagrodzi każde dobro. Wszystkim Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu:
•    trwa tygodniowy odpust w Limanowej – szczegóły na plakacie;
•    w poniedziałek święto Św. Stanisława Kostki patrona Polski i młodzieży;
•    we wtorek 19 września Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza na godz. 17.30 na adoracje i później na Mszę św. w intencji rodzin naszej parafii;
•    w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Mężczyzn św. Andrzeja Świerada (zelator p. Antoni Wiktor);
•    w najbliższą niedzielę Dzień modlitw o trzeźwość i Diecezjalna Pielgrzymka w tej intencji do Szczepanowa – szczegóły na plakacie;
•    także w najbliższą niedzielę Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. W naszej wspólnocie włączymy się w modlitwę Kościoła w Polsce w intencji małżeństw i rodzin;

4. Spotkania grup parafialnych:
•    Zbiórka ministrantów w środę o godz. 19.00 w kościele parafialnym;
•    spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci z klas III, przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Św., odbędzie w kościele, w czwartek 21 września o godz. 18.45;
•    serdecznie zapraszamy młodzież, zwłaszcza tą która przyjęła sakrament bierzmowania w tamy roku, na spotkanie w piątek do PCK-u na godz. 19.00;
•    wszystkich chłopców z klasy 4, którzy chcieliby pełnić służbę przy ołtarzu jako ministranci zapraszamy z rodzicami w sobotę na godz. 9.00 do PCK-u;

PIEKIEŁKO: spotkanie organizacyjne LSO, DSM i młodzieży w sobotę o godz. 19.00 w kaplicy;

5. W następną niedzielę składka na renowację ołtarza. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. Chcemy poinformować parafian, iż w związku z bilansem energetycznym plebanii, po zaciągnięciu opinii Rady Ekonomicznej, podejmujemy prace przy ociepleniu budynku plebanii. Na ten cel nie będą przeznaczane środki zbierane na renowację ołtarza.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła u kalendarze wydawnictwa Michalineum; a w zakrystii są już do nabycia lubiane kalendarze rolników. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu: w środę wspomnienie Męczenników Koreańskich, w czwartek św. Mateusza święto Apostoła i Ewangelisty, sobotę wspomnienie św. Ojca Pio.

2023.09.10. – Uroczystość Odpustowa

1. Przeżywamy odpust parafialny ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – patronki naszej wspólnoty parafialnej. W Markowej na Podkarpaciu dziś beatyfikacja rodziny Ulmów.
Na sumie o godz. 11.30 chcemy Panu Bogu w sposób szczególny dziękować za 50 lat kapłaństwa naszego rodaka ks. prałata Antoniego Augustyna oraz uczcić jubileusze 65-lecia święceń ks. Stefana Dudy CR i ks. Franciszka Malarza, a także 60-lecie święceń ks. Kazimierza Kordeczki. Składamy Księżom Jubilatom gratulacje, serdeczne życzenia i otaczamy naszą modlitwą.

Dziękujemy ks. profesorowi Jackowi Siewiorze i ks. Józefowi Bubuli za głoszone słowo Boże! Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeżycia naszej uroczystości.

2. W tym tygodniu:
•    przeżywać będziemy Tydzień Wychowania w Polsce – modlitwę za dzieci, młodzież i wychowawców podejmować będziemy szczególnie na Mszach św. o godz. 18.00;
•    w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego (zelatorka p. Łucja Wójcik);
•    w czwartek o godz. 19.00 ks. Rafał zaprasza młodzież na spotkanie do PCK-u;
•    w czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej racji w piątek po Mszy wieczornej Droga Krzyżowa na Paproć. Uwaga Msza św. w tym dniu o godz. 17.00. Zapraszamy na nią przede wszystkim kandydatów  do sakramentu bierzmowania i ich rodziców. W tym dniu kandydaci złożą deklarację przystąpienia do bierzmowania;
•    w sobotę o 17.00 Msza św. w kaplicy na górach – dziękczynienie za zbiory;
•    w następną niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie;
•    w przyszłą niedzielę, po wieczornej Mszy św. serdecznie zapraszamy po wakacyjnej przerwie na wieczór uwielbienia. Modlitwa i śpiew poprowadzą nas przez godzinę spotkania z Panem Bogiem.

3. Od piątku 15 września rozpoczyna się tygodniowy Odpust  w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej. Pielgrzymka z naszej parafii do Limanowej w sobotę. Wyruszymy z parkingu koło PCK-u o godz. 14.00. Serdecznie zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy specjalny numer Gościa Niedzielnego wydany z okazji  setnej rocznicy istnienia tego katolickiego tygodnika.

5. Proszona nas o ogłoszenie:
Do 18 września br. trwa rekrutacja na 2. letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie. Studia te, przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej. Szczegółowe informacje na stronie uczelni lub w sekretariacie.
    
W dniach 14 – 16 września będą odbywać się na naszym terenie wydarzenie związane z 26 Gwieździstym Zlotem Turystycznym Szlakami św. Jana Pawła II. Program na stronach internetowych zlotu i w materiałach promocyjnych. W ramach zlotu Msza św. dla uczestników w sobotę o godz. 9.30 w kościele parafialnym.

 

2023.09.03. – 22. Niedziela Zwykła

1. Po wakacjach i zmianach personalnych witamy w naszej parafii nową  siostrę katechetkę - s. Leonikę ze zgromadzenia Sióstr Nazaretanek, która będzie uczyć w Szkole Podstawowej w Tymbarku. Witamy również serdecznie ks. kanonika Józefa Nowaka, długoletniego proboszcza, budowniczego kościoła i plebanii w parafii Królowa Górna, który jako rezydent zamieszka wśród nas. Życzymy Wam Drodzy, byście się poczuli w naszej parafii jak u siebie. Otoczmy Siostrę Leonikę i ks.  Józefa życzliwością i modlitwą.

2. Juto rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msze Święte na rozpoczęcie w kościele parafialnym: o godz. 8.00 – dla Zespołu Szkół im. KEN; o godz. 9.00 – dla Szkoły Podstawowej. Dla Szkoły w Piekiełku Msza św. w kaplicy o godz. 8.00. Rozpoczęcie roku dla przedszkoli w środę o 15.30 – zapraszamy dzieci wraz z opiekunami oraz rodziców.

3. Dziś odpust w Jodłowniku. W piątek 8 września, Uroczystość Narodzenia Matki Bożej, porządek Mszy św. jak w święto w dzień roboczy: 6.00, 8.30, 10.00 i 18.00 a w kaplicy w Piekiełku 17.00. Na koniec każdej Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego. O 15.00 – Godzina Miłosierdzia.

4. W przyszłą niedzielę odpust w naszej parafii. Msze św. w dniu odpustu w kościele parafialnym w zwykłym niedzielnym porządku (7.00, 8.30, 10.00, 11.30  i 18.00). Uwaga w kaplicy w Piekiełku Msza św. tylko po południu o godz. 15.15!
Na sumie o godz. 11.30 przeżywać będziemy rocznicę święceń kapłańskich naszych Rodaków: złoty jubileusz ks. kanonika Antoniego Augustyna oraz jubileusze 65-lecia święceń ks. Stefana Dudy CR i ks. Franciszka Malarza, a także 60-lecie święceń ks. Kazimierza Kordeczki.
Bardzo prosimy o włączenie się w przygotowanie uroczystości: Liturgiczną Służbę Ołtarza, DSM, dzieci sypiące kwiaty oraz dzieci klas 4. w strojach komunijnych, osoby noszące feretrony, Ochotniczą Straż Pożarną, Chór i orkiestrę „Tymbarski ton”.   

5. W tym tygodniu:
•    we wtorek o 19.00 spotkanie sportowe LSO na hali;
•    w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Agnieszki (zelatorka p. Zofia Wilczek);
•    spotkanie ministrantów w czwartek o godz. 19.00;
•    próba asysty przed Uroczystością Odpustową w piątek o godz. 19.00;

•    w następną niedziele beatyfikacja rodziny Ulmów z Markowej;

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prócz tygodników pojawił się także nowe numery: Małego Gościa Niedzielnego, Promyczka Dobra i Małego Promyczka dla najmłodszych – gorąco polecamy!  Dostępne są także kalendarze wydawnictwa Michaelineum (w różnych wersjach) – można je obejrzeć na półce z prasą a zaopatrzyć się w zakrystii lub u lektorów.  

7. Proszono nas o ogłoszenie:
W sobotę 9 września odbędzie się po raz siódmy wędrówka papieskim szlakiem z Papieżówki – Lubomierz Rzeki do Tymbarku – tzw. „Beskidzkie Sursum Corda”. Uczestnicy będą się modlić w tym roku szczególnie za naszą Ojczyznę.  Msza św. za uczestników w kościele parafialnym o 6.30, a później wyjazd na trasę. Koszt przejazdu busem 20 zł.

Akademia Nauki Madison ogłasza zapisy na zajęcia z języka angielskiego. Zapisów można dokonać przez stronę internetową madison.edu.pl (zakładka “Zapisy”) do 12 września br. Więcej informacji rodzice mogą uzyskać pod podanym numerem telefonu (533 847 239) lub w biurze szkoły w Limanowej przy ul. Jana Pawła II 19.

 

2023.08.27. – 21. Niedziela Zwykła

1. Od następnej niedzieli wracamy do powakacyjnego porządku Mszy św. niedzielnych - wraca Msza św. popołudniowa o godz. 15.15. w kaplicy w Piekiełku (porządek Mszy w niedzielę: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00; w Piekiełku 9.30 i 15.15). Jako że po zmianach personalnych w diecezji ubył jeden ks. Wikariusz, a w najbliższym czasie zastąpi go ks. Rezydent, będziemy musieli z czasem poczynić pewne zmiany w organizacji nabożeństw.  
Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagali w zorganizowaniu i przeprowadzeniu pielgrzymki do Pasierbca, a zwłaszcza druhom z OSP.
Dzisiaj uroczystości odpustowe w Pasierbcu i Górze św. Jana. Za tydzień w Jodłowniku a za dwa tygodnie odpust w naszej parafii. Będziemy przeżywać złoty jubileusz kapłaństwa naszego rodaka ks. prałata Antoniego Augustyna i dziękować Bogu za 60 lat posługi kapłańskiej ks. prałata Kazimierza Kordeczki oraz 65 lat takiej posługi Księży Stefana Dudy i Franciszka Malarza.

2. W następny poniedziałek początek roku szkolnego i katechetycznego. Zachęcamy dzieci i młodzież oraz nauczycieli i wychowawców, by już w tym tygodniu skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania. Rozpocznijmy nowy rok szkolny i katechetyczny z Panem Bogiem!

3. W tym tygodniu:
•    w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Urszuli Ledóchowskiej (zelatorka p. Maria Obrzud);
•    okazja do spowiedzi przed 1. piątkiem miesiąca w czwartek od godz. 17.00 i po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00. i w piątek od godz. 17.00. Spowiedź w kaplicy w Piekiełku w piątek od 16.00!;
•    w piątek od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną (zapisy w zakrystii lub telefonicznie);
•    w pierwszą sobotę miesiąca Msza o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00; wieczorem o godz. 19.00 Msza św. i nabożeństwo fatimskie. 15 minut wcześniej medytacja maryjna; Zapraszamy członków Żywego Różańca w ramach  zmiany tajemnic różańcowych. Serdecznie zapraszamy również dzieci i młodzież (szczególnie LSO i DSM) chcemy modlić się za nich u początku roku szkolnego;

4. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w Liturgii w poniedziałek wspomnienie św. Augustyna, we wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

5. Proszono nas o ogłoszenie:
Kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Limanowej informuje, że rolnicy wnioskujący o przyznanie płatności bezpośrednich w roku 2023 mają możliwość uzyskania płatności ryczałtowej dla małych gospodarstw – dotyczy to rolników posiadających nie więcej niż 5 ha użytków rolnych. Żądanie przyznania płatności dla małych gospodarstw można składać w okresie od 1 do 31 sierpnia 2023 r. przez aplikację eWNIOSEK jako zmiana do wniosku. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie Agencji; można je również uzyskać osobiście lub telefonicznie w biurze powiatowym Agencji w Limanowej lub w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Limanowej.

 

2023.08.20. – 20. Niedziela Zwykła

1.  Trwa Piesza Pielgrzymka Tarnowska do Częstochowy. Zachęcamy, by towarzyszyć pielgrzymom poprzez relacje z pielgrzymki na falach radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. W piątek 25 sierpnia wyjazd na wejście pielgrzymki na Jasną Górę. Wyruszymy z parkingu przy plebanii o godz. 9.30. Są jeszcze wolne miejsca, zapisy w zakrystii.   

2.  W tym tygodniu:
•    w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Jan Pawła II (zel. Krystyna Kurek) 
•    trwa tydzień odpustowy w Pasierbcu. Ks. Kustosz zaprasza – szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej. W sobotę o 21.00 sprzed kościoła wyrusza pielgrzymka do Pasierbca;

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. papieża Piusa X, we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, w czwartek święto św. Bartłomieja Apostoła, w sobotę uroczystość NMP Częstochowskiej.

4. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na odnowienie ołtarza. W ostatnich miesiącach zebraliśmy na ten cel: w kwietniu 17.076 zł, w maju 16.471 zł, w czerwcu 17.623 zł, w lipcu 17.643 zł. Do puszek na ofiary powodzi zebraliśmy ponad 11.000 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność!
Dziękujemy również za ofiary na renowację ołtarza składane indywidualne a także wpłacane na konto. Od 23 kwietnia ofiary w kwocie 24.800 zł złożyło 21 rodzin. Wpłaty na konto od 5 podmiotów wyniosły 17.500 zł. Dziękujemy Gminnej Spółdzielni w Tymbarku za wpłatę 5.000 zł na ten cel.  
Po przeprowadzeniu czyszczenia i impregnacji ołtarza będzie wykonana za nim wylewka a na jesieni rozpoczną się dalsze prace konserwatorskie prowadzone już na miejscu.
Dziękujemy również za prace podejmowane w parafii: p. Jackowi Ligasowi za impregnację krzyża przy PCK-u, p. Markowi Cebula i Markowi Gąsiorowi za wymianę progów w wejściach do kościoła, p. Dariuszowi Molkowi za przegląd gaśnic w obiektach parafialnych. Bóg zapłać za ofiarność i wszelką życzliwość.

5. Proszono nas o ogłoszenie:
Daria Wołoszyn wraz z mamą dziękują Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Tymbarku i wszystkim osobom, które nabyły przygotowane przez koło bukiety wspierając leczenie Darii. Także Panie z koła dziękują za pozytywne przyjęcie ich inicjatywy – zebrano 9.780,- zł. Przy tej okazji jeszcze raz ze swej strony dziękujemy Paniom za podtrzymywanie tradycji na Matkę Bożą Zielną i za piękny wieniec żniwny. Bóg zapłać.

 

2023.08.13. – 19. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 19. Niedzielę Zwykłą. Bóg zapłać za ofiary złożone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli pielgrzymów zdążających ze Słowacji do Częstochowy. Niech Bóg wynagrodzi każde dobro.

3. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe – porządek Mszy św. jak w niedzielę wakacyjną. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ofiary powodzi w Słoweni. Przed Mszą św. o godz. 7.00 Panie z Koła Gospodyń przyniosą do świątyni wieniec z podziękowaniem za tegoroczne plony.  Błogosławieństwo ziół i kwiatów po każdej Mszy św.
     Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Tymbarku zapraszają serdecznie przed każdą Mszą św. do nabywania bukietów zrobionych na Święto Matki Bożej Zielnej. Ofiary składane przy tej okazji (od 10 zł) zostaną przekazane w całości na pomoc w leczeniu Darii Wołoszyn z Piekiełka. Bóg zapłać za to, że Koło kolejny już rok pielęgnuje tradycję bukietów na Matkę Bożą Zielną. W tym dniu uroczystości odpustowe w Szczyrzycu.

4. W środę nasza parafia przeżywać będzie całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu jako dziękczynienie za nawiedzenie obrazu jasnogórskiego. Postarajmy się w tym dniu liczniej gromadzić w nawie adoracji. Niech uwielbienie Pana Jezusa w Eucharystii będzie naszym dziękczynieniem za łaski, które każdy z nas otrzymuje. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w tym dniu prosimy Różę Kobiet św. Stanisława Papczyńskiego (zelatorka p. Halina Wiktor).

5.  W czwartek wyrusza Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Zachęcamy do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce. Relacje z pielgrzymki na falach radia RDN.
Organizujemy wyjazd na wejście Pielgrzymki na Jasną Górę w piątek 25 sierpnia. Zapisy w zakrystii do następnej niedzieli.
 
6. W następną niedzielę w Piekiełku o godz. 9.30 i  na sumie w Tymbarku pożegnanie ks. Sylwestra, który po 4 latach posługi w naszej wspólnocie przechodzi do innej parafii. Również w następną niedzielę (wyjątkowo tydzień wcześniej) składka na renowacje ołtarz głównego.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła: w poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego, w czwartek wspomnienie św. Jacka. W sobotę rozpoczyna się tygodniowy odpust na Pasierbcu. Szczegółowy plan na stronie sanktuarium i na plakatach.

8. Proszono nas o ogłoszenie:
Po 20. sierpnia będą prowadzone badania terenowe Instytutu Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego z Krakowa, które są kontynuacją badań prowadzonych od 2003 roku na terenie Beskidu Wyspowego pod kierownictwem prof. Grażyny Jasieńskiej. Badania są całkowicie bezpłatne oraz dobrowolne. Polegają na odwiedzinach w domu uczestników i krótkiej około 10 minutowej rozmowie z doktorantką i studentami UJ Collegium Medicum.

9. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. +Stanisław Kulig z Tymbarku – jego pogrzeb będzie w poniedziałek o 15.00 (wprowadzenie, różaniec i Msza św. pogrzebowa). Powierzajmy zmarłego Miłosiernemu Bogu.

 

2023.08.06. – Święto Przemienienia Pańskiego

1. Dziś w Święto Przemienienia Pańskiego będziemy gościć pielgrzymów zdążających ze Słowacji do Częstochowy. Na 17.30 prosimy osoby, które zadeklarowały nocleg dla pielgrzymów. W razie złej pogody odbiór pielgrzymów w PCK-u.

2. W tym tygodniu:
•    dziś o godz. 17.00 w Domu Pielgrzyma przy Bazylice w Limanowej spotkanie organizacyjne przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską;
•    we wtorek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia;
•    w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Rodziców św. Marty (zelatorka p. Agnieszka Cebula);
•    od soboty rozpoczyna się odpust w Szczyrzycu, główna uroczystość 15 sierpnia – szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej;
•    wkładka w następną niedzielę przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie;

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
W tym tygodniu w Liturgii Kościoła: we wtorek wspomnienie św. Dominika, w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy, w czwartek święto św. Wawrzyńca, w piątek wspomnienie św. Klary.

4. Proszono nas o ogłoszenie: Z okazji Święta Wojska Polskiego 14 sierpnia odbędzie się w Grybowie Piknik Wojskowy -  organizatorzy zapraszają. Szczegóły w gablocie parafialnej.

5. W minionym tygodni z naszej wspólnoty odszedł śp. +Marcin Sporek z Tymbarku – jego pogrzeb dziś po południu o 14.30 (wprowadzenie). Polecajmy zmarłego Miłosiernemu Bogu.

 

2023.07.30. – 17. Niedziela Zwykła

1. W rozpoczynającym się miesiącu sierpniu zachęcamy do włączenia się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Niech podjęty dar naszej abstynencji będzie ofiarowany za konkretną osobę uzależnioną.
Dziś rozpoczyna się tygodniowy odpust na Przemienienie Pańskie w Farze Sądeckiej. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej fary. Pielgrzymka z Ziemi limanowskiej i Beskidu Wyspowego w sobotę 5 sierpnia – zapisy w kancelarii Bazyliki;  
Bóg zapłać za ofiary składane dziś na renowację ołtarza głównego. Dzięki staraniom Wójta Gminy Pana Pawła Ptaszka i pracowników Urzędu Gminy otrzymaliśmy promesę na środki z Polskiego Ładu przeznaczone na renowację ołtarzy bocznych. Dziękujemy wszystkim za wszelkie dobro i życzliwość.

2. W niedzielę 6. sierpnia przed 18.00 przybędzie do Tymbarku Piesza Pielgrzymka ze Słowacji do Częstochowy. Będzie do 50 osób. Mamy zgłoszone przyjęcie 12 osób. Bardzo prosimy o pomoc w przenocowaniu pielgrzymów.  Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

3. W tym tygodniu:
•    w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. Stanisława Papczyńskiego (zelatorka p. Barbra Urbańska);
•    w pierwszy czwartek miesiąca, modlitwa za powołanych wywodzących się z naszej wspólnoty i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do 20.00. Zachęcamy, by w tym czasie skorzystać ze spowiedzi. Trwa czas urlopów i w pierwszy piątek trudniej będzie nam posłużyć wszystkim spowiedzią. Ponadto będziemy spowiadać w czwartek i piątek od godz. 17.00, a w kaplicy w Piekiełku w piątek od 16.15;
•    w pierwszy piątek Msza wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i o 18.00. W tym dniu od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zapisy w zakrystii lub telefonicznie;
•    w pierwszą sobotę miesiąca Msza o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00. O godz. 19.00 Msza św. i nabożeństwo fatimskie, które poprowadzi ks. dr Jakub Kuchta. O 18.45 medytacja maryjna. Na nabożeństwo fatimskie zapraszamy członków Żywego Różańca w ramach  zmiany tajemnic różańcowych;
•    w sobotę i niedzielę odpust w ośrodku na Śnieżnicy – szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej;

4. Do poniedziałku ostatnia szansa, by zapisać się na Pieszą Tarnowską Pielgrzymką na Jasną Górę w kancelarii parafialnej. Spotkanie grupy św. Jacka odbędzie się w następną niedzielę, 6 sierpnia, o godz. 17.00 w Domu Pielgrzyma przy Bazylice limanowskiej. Tam też będzie można się zapisać na tegoroczną pielgrzymkę.

5. Proszono nas o ogłoszenie:
Proszono nas o ogłoszenie: Znaleziono zegarek – do odebrania w zakrystii.
Sołtys wsi Podłopień zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się w niedzielę  6 sierpnia o godzinie 16.00 w budynku Szkoły Podstawowej w Podłopieniu przy Orliku. Zebranie wiejskie dotyczy przekazania drewna na pomoc dla pogorzelców.
Jest jeszcze 10 wolnych miejsc na pielgrzymkę do Libanu do św. Szarbela. Czas 23 – 31 VIII. Numer kontaktowy do ks. Jerzego Smolenia 730 998 101.
 
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zapraszamy zelatorów Róż Żywego Różańca po odbiór nowego numeru „Misje dzisiaj”.
W tym tygodniu w Liturgii Kościoła: w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, we wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii Ligouriego, w piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, w następną niedzielę święto Przemienienia Pańskiego;

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. +Stefan Bubula z Piekiełka spod Zęzowa. Zmarła również śp. +Maria Dudzik z Tymbarku – informacja o jej pogrzebie zostanie podana w terminie późniejszym. Powierzajmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

2023.07.23. – 16. Niedziela Zwykła

1. Dziś po Mszach św. poświęcenie pojazdów mechanicznych z okazji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców. W czasie naszej modlitwy w świątyni pojazdy zostaną pokropione wodą święconą na parkingu. Od lektorów przy wyjściu z placu kościelnego można zabrać w tym roku breloczki specjalnie zrobione i ofiarowane naszej parafii przez Państwa Czajów. Bóg zapłać ofiarodawcom za ich dar. Dziękując za każdy szczęśliwie przejechany kilometr, możemy w ramach akcji „grosz za kilometr” wspomóc zakup samochodów dla misjonarzy.

Dziś odpust ku czci św. Anny w Skrzydlnej.

2. W tym tygodniu:

·    w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. Józefa (zelatorka p. Maria Śmieszek);

·        składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na renowację ołtarza;

·      od następnej niedzieli w Bazylice w Nowym Sączu rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Szczegóły na plakatach. Pielgrzymka z Ziemi limanowskiej i Beskidu Wyspowego w sobotę 5 sierpnia. 

3. Przypominamy, iż w kancelarii parafialnej, do końca lipca, przyjmujemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską. Zachęcamy do udziału. 

W niedzielę 6. sierpnia zatrzyma się w Tymbarku Piesza Pielgrzymka ze Słowacji do Częstochowy. Bardzo prosimy o pomoc w przenocowaniu pielgrzymów. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

4. W Liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek - święto św. Kingi patronki naszej diecezji, we wtorek - św. Jakuba Ap. oraz wspomnienie św. Krzysztofa, w środę św. - Joachima i Anny, w sobotę - wspomnienie św. Marty, Marii  Łazarza. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

5. Proszono nas o ogłoszenie:

Urząd Gminy w Tymbarku informuje, że wnioski na zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej przyjmowane będą w terminie od 1 do 31 sierpnia br.

Organizatorzy święta Gminy Tymbark zapraszają dziś mieszkańców Gminy i okolic na piknik rodzinny, który odbędzie się na boisku rezerwowym KS „Harnaś” i terenie Miasteczka Ruchu Rowerowego w godz. od 11.00 do 17.00. Przewidziano wiele atrakcji, a na uczestników gier i zabaw czekają wspaniałe nagrody.           

6. Na półce z prasą są dostępne nowe tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela.  Zachęcamy do ich lektury.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli śp. +Stanisław Kurek z Podłopienia i śp. +Jan Górka, wywodzący się z Zamieścia. Powierzajmy zmarłych Miłosiernemu Bogu.

2023.07.16. – 15. Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na WSD w Tarnowie. Dzisiaj zakończenie uroczystości odpustowych w Dobrej.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w poprzednią niedzielę w przygotowaniu Mszy św. na cmentarzu: LSO, pani Małgorzacie, panu Danielowi, panom Grzegorzowi Urbańskiemu i Jarosławowi Kaimowi oraz druhom z OSP w Tymbarku.

Bóg zapłać również wszystkim, którzy pomogli w przyjęciu i przenocowaniu pielgrzymów zdążających z Węgier do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Bardzo serdecznie dziękujemy za otwartość i pomoc. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszelkie dobro.  

3. Dziękujemy też lektorom i ministrantom za solidne pilnowanie wakacyjnych dyżurów. Lektorem poprzedniego kwartału został Adrian Frączek, ministrantem starszym Łukasz Kordeczka a młodszym Kacper Bulanda. Gratulujemy chłopcom i ich rodzicom.

4. W tym tygodniu:

·        w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. Anny (zelatorka p. Mariola Giza);

·        w następną niedzielę po Mszach św. poświęcenie pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców;

·        również w następna niedzielę odpust w Skrzydlnej ku czci św. Anny;

5.  Dziękując za przyjęcie pielgrzymki węgierskiej, ośmielamy się prosić o nocleg dla pielgrzymów zdążających ze Słowacji na Jasną Górę. W pielgrzymce przybędzie ok. 50 osób. Będziemy ich gościć w Tymbarku w niedzielę 6 sierpnia około godz. 18.00.  Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

6. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu: we wtorek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, w czwartek wspomnienie bł. Czesława,  w sobotę święto św. Marii Magdaleny. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do świątyni na modlitwę w dniu ich święta.   

7. Na półce z prasą są dostępne nowe tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela.  Zachęcamy do ich lektury.

8. Proszono nas o ogłoszenie: Organizatorzy IV Biegu Górskiego o Złotą Paproć i Złotą Paproć Prezesa Firmy JONIEC informują, że w niedzielę 23 lipca w godzinach 15:00 - 18:00  mogą wystąpić utrudnienia na drogach przy szlaku zielonym na Paproć oraz przy zejściu z góry w kierunku Sołtystwa.

2023.07.09. – 14. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 14. Niedzielę Zwykłą. Dziś po południu o godz. 16.00 Msza św. na cmentarzu. Nie ma dziś Mszy św. wieczornej o godz. 18.00!  Ofiary składane na tacę na cmentarzu przeznaczone są na konserwację cmentarnego ogrodzenia. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

2. Prosimy bardzo o pomoc w przenocowaniu pielgrzymów zdążających z Węgier do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Przybędą oni w czwartek 13 VII około godz. 18.00; zapowiedziało się 50 osób. Mamy zapewnione miejsca dla 11 osób. Parafian, którzy zechcą „podróżnych pielgrzymów w dom przyjąć”, prosimy dziś o zapisy w zakrystii.

3. W tym tygodniu:
•    w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. Jadwigi (zelatorka p. Teresa Morzywołek);
•    od piątku do niedzieli uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej. Szczegóły na plakacie. Nasza wspólnota jest zaproszona w piątek 14 lipca na Mszę św. o godz. 18.00;
•    w najbliższą niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie;

4. Przypominamy, iż w kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską. Zachęcamy do udziału.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
W Liturgii przeżywamy: we wtorek święto św. Benedykta patrona Europy, w środę wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, w czwartek wspomnienie św. Świerada i Benedykta – patronów naszej diecezji, w sobotę wspomnienie św. Bonawentury.

6. Proszono nas o ogłoszenie:
Organizatorzy serdecznie zapraszają Mieszkańców Gminy Tymbark i okolic do udziału w 3-ej już edycji gry terenowej „Odkryj Skarby Tymbarku ze smartfonem”, która odbędzie się w sobotę 15 lipca br. o godzinie 10.00. Zgłoszenia można przesyłać do 11 lipca 2023 r. Więcej informacji na stronie Urzędu Gminy. Dla uczestników przewidziane są nagrody, w tym dla najwyższych miejsc bony prezentowe.
Znaleziono torebkę damską - jest do odebrania w zakrystii.

8. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli śp.+Józef Smaga z Zamieścia, śp.+Janina Leśniak i śp.+Weronika Nuzia z Tymbarku. Powierzajmy zmarłych Miłosiernemu Bogu…

 

2023.07.02. – 13. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 13. Niedzielę Zwykłą. Przypominamy, iż w czasie wakacji nie ma Mszy św. niedzielnej o 15.15 w kaplicy w Piekiełku.
W związku z małą liczbą księży w czasie wakacyjnym chcemy podczas Mszy św. niedzielnych skorzystać z posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Pełnią ją w naszej parafii panowie: Julian Niedojad, Janusz Kieszek i Mateusz Śmiałek. Dziękujemy Im za zanoszenie do chorych w niedziele Komunii św. Można w każdym czasie zgłaszać chorych, którzy przy okazji niedziel czy świąt chcieliby przyjmować Komunię św. w swych domach. Bardzo prosimy, by z wiarą w Eucharystię, przyjąć ich pomoc podczas Liturgii.

2. W następną niedzielę o godz. 16.00 Msza św. na cmentarzu. Nie będzie wtedy Mszy św. o godz. 18.00 w kościele. Ofiary składane na tacę na cmentarzu przeznaczone będą na konserwację cmentarnego ogrodzenia. Jeszcze raz bardzo prosimy, by przy sprzątaniu grobów segregować śmieci; do boksu składać tylko odpady zielone i bezwzględnie nie wyrzucać śmieci na skarpę pod cmentarzem!

3. Również w następną niedzielę na sumie o 11.30, chcemy podziękować panu Piotrowi Taczanowskiemu za jego posługę. W Wielkim Poście minęło 25 lat Jego pracy organistowskiej w naszej parafii. W związku z wiekiem emerytalnym i stanem zdrowia pan Piotr kończy czynną posługę. Mamy jednak nadzieję, że w miarę swych sił i możliwości, będzie udzielał się w naszej parafii.

4. W tym tygodniu:
•    w środę, o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. Rity (zelatorka p. Maria Moskal);
•    okazja do spowiedzi przed 1. piątkiem miesiąca w czwartek i piątek od godz. 17.00; w czwartek po wieczornej Mszy św. do 20.00. Spowiedź w kaplicy w Piekiełku w piątek od 16.15; Zachęcamy, by skorzystać w tych godzinach ze spowiedzi, ponieważ w związku z urlopami będzie tylko jeden ksiądz w konfesjonale w czasie odprawiania nabożeństw.
•    w piątek od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną (zapisy w zakrystii);
•    w sobotę o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia;

4. Przypominamy, iż w kancelarii parafialnej, do końca lipca, przyjmujemy zapisy do grupy św. Jacka na 41. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską. Trwają też zapisy na Rowerową Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 13 do 16 lipca br. Zapisu można dokonać przez stronę internetową: rowerowapielgrzymkatarnowska.pl Tam też można znaleźć wszelkie informacje o pielgrzymce. Zachęcamy do udziału.

5. Jeszcze raz uprzejmie prosimy o pomoc w przenocowaniu pielgrzymów z Węgier. Przybędą oni do nas w drodze do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach w czwartek 13 VII; zapowiedziało się około 50. osób. Osoby, które zechcą podjąć ten uczynek miłosierdzia, prosimy o zapisy w zakrystii

6. Proszono nas o ogłoszenie:
Sołtys Wsi Tymbark zaprasza na Zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 6 lipca  2023 roku tj.: czwartek o godz. 17.00 w remizie OSP Tymbark.
Sołtys Wsi Zamieście  zaprasza na Zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 6 lipca  2023 o godz. 18.00 w remizie OSP Tymbark.
Tematem zebrań jest nieodpłatne przekazanie drewna  dla Stowarzyszenia  na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „Przystań” w Tymbarku.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pojawił się wakacyjny  numer Promyczka Dobra i Małego Promyczka dla najmłodszych. Serdecznie zachęcamy!
W tym tygodniu w Liturgii Kościoła w: w poniedziałek święto św. Tomasza Apostoła, w czwartek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – patronki Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej oraz święto patronalne Apostolstwa Chorych, w sobotę wspomnienie św. Jana z Dukli.

 

2023.06.25. – 12. Niedziela Zwykła

1. Przypominamy, iż w czasie wakacji, w niedziele nie będzie Mszy św. popołudniowej w kaplicy w Piekiełku (tak jest już od dzisiejszej niedzieli!). Msze św. w dzień powszedni w zwykłym porządku czyli o godz. 6.30, 7.00 i o 18.00.
Bóg zapłać za ofiary składane na renowację ołtarza. W tym tygodniu zostały zdemontowane kolejne elementy do renowacji oraz zaimpregnowano cały ołtarz środkami przeciw drewnojadom.
Dziś odpust w Górze św. Jana i Jodłowniku. We wtorek w Jurkowie na Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. W czwartek Uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. o: 6.00, 8.30, 10.00 i 18.00, w kaplicy w Piekiełku o 17.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę, tzw. „świętopietrze”, przeznaczone są do dyspozycji Stolicy Apostolskiej.

3. W tym tygodniu:
•    w środę o poprowadzenie różańca prosimy Róże Kobiet św. Wiktorii (zelatorka p. Grażyna Dyrek);
•    w pierwszą sobotę miesiąca Msza o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00. O godz. 19.00 Msza św. i nabożeństwo fatimskie, które wprowadzając nas w tajemnice wiary w Kościół, poprowadzi ks. dr Jakub Kuchta. O 18.45 medytacja maryjna. Na nabożeństwo fatimskie zapraszamy szczególnie młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania oraz ich rodziców. Zapraszamy również członków Żywego Różańca w ramach  zmiany tajemnic różańcowych.

4. Msza św. na cmentarzu, tradycyjnie w drugą niedzielę lipca, czyli 9 VII. Apelujemy kolejny raz, by przy okazji sprzątania grobów nie wyrzucać śmieci na skarpę pod cmentarzem, by zostawiać śmieci w kontenerach do tego przeznaczonych, by do boksu na odpady zielone nie wrzucać śmieci plastikowych i szklanych. Szanujmy miejsce spoczynku naszych bliskich i naszą parafialną własność.

5. Przyjmujemy zapisy na 41. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską, która będzie pielgrzymować od 17 do 25 sierpnia na Jasną Górę pod hasłem „Wierze w Kościół Chrystusowy”. Zapisy i szczegóły w kancelarii parafialnej do końca lipca. Zachęcamy do udziału w pielgrzymowaniu z grupą nr 15 – św. Jacka w duchu wynagrodzenia, powierzenia swoich intencji oraz z prośbą o dar pokoju.

6. W lipcu wyruszy po raz 12. Międzynarodowa Piesza Pielgrzymka z Węgier do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Pielgrzymka tradycyjnie chce zatrzymać się w Tymbarku.  Pielgrzymi przybędą do nas w czwartek 13 VII; zapowiedziało się około 50. osób. Bardzo serdecznie prosimy o pomoc w ich przenocowaniu. Osoby, które zechcą podjąć ten uczynek miłosierdzia, prosimy o zapisy w zakrystii.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prócz tygodników jest także nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.
W tygodniu w Liturgii Kościoła: we wtorek Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w środę wspomnienie św. Ireneusza biskupa i męczennika, w czwartek uroczystość św.  Piotra i Pawła.

8. Proszono nas o ogłoszenie:
Już w sobotę rozpoczęcie Wielkiego Odpustu Tuchowskiego, który będzie trwał do 9 lipca. Dokładny program odpustu znajduje się na plakacie. Ojcowie Redemptoryści zapraszają na uroczystości.
Od 1 czerwca br. trwa rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale  Teologicznym Sekcja w Tarnowie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach Wydziału.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł śp. +Piotr Malarz z Tymbarku. Powierzajmy go Miłosierdziu Bożemu.  

 

2023.06.18. – 11. Niedziela Zwykła

1. W 11 Niedzielę Zwykłą, przeżywając Diecezjalne Święto Rodziny, modlimy się za rodziny w naszej parafii i ojczyźnie.
Bóg zapłać ks. Marcinowi Kumorowi, neoprezbiterowi z Niskowej za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.
Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na uwielbienie prowadzone przez rodziny i zespół Confessio.

2. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zachęcamy do spowiedzi dzieci i młodzież w czwartek od godz. 17.00 . W piątek do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami oraz nauczycieli i wychowawców. Msze Święte w kościele parafialnym: o godz. 8.00 – dla Zespołu Szkół im. KEN; o godz. 9.00 – dla Szkoły Podstawowej. Dla Szkoły w Piekiełku Msza św. w kaplicy o godz. 9.00.

3. Od następnej niedzieli obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw. Msze św. niedzielne w kościele parafialnym w stałym porządku o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 18.00; w kaplicy w Piekiełku o 9.30. W czasie wakacji nie będzie popołudniowej Mszy św. w Piekiełku!

4. Ponadto w tym tygodniu:
•    w poniedziałek, w 19-ty dzień miesiąca, modlitwa za rodziny za przyczyną św. Józefa na Mszy św. wieczornej;
•    w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Katarzyny (zelatorka p. Teresa Kapturkiewicz);
•    w środę o godz. 19.00 spotkanie ministrantów;
•    w następną niedzielę składka przeznaczona będzie na renowację głównego ołtarza. W tym tygodniu rozpocznie się kolejny etap prac; 

5. Proszono nas o ogłoszenie:

„Wierzę w Kościół Chrystusowy” to hasło 41. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2023 r. Zapisy na Pielgrzymkę będą prowadzone tak jak w latach ubiegłych, w naszej parafii przez czerwiec i lipiec, a w sierpniu w Limanowej w miejscu organizacji naszej grupy pielgrzymkowej. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce wynosi 200,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, następna płaci 150,00 zł, a trzecia osoba z domu 100,00zł. Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronach internetowych Pielgrzymki.

Z Tymbarku i Podłopienia organizowana jest Pielgrzymka do Częstochowy na zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski. Wyjazd 1 lipca  z Tymbarku o godzinie 10.15 z placu przed Domem Parafialnym, a o godz. 10.30 z parkingu koło kościoła w Podłopieniu. Powrót zaraz po zakończeniu Apelu. Koszt wyjazdu 80 zł. Zgłoszenia najpóźniej do 26 VI u Pani Marty Florek lub Pani Agnieszki Wiewiórskiej (tel. kontaktowy w ogłoszeniach parafialnych: 792686855).

W dniach 23 – 25 czerwca na Pasierbcu rekolekcje dla małżeństw będzie głosił ks. Łukasz Plata. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

W Żegocinie w dniach 15 i 29 VII planowana jest katecheza przedmałżeńska prowadzona przez rodziny i duszpasterza. Szczegóły na stronach internetowych i plakatach.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prócz tygodników dostępny jest nowy numer „Trwajcie w miłości”.
W Liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: w środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, w sobotę uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela.

 

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna