2021.01.10. – Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Przeżywana Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły w ciągu roku. W naszej tradycji kolędowanie trwa jednak do Święta Ofiarowania Pańskiego.

2. W środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Jana Pawła II (zelatorka Krystyna Kurek);

3. Ze względu na sytuację nie odbędzie się w tym roku konkurs kolęd organizowany przez Bibliotekę Gminną i parafię.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia.

5. Zapraszamy na godz. 18.00 na „Msze św. kolędowe”. Prosimy, by z każdego domu przynieść ze sobą słoiczek z wodą, która zostanie poświęcona do pobłogosławienia Waszych domów. Porządek Mszy św. kolędowych na ten tydzień  – grafik na cały tydzień na tablicy i stronie internetowej parafii.

6. Z naszej wspólnoty odszedł śp. + Stanisław Rybka z Zamieścia. Jego pogrzeb odbędzie się dziś o godz. 13.30. Powstańmy i pomódlmy się za zmarłego. Dobry Jezu

 

2021.01.06. – Uroczystość Objawienia Pańskiego

1. Uroczystość Objawienia Pańskiego, jest dniem Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej. Polecamy w modlitwie kapłanów, siostry zakonne i osoby świeckie, którzy głoszą Ewangelię w krajach misyjnych. Modlimy się też o nowe powołania misyjne. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na cele misyjne.
Msze św. w porządku niedzielnym. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 i wspólne kolędowanie z zespołem Confessio oraz Rodzinami ze Szkoły Nowej Ewangelizacji.

2. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo złota, kadzidła i kredy.  Ministranci i lektorzy będą po Mszach św. rozprowadzać pakiet z węgielkiem, kadzidłem i kredą. Składane ofiary przeznaczone będą na LSO w naszej parafii. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożono śpiewniki z kolędami, przygotowane na tegoroczny Orszak Trzech Króli. Zachęcamy do zabrania ich do każdego domu.
Kredą wypisujemy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Trzech Mędrców. I my, jak kiedyś Oni, szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Ten znak (C + M + B 2021) oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tegorocznej kolędzie misyjnej. Bóg zapłać wszystkim dzieciom, rodzicom  i osobom pomagającym w Tymbarku i w Piekiełku oraz wszystkim dzielącym się wsparciem. Zebraliśmy w ramach kolędy misyjnej 14.882,-zł. Bóg zapłać za tak wielką ofiarność!.

4. Na godz. 18.00, na Mszę św. z błogosławieństwem rodzin zapraszamy mieszkańców następujących rejonów. Porządek kolędy – od czwartku 7 I

5. Z naszej wspólnoty odszedł śp. + Mieczysław Kordeczka z Tymbarku. Jako stolarz wykonał bardzo dużo stolarki użytkowej i artystycznej do naszego kościoła; był też kilka kadencji w Parafialnej Radzie Duszpasterskiej. Jego pogrzeb odbędzie się jutro – 13.30 wprowadzenie. Powstańmy i pomódlmy się za zmarłego. Dobry Jezu...

 

2021.01.03. – 2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Przeżywamy 2. Niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Dziś nieco inna forma kolędy misyjnej. Dzieci po Mszy św. będą zbierały do puszek ofiary na projekty misyjne realizowane w różnych krajach a służące dzieciom na misjach. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. Dziękujemy też dzieciom i ich rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie kolędy.

2. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. w porządku niedzielnym. Ofiary z tego dnia przeznaczone są na misje. Ze względu na obostrzenia nie organizujemy w tym roku Orszaku Trzech Króli.
Po każdej Mszy św. błogosławieństwo złota, kadzidła i kredy.  Ministranci i lektorzy będą po Mszach św. rozprowadzać kredę i kadzidło. Ofiary przeznaczone będą na LSO w naszej parafii.
W tym dniu zapraszamy na godz. 17.00 na Mszę św. a później na wspólne kolędowanie z zespołem Confessio oraz Rodzinami ze Szkoły Nowej Ewangelizacji.

3. Lektorem miesiąca grudnia został Maksymilian Cebula; ministrantem Szymon Poręba; aspirantem Mateusz Chudy. Chłopcom i ich rodzicom gratulujemy.

4. W tym tygodniu:
•    W piątek godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia;
•     W czwartek o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Stanisława Papczyńskiego (zel. Halina Wiktor);
•    Z racji ferii nie będzie w tym tygodniu spotkania klas 8;

5. Proszono nas o ogłoszenie:
Składkę za obowiązkowe ubezpieczenie rolne w PZU można wpłacać w styczniu w budynku Urzędu Gminy w każdy poniedziałek w godz. od 9.00 do 12.00.
W związku z obostrzeniami szczepienie psów możliwe jest w gabinecie weterynarii lub po umówieniu telefonicznym.
Przy wejściu na cmentarz zamontowano zniczomat. Można już z niego korzystać.

6. Zapraszamy na godz. 18.00 na „Msze św. kolędowe”. Prosimy, by z każdego domu przynieść słoiczek z wodą, która zostanie poświęcona do pobłogosławienia Waszych domów. Porządek Mszy św. kolędowych na ten tydzień  – grafik na cały tydzień na tablicy i stronie WWW parafii.

 

2021.01.01. – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

1. W pierwszy dzień nowego roku Świętej Bożej Rodzicielce Maryi oddajemy cały rozpoczynający się rok i prosimy, by był on dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny czasem doświadczenie Bożej Opatrzności. Wszystkim składamy najserdeczniejsze noworoczne życzenia. „Niech Was Pan błogosławi i strzeże…”. Wszelkiego dobra i pomyślności.
Dzisiejsza uroczystość to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ofiarami wspieramy cele diecezjalne.
Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można dzisiaj, pod zwykłymi warunkami, uzyskać odpust zupełny.

2. Informacja na temat Mszy św. przekazanych w ostatnich miesiącach do odprawienia poza parafię jest umieszczona na stronie internetowej parafii. Zainteresowane rodziny mogą się również kontaktować z ks. proboszczem lub ks. Tomaszem w kancelarii parafialnej
3. W najbliższą niedzielę na Mszach św. będzie kolęda misyjna. Dzieci z naszej parafii, przedstawią scenkę  bożonarodzeniową. A po Mszach św. będą zbierać do puszek ofiary na różne projekty realizowane w krajach misyjnych a służące dzieciom. Dziękujemy za Waszą ofiarność.

 

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna