2019.11.10. - 32. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na „Kościół w potrzebie”.

 

2. W tym tygodniu:

      w dni powszednie po wieczornej Mszy św. modlitwa różańcowa za zmarłych;

      w piątek na 17.00 zapraszamy na zaduszki strażackie - modlitwę poprowadzi kapelan OSP w powiecie limanowskim ks. Bogdan Stelmach;

      spotkanie ze Słowem - w sobotę  o godz. 18.30;

      w niedzielę Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych;

 

3. W poniedziałek 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Uroczysta Msza św. za Ojczyznę z intencji Pana Wójta i Rady Gminy Tymbark, Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Związku Strzeleckiego Strzelec OSW w Tymbarku o godz. 11.00. Niech nasz liczny udział w tej Eucharystii będzie wyrazem miłości ojczyzny i wdzięczności za dar wolności. Serdecznie zapraszamy!

       W ramach obchodów Święta Niepodległości planowany jest też w następną niedzielę koncert „Polsko Ojczyzno ma”. W koncercie wystąpi, prócz innych artystów, znany tenor Bogusław Morka. Już teraz serdecznie zapraszamy, za tydzień na godz. 15.00 do kościoła parafialnego!  Zachęcamy, by całym rodzinami skorzystać z tej okazji.

 

4. Kustosz Sanktuarium pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej serdecznie zaprasza 11 listopada br. do Bazyliki w Limanowej na Apel Jasnogórski oraz koncert pieśni patriotycznych i Maryjnych pt. „W hołdzie Ojczyźnie i Maryi – Pani Limanowskiej”. Jeżeli ktoś nie będzie mógł przybyć w tym dniu do Limanowej istnieje możliwość  obejrzenia  transmisji w Telewizji Trwam. O godz. 20.50 - reportaż o Sanktuarium a o 21.00 - Apel Jasnogórski, po którym rozpocznie się koncert. Apel Jasnogórski oraz koncert będą transmitowane również w radiu RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

    

5. Jeszcze raz zwracamy się z prośbą o segregowanie śmieci z cmentarza! Prosimy, by chryzantemy składać koło przyczepy. Znicze, wkłady i wszelkie tworzywa sztuczne należy wrzucać do kontenerów. Prosimy, by bezwzględnie nie wyrzucać śmieci na skarpę pod cmentarzem. Dziękujemy za dbanie o wygląd naszego cmentarza.

 

6.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, wśród których jest ks. Witold, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. +Marii Kapturkiewicz z Tymbarku. Powierzajmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

2019.11.03. - 31. Niedziela Zwykła

1. Zachęcamy, by do piątku zyskiwać odpusty zupełne za naszych zmarłych. Wypominki listopadowe i różaniec za zmarłych przez cały listopad, w dni powszednie, po wieczornej Mszy św. W niedzielę modlimy się, czytając wypominki całoroczne.

 

2. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeżyciu Mszy św. na cmentarzu: Liturgicznej Służbie Ołtarza, panu Grzegorzowi Urbańskiemu za nagłośnienie, Druhom z OSP za zabezpieczenie placu parkingowego, panu Stanisławowi Guzikowi i panom, którzy przewieźli krzesła i ławki, Siostrze zakrystiance oraz Księżom wikariuszom. Bóg zapłać!

 

3. W tym tygodniu:

·         w środę w kościele parafialnym, w ramach modlitwy różańcowej za zmarłych, zmiana tajemnic różańca - serdecznie zapraszamy wszystkich zelatorów Róż Żywego Różańca;

·         również w środę, w kaplicy w Piekiełku, o godz. 16.00 spotkanie dzieci klasy 3. wraz z rodzicami w ramach przygotowania do 1. Komunii św.;

·         w czwartek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy uczniów klas 8. z Tymbarku i Piekiełka wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania;

·         Godzina Miłosierdzia w piątek o 15.00;

·         w następną niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym i zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”;

 

4. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na cmentarzu na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Zebraliśmy 4.181,- zł. Dziękujemy również za ofiary złożone w poprzednią niedzielę na cele inwestycyjne. Zebraliśmy 11.808 zł i 5 euro. Dziękujemy również za ofiary indywidualne: rodzinie z Tymbarku za 6,000,- zł, dwóm rodzinom z Tymbarku i Tymbarku Gór za ofiary po 1.000,- zł, dwóm rodzinom z Podłopienia i Zamieścia za ofiary po 500,- zł i dwóm osobom, za ofiary 300,- i 500,- zł. Bóg zapłać  za wszelką pomoc i życzliwość.

 

5. Bardzo prosimy, by przy porządkowaniu cmentarza segregować śmieci! Prosimy, by chryzantemy składać na parkingu koło przyczepy. Resztę odpadów zielonych i liści do boksu. Prosimy by reklamówki, wkłady po zniczach, znicze wrzucać do kontenerów. Bardzo również prosimy, by nie wyrzucać śmieci na skarpę pod cmentarzem. Dziękujemy za dbanie o wygląd naszego cmentarza.

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są jeszcze do nabycia ostatnie egzemplarze „Kalendarza Rolników". Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

W następną niedzielę w Kaplicy w Piekiełku o godz. 9.30, a w kościele parafialnym na sumie, polecać będziemy ks. Witolda, który w najbliższym czasie będzie świętował imieniny.

2019.11.01. – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1. Przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30; w kaplicy w Piekiełku godz. 9.30 (nie ma dziś Mszy popołudniowych ani w Piekiełku, ani w kościele parafialnym).

Msza św. na cmentarzu o godz. 14.00. Po Mszy św. procesja na cmentarzu i modlitwa za naszych zmarłych.

O godz. 19.00 modlitwa prowadzona na cmentarzu przez młodzież. Serdecznie zapraszamy.

 

2. Przez cały dzień na cmentarzu prowadzona jest zbiórka ofiar na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Zbiórkę prowadzi LSO, kierowana przez naszego alumna Bartosza Waktora. Bóg zapłać za ofiary.

 

3. Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w tym dniu o: 7.00, 8.30 z Jutrznią za zmarłych, 10.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia i 17.00 z Nieszporami za zmarłych. W kaplicy w Piekiełku Msza św. o godz. 16.00.  

 

4. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych. W pierwszym tygodniu listopada Kościół daje nam łaskę zyskiwania odpustu zupełnego za zmarłych – czyli wyproszenie darowania im kar za grzechy odpuszczone, ale nie odpokutowane w ich życiu doczesnym. Od 1 do 8 listopada możemy zyskiwać jeden odpust zupełny, ofiarowany za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą.

Aby uzyskać odpust należy wypełnić warunki zwykłe:

·              odbyć spowiedź sakramentalną (spowiedź może być odprawiona wcześniej i wystarcza do wielu odpustów)

·              przyjąć Komunię świętą

·              pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. (np. Ojcze nasz czy Zdrowaś Maryjo)

·              wzbudzić intencję zyskania odpustu i wykluczyć jakiekolwiek przywiązanie do grzechu (czyli obiecać silne dążenie do świętości poprzez walkę z grzechami)

Należy również spełnić czyny odpustowe:

            Jest to w dniach od 1 do 8 listopada pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam modlitwy za zmarłych.

A w czasie od południa 1 listopada przez cały Dzień Zaduszny pobożne nawiedzenie kościoła lub  kaplicy i odmówienie tam modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga

 

5. Wypominki listopadowe i roczne można jeszcze składać w zakrystii lub u księży. W dni powszednie przez cały miesiąc, czytając wypominki listopadowe, będziemy modlić się za zmarłych różańcem po wieczornej Mszy św. W niedzielę przed Mszami św. o: 7.00, 8.30 i 11.30, a także przed 9.30 w kaplicy w Piekiełku, modlimy się za zmarłych i czytamy wypominki całoroczne.

 

6. Zmarł śp. +Jan Dębski z Zamieścia. Jego pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 13.00 (wprowadzenia, Różaniec i Msza św.). Powstańmy i powierzajmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

2019.10.27. – 30. Niedziela Zwykła

1. Przeżywając niedzielę synodalną wspominamy poświęcenie naszej świątyni. Modlimy się za wszystkich jej fundatorów oraz tych, którzy się o nią troszczyli i nadal otaczają opieką. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na cele inwestycyjne.

 

2. W czwartek zakończenie nabożeństw różańcowych. Po tej niedzieli nagrody za uczestnictwo i najpiękniejszy różaniec. Prosimy dzieci, aby we wtorek przyniosły do siostry lub do zakrystii  podpisane plansze (należy podać imię i nazwisko oraz klasę). Rozstrzygnięcie konkursu będzie w środę po Mszy św.

Dzieci do kaplicy w Piekiełku przynoszą podpisane plansze (należy podać imię i nazwisko oraz klasę) w poniedziałek a wyniki zostaną ogłoszone w środę po Mszy św. Nagrody za najpiękniejszy różaniec w poniedziałek.

 

3. W tym tygodniu:

·         od poniedziałku pół godziny przed i podczas różańca, i w Piekiełku i w Tymbarku, okazja do spowiedzi świętej przed Uroczystością Wszystkich Świętych; w czwartek będziemy spowiadać od godz. 16.00;

·         w piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Porządek Mszy św. w Tymbarku godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 oraz o 14.00 na cmentarzu (o ile będzie odpowiednia pogoda), w kaplicy w Piekiełku godz. 9.30; Uwaga: nie będzie Mszy popołudniowych w Piekiełku i w kościele parafialnym!;

·         w dniu Wszystkich Świętych na cmentarzu będzie prowadzona zbiórka ofiar na WSD w Tarnowie;

·         w sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i w kaplicy w Piekiełku o 16.00;

·         odwiedziny chorych, w tym miesiącu wyjątkowo w czwartek od godz. 8.30. Zapisy u Siostry w Zakrystii;

 

4. Wypominki listopadowe i roczne można składać w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii. Przez cały miesiąc listopad będziemy modlić się za zmarłych w czasie różańca po wieczornej Mszy św. Bardzo prosimy, by na cmentarzu starannie zakręcać krany z wodą i segregować śmieci. Dziękujemy za rozumienie i pomoc.

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Od tej niedzieli Gość Niedzielny kosztować będzie 6 zł. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

2019.10.20. – 29. Niedziela Zwykła

1. Dziś Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny. Modlitwami i ofiarami wspieramy misyjne dzieło Kościoła.

Dziękujemy panu Bartoszowi z Fundacji SOLO DIOS BASTA za jego świadectwo i zapraszamy na 18.15 na film oraz adorację Najświętszego Sakramentu wraz z aktem zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski. Po każdej Mszy św. można nabyć za dobrowolną ofiarą filmy ewangelizacyjne wydane przez fundację.

 

2. Zapraszamy też do wspólnej modlitwy różańcowej. Różaniec w kościele parafialnym codziennie o godz. 17.00; w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00 (w niedzielę o 15.15). Różańce na konkurs (podpisane!) można przynosić i umieszczać na stojaku do niedzieli 27 października. Po niedzieli rozstrzygnięcie konkursu. 

 

3. W tym tygodniu:

·         we wtorek po różańcu członkowie parafialnego oddziału Caritas będą rozdawać opaski odblaskowe w ramach uwrażliwiania na bezpieczeństwo w naszym korzystaniu z dróg;

·         spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w środę: o godz. 16.30 modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, po nabożeństwie różańcowym i Mszy Świętej spotkanie na plebanii;

·         w czwartek o 19.00 czuwanie prowadzone przez młodzież – serdecznie zapraszamy zwłaszcza kandydatów do bierzmowania z klas 7. i 8.;

·         w następną niedzielę rocznica poświęcenia kościoła; składka przeznaczona będzie na cele inwestycyjne;

 

4. Wypominki listopadowe i roczne przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii. Kartki pomagające w przygotowaniu listy naszych zmarłych dostępne są w kościele i kancelarii.  Bardzo prosimy, by przy porządkowaniu cmentarza segregować śmieci oraz nie wyrzucać ich na skarpę pod cmentarzem!

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

6. W minionym odbył się pogrzeb śp. Bernarda Filusia z Tymbarku. Powstańmy i powierzajmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

2019.10.13. – 28. Niedziela Zwykła

1. W ramach kolejnego Dnia Papieskiego możemy wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, opiekującą się zdolną młodzieżą. Bóg zapłać za ofiarność.

 

2. Cieszymy się liczną obecnością dzieci na nabożeństwach różańcowych. Różaniec w kościele parafialnym codziennie o godz. 17.00; w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00 (w niedzielę o 15.15). Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Przypominamy również o konkursie na najpiękniejszy różaniec.

 

3. W tym tygodniu:

·         w poniedziałek Święto Edukacji Narodowej - Dzień Nauczyciela. Modlitwa różańcowa i Msza św., w kościele parafialnym, za nauczycieli i wychowawców.;

·         spotkanie dzieci klas 3. z Tymbarku przygotowujących się do pierwszej Komunii św. oraz ich rodziców w czwartek o 17.00;

·         w czwartek o godz. 10.00 w kościele parafialnym różaniec dla wszystkich dzieci z tymbarskich przedszkoli;

·         w piątek święto św. Łukasza Ewangelisty – będziemy modlić się za personel Służby Zdrowia;

·         w piątek o godz. 18.30 kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego;

·         w następną niedzielę Światowy Dzień Misyjny - składka przeznaczona jest na misje;

·         w niedzielę o godz. 9.00 w kaplicy w Piekiełku Apel Papieski;

 

4. W następną niedzielę odbędzie się w naszym Kościele projekcja filmu pod tytułem "Ja Jestem". To wyjątkowy film o Jezusie Chrystusie w pełni i prawdziwie obecnym w Najświętszym Sakramencie.  Podczas Mszy świętych krótkie świadectwo współorganizatora wydarzenia "Różaniec do Granic" i "Polska pod Krzyżem". Projekcja odbędzie się około godz. 18.15 (po ostatniej Mszy św.). Po filmie adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z aktem zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski. Przez całą niedzielę po każdej Mszy św. będzie można nabyć za dobrowolną ofiarą film „Ja Jestem”  oraz inne filmy.

 

5. Bóg zapłać za ofiary złożone w sierpniu i wrześniu na cele inwestycyjne – zebraliśmy odpowiednio 7.162,- zł i 11.197,- zł i 5 Euro. Dziękujemy również za ofiary indywidualne: dwóm rodzinom z Zamieścia i Tymbarku za ofiarę po 1000 zł, osobom z Zamieścia i Tymbarku za 250 zł. Niestety przedłużają się prace przygotowawcze do montażu ogrzewania, między innymi przez konieczność uzgodnień projektu z  konserwatorem zabytków. Do tej pory udało się przerobić dmuchawę organów, przygotować pomieszczenie na kotłownię. Uzgadniana jest z konserwatorem wymiana części okien w kościele. Dziękujemy za modlitwę, składane ofiary i życzliwość. Niech Bóg wynagrodzi wszelką troskę i dobro.

 

6. Do zabrania wyłożono kartki na wypominki listopadowe i roczne. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk naszych zmarłych, z zaznaczeniem, przy wypominkach rocznych, przed którą Mszą niedzielną mają być czytane.  Wypominki można składać w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii.

 

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

Zachęcamy do skorzystania z przysługującego nam prawa i wzięcia udziału w wyborach. Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Bóg nam błogosławi.

2019.10.06. – 27. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 27. niedzielę w ciągu roku. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Zachęcamy tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, do modlitwy osobistej lub w rodzinach. Bierzmy do ręki różaniec! Nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym codziennie o godz. 17.00; w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00 (w niedzielę o 15.15).

Dzieci i młodzież zapraszamy do konkursu na najpiękniejszy różaniec wykonany według swego pomysłu z różnych materiałów. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród pod koniec października.

 

2. W tym tygodniu:

·         we wtorek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia;

·         XV Papieski Złaz na Mogielicy – w sobotę 12 X. Wyjście sprzed kościoła w Tymbarku o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnego wędrowania i modlitwy na  szczycie Mogielicy;

·         spotkanie ze Słowem - w sobotę  o godz. 18.30;

·         w następną niedzielę zbiórka do puszek na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”;

 

3. Ze względu na stan zdrowia, zgodnie z sugestią lekarzy, ks. prałat Józef Leśniak postanowił zamieszkać w Domu Księży św. Józefa w Tarnowie. Oczywiście ma w Tymbarku nadal swoje mieszkanie. Otaczajmy ks. Prałata modlitwą, z wdzięcznością za Jego długoletnią posługę wśród nas pamiętajmy o okazywaniu Mu naszej bliskości i pamięci. 

 

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są jeszcze dostępne Kalendarze Rolników na 2020 rok. Jest również październikowy numer Promyczka Dobra i Małego Promyczka dla najmłodszych. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

2019.09.29. – 26. Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na prace podejmowane w naszej parafii.

 

2. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Jest to równocześnie początek Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. Nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym codziennie o godz. 17.00 (także w niedzielę!); w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00 (w niedzielę o 15.15). Uwaga na zmianę czasu odprawiania nabożeństw!

 

3. W tym tygodniu:

·         w środę o godz. 16.00 w kaplicy w Piekiełku spotkanie uczniów 3–iej klasy Szkoły Podstawowej z Piekiełka i ich Rodziców w ramach przygotowania do I Komunii św.;

·         w pierwszy czwartek miesiąca modlitwa za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne;  na godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie przed bierzmowaniem uczniów klas ósmych wraz z rodzicami;

·         okazja do spowiedzi przed 1. piątkiem miesiąca w kościele parafialnym w czwartek i piątek od godz. 16.00, a w kaplicy w Piekiełku w piątek od 15.15;

·         w piątek od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną - zapisy w zakrystii;

·         w pierwszy piątek na godz. 17.00 zapraszamy uczniów klas siódmych wraz z rodzicami;

·         w pierwszą sobotę miesiąca Msza o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00. Ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie o godz. 19.30. Kwadrans wcześniej medytacja maryjna. Szczególnie serdecznie zapraszamy członków Róż Różańcowych – wyjątkowo w tym dniu zmiana tajemnic różańcowych;

·         od następnej niedzieli rozpoczyna się odpust w sanktuarium Matki Bożej Bocheńskiej (szczegóły na plakatach);

 

4. W ramach dekanatu organizowany jest wyjazd na Marsz dla życia i Rodziny. Serdecznie zapraszamy do udziału.  Zapisy jeszcze do wtorku w zakrystii.

W najbliższą sobotę 5 października będzie miała miejsce diecezjalna pielgrzymka nauczycieli i wychowawców do sanktuarium św. Szymona w Lipnicy Murowanej. Serdecznie zapraszamy naszych nauczycieli i wychowawców, także emerytów, do pielgrzymowania w ramach dekanatu tymbarskiego. Wyjazd z Tymbarku o 8.30. Zapisy u księży katechetów oraz w zakrystii do czwartku 3 października.

 

5. Proszono nas o ogłoszenie:

Spotkanie popielgrzymkowe Grupy św. Jacka odbędzie się w niedzielę 6 października przy Bazylice w Limanowej. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 16.00, później wspólne spotkanie pielgrzymów wraz z rodzinami. Zaproszenie kierowane jest również do pielgrzymów, którzy w tym roku nie mogli pielgrzymować na Jasną Górę.

 

Wójt Gminy Tymbark ogłasza dodatkowy nabór deklaracji udziału w programie dofinansowania wymiany starych kotłów węglowych na paliwo gazowe lub stałe dla 28 budynków. Warunkiem ubiegania się o dotację jest złożenie deklaracji, która będzie dostępna na stronie internetowej www.tymbark.pl lub w siedzibie Urzędu Gminy Tymbark od 30 września 2019 r. Termin składania deklaracji upływa 11 października 2019 r.

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii do odebrania nowy numer „Misje Dzisiaj” – zapraszamy zelatorów. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

2019.09.22. – 25. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 25. niedzielę w ciągu roku. Szczególną modlitwą obejmujmy małżeństwa i rodziny.

2. W tym tygodniu:

 •  we wtorek o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet Matki Bożej Nieustającej Pomocy (zelatorka p. Maria Dziadoń);
 •  spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich - w środę: o 17.00 modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, po Mszy Świętej i nowennie spotkanie na plebanii;
 • spotkanie dzieci klas trzecich z Tymbarku wraz z rodzicami przed I. Komunią Św. w czwartek na Mszy św. o 18.00 i po Mszy w kościele;
 • spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w piątek o 19.00 na plebanii;
 • składka w najbliższą niedzielę przeznaczona będzie na cele inwestycyjne;

3. Spotkania grup parafialnych:

 • zbiórka Aspirantów w Tymbarku w czwartek o 15.30;

Proszono nas o ogłoszenie:

 • W sobotę 12 X organizowany jest pielgrzymka Margaretek do Łagiewnik – chętnych do pielgrzymowania zapraszamy do zapisów w zakrystii.
 • Bezpłatne komputerowe badanie wzroku w Ośrodku Zdrowia we wtorek 24 IX - szczegóły na plakatach.
 • Wójt Gminy Tymbark informuje, że z uwagi na remont drogi: Ogrodowa, na odcinku od drogi powiatowej w rynku do mostu na Słopniczance od 24 września 2019 r. do czasu zakończenia robót wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na powyższej drodze, włącznie z możliwością całkowitego zamknięcia drogi.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni. Wśród solenizantów jest ks. Michał. Msza św. w Jego intencji będzie odprawiona w następną niedzielę o godz. 11.30.

W zakrystii kalendarze rolników – minimalna ofiara 22 zł i z wieńcami dożynkowymi – minimalna ofiara 5 zł.

Dekanalne Duszpasterstwo Rodzin organizuje wspólny wyjazd w ramach dekanatu na Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. To wydarzenie będzie miało miejsce w niedzielę 6 X w Nowym Sączu - początek o godz. 14.00. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu.
Zapisy w zakrystii - do środy!!!

5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. + Weroniki Kaptur z Tymbarku. Powstańmy i powierzajmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

2019.09.15. – 24. Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Wychowania w Polsce. Zbiórka do puszek po Mszy św. przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeżycia uroczystości odpustowej w naszej parafii. Bóg zapłać: Liturgicznej Służbie Ołtarza i Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Chórowi Parafialnemu, Strażackiej Orkiestrze Tymbarski Ton, Ochotniczej Straży Pożarnej, dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom pierwszokomunijnym, wszystkim niosącym feretrony, Siostrze Zakrystiance. Niech Bóg wynagrodzi każde dobro i zaangażowanie w przygotowanie uroczystości. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.
Bóg zapłać Różom Różańcowym za Adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy oraz za udział w procesji z Najświętszym Sakramentu ze świecami.

3. W tym tygodniu:

 • spotkanie uczniów klas 8-ych - kandydatów do bierzmowania i ich Rodziców
 • w poniedziałek na Mszy o 18.00 i po niej [Piekiełko też];
 • w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Mężczyzn
 • św. Andrzeja Świerada (zelator p. Antoni Wiktor). Będziemy szczególnie modlić się za młodzież w święto św. Stanisława Kostki;
 • czuwanie prowadzone przez młodzież - w czwartek o 19.30. Zapraszamy młodzież i wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy;
 • w sobotę pielgrzymka Dziewczęcej Służby Maryjnej do Limanowej. Wyjazd z parkingu przy PCK-u o godz. 9:30;
 • w najbliższą niedzielę Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. W naszej wspólnocie włączymy się w modlitwę Kościoła w Polsce w intencji małżeństw i rodzin;
 • Spotkanie uczniów klasy 3, przygotowujące do I. Komunii w Piekiełku oraz ich Rodziców w niedzielę na Mszy o 9.30 i po niej.

4. Spotkania grup parafialnych:

 • zbiórka Lektorów, Ministrantów i Aspirantów w Piekiełku w poniedziałek · 17.30;
 • spotkanie Aspirantów w Tymbarku w czwartek o 15.30.

5. Rozpoczął się odpust w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Szczegóły na plakatach w gablocie parafialnej. Pielgrzymka z naszej parafii do Limanowej w sobotę. Wyruszymy z parkingu koło PCK-u o godz. 14.00. Serdecznie zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

6. Proszono nas o ogłoszenie:

 • Klinika ALLMEDICA informuje, iż od 16 września uruchamia przychodnię w Mszanie Dolnej (ul. Orkana 10) z gabinetami lekarzy rodzinnych oraz gabinetami specjalistycznymi.
 • Wójt Gminy Tymbark zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców o wypełnienie do dnia 30 września 2019 r. ankiety na potrzeby stworzenia bazy inwentaryzacji ogrzewania budynków. Pomoże to w wymianie starych kotłów na nowe – ekologiczne. Ankietę można pobrać ze strony internetowej urzędu, w jego siedzibie a także u sołtysów. Wypełnienie ankiety jest obowiązkowe dla wszystkich i wynika z przyjętego przez Sejmik Województwa Małopolskiego „Programu Ochrony Powietrza”. Więcej informacji w Urzędzie Gminy i na jego stronie internetowej.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wśród gazet nowy numer „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka” dla najmłodszych dzieci. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni. Jest wśród nich s. Edyta – Dyrektor Przedszkola – Msza Św. imieninowe w jej intencji dziś o 8.30 oraz - z intencji Sióstr - w poniedziałek o 18.00.

2019.09.08. – 23 Ndz. Zw. - Uroczystość Odpustowa

1. Przeżywamy odpust parafialny ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – patronki naszej wspólnoty parafialnej. Msze św. - w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 11.00 i o 18.00; w kaplicy w Piekiełku o 15.15.  

Dziękujemy ks. Prałatowi Janowi Gębarowskiemu, prepozytowi Kapituły Wojnickiej, za wygłoszone słowo i przewodniczenie naszym uroczystościom - Bóg zapłać! Bóg zapłać również wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeżycia dzisiejszej uroczystości.

 

2. W tym tygodniu:

·         w poniedziałek o godz. 10.00 Msza św. dla przedszkoli z naszej parafii;

·         w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Mężczyzn św. Marcina (zelator p. Władysław Peterszajn);

·         w sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w związku z tym dniem  oraz z wydarzeniem „Polska pod Krzyżem”, w przeddzień czyli w piątek po Mszy wieczornej Droga Krzyżowa na Paproć (prosimy o zabranie latarek);

·         spotkanie DSM i kandydatek w sobotę w kaplicy Piekiełku o 9.30;

·         w następną niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie;

 

3. Od tej niedzieli rozpoczyna się tygodniowy Odpust w Czarnym Potoku. Od następnej niedzieli rozpoczynają się uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Szczegóły na plakatach w gablocie parafialnej.

 

4. Proszono nas o ogłoszenie:

Wójt Gminy Tymbark uprzejmie informuje, że w środę 11 września o godz. 16.00 w Bibliotece Publicznej Gminy Tymbark, odbędzie się spotkanie z przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Tematem spotkania będzie trasa planowanej linii kolejowej Podłęże – Szczyrzyc – Tymbark / Mszana Dolna oraz modernizacja istniejącej linii kolejowej nr 104 Chabówka – Nowy Sącz.

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

6. Aby zyskać odpust zupełny, odmówmy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego, w intencjach Ojca świętego - Zdrowaś Mario.

Wszystkim życzymy pięknego, rodzinnego świętowania.

2019.09.01. – 22. Niedziela Zwykła

1. Od tej niedzieli wraca Msza św. popołudniowa o 15.15. w Piekiełku. Od poniedziałku wracamy również w dni powszednie do drugiej Mszy św. rano – Msze św. będą odprawiane o 6.30 i 7.00.

Dzisiaj o godz. 14.00 w całej diecezji odezwą się dzwony jako wspomnienie o ofiarach II wojny światowej oraz oddanie hołdu polskim żołnierzom, którzy z najwyższym poświęceniem bronili Ojczyzny.

 

2. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie nowego wikariusza ks. Sylwestra Taraszkę. Życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej. Otoczmy ks. Sylwestra życzliwością i modlitwą.

 

3. Dzisiaj uroczystości odpustowe w Górze św. Jana. W przyszłą niedzielę odpust w naszej parafii; sumie będzie przewodniczył Prepozyt Kapituły Wojnickiej ks. prałat Jan Gębarowski. Msze św. w zmienionym porządku – w kościele parafialnym o: 7.00, 8.30, 11.00 i 18.00 oraz w kaplicy w Piekiełku o godz. 15.15 (nie będzie Mszy św. o godz. 9.30 w Piekiełku i o 10.00 w kościele parafialnym!).

Prosimy o pomoc w zorganizowaniu uroczystości odpustowej: Liturgiczną Służbę Ołtarza, DSM, dzieci sypiące kwiaty oraz dzieci klas 4. w strojach komunijnych, osoby noszące feretrony, Ochotniczą Straż Pożarną, Chór i orkiestrę „Tymbarski ton”.  

 

4. W poniedziałek rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msze Święte w kościele parafialnym: o godz. 8.00 – dla Zespołu Szkół im. KEN; o godz. 9.00 – dla Szkoły Podstawowej. Dla Szkoły w Piekiełku Msza św. w kaplicy o godz. 8.00.

 

5. Ponadto w tym tygodniu:

·     w środę zmiana tajemnic różańcowych zapraszamy wszystkich członków Róż Żywego Różańca; o poprowadzenie różańca przed Mszą św. prosimy zelatorów z Tymbarku;

·         w tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca; okazja do spowiedzi w kościele parafialnym w czwartek i piątek od godz. 17.00, a w kaplicy w Piekiełku w piątek od 16.15;

·         w piątek od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zapisy w zakrystii;

·         również w piątek wyjazd na modlitewne czuwanie do Mogiły o godz. 18.00 - zapisy w zakrystii;

·         w pierwszą sobotę miesiąca Msza o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00. Nabożeństwo fatimskie o godz. 19.30. Kwadrans wcześniej medytacja maryjna – zapraszamy szczególnie studentów i uczniów szkół średnich;

·         w niedzielę o 15.00 Godzina Miłosierdzia;

 

5. Spotkania grup parafialnych:

 • zbiórka LSO w Tymbarku w poniedziałek: ministranci o godz. 17.00, lektorzy o godz. 19.00;
 •  spotkanie DSM w sobotę o 10.00 w PCK-u

 

6. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagali w zorganizowaniu i przeprowadzeniu pielgrzymki do Pasierbca, a zwłaszcza druhom z OSP.

 

7. Proszono nas o ogłoszenie:

Zbiórka klas 6, 7 i 8 z Tymbarku w poniedziałek o 8.30 w budynku przy Rynku; po Mszy  św. wszyscy uczniowie przechodzą do szkoły przy ul. Kazimierza.

W Piekiełku – zbiórka dzieci i młodzieży w poniedziałek przed szkołą o godz. 7.45; o 8.00 Msza św. a po niej uroczysty apel na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msze św. w Tymbarku: o 8.00 dla szkoły średniej, o 9.00 dla szkoły podstawowej.

W sobotę odbędzie się wędrówka papieskimi szlakami z Papieżówki – Lubomierz Rzeki do Tymbarku – tzw. „Beskidzkie Sursum Corda”. Chętnych do wspólnej wędrówki prosimy o zapisy w zakrystii

 

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła śp.: +Maria Puchała z Podłopienia. Powierzajmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

 

2019.08.25. – 21. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy ostatnią niedzielę sierpnia. Od następnej niedzieli wraca Msza św. popołudniowa w Piekiełku. (Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 18.00; w kaplicy w Piekiełku o 9.30. i 15.15). Od poniedziałku 2. września wracamy w dni powszednie do drugiej Mszy św. rano – Msze św. będą odprawiane o 6.30 i 7.00.

 

2. Zachęcamy dzieci i młodzież oraz nauczycieli i wychowawców do spowiedzi przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Okazja do spowiedzi codziennie podczas Mszy św. oraz w piątek od godz. 17.00.

 

3. W tym tygodniu:

·         w poniedziałek uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej – Msze św. o 6.30 i 18.00; na wieczorną Mszę św. zapraszamy Róże Żywego Różańca – po Mszy św. nadzwyczajne zebranie wszystkich zelatorów i członków Żywego Różańca;

·         o poprowadzenie różańca w środę prosimy Różę Kobiet Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego (zelatorka p. Łucja Wójcik);

·         w przyszłą niedzielę odpust w Górze św. Jana;

 

4. Zbliża się nasz odpust parafialny. Tradycyjnie w sobotę przed odpustem, 7 września, będzie organizowana wędrówka papieskimi szlakami z Papieżówki – Lubomierz Rzeki do Tymbarku – tzw. „Beskidzkie Sursum Corda”. Chętnych do wspólnej wędrówki prosimy o zapisy w zakrystii.

 

5. Proszono nas o ogłoszenie:

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 przypada na poniedziałek 2 września.

W Piekiełku – zbiórka dzieci i młodzieży przed szkołą o godz. 7.45; o 8.00 Msza św. a po niej uroczysty apel na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msze św. w Tymbarku: o 8.00 dla szkoły średniej, o 9.00 dla szkoły podstawowej.

Spotkanie rodziców dzieci klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Tymbarku we wtorek 27 sierpnia o 16.30 – w szkole na ul. Kazimierza.

 

6. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł śp.: +Władysław Surdziel z Tymbarku. Powierzajmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

2019.08.18. – 20. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 20 niedzielę zwykłą. Rozpoczął się tygodniowy odpust w Pasierbcu. Dziękujemy wszystkim, którzy w piątek włączyli się w adorację Najświętszego Sakramentu.

 

2.  Trwa Piesza Pielgrzymka Tarnowska do Częstochowy. Zachęcamy, by towarzyszyć pielgrzymom modlitwą oraz poprzez relacje z pielgrzymki na falach radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. W niedzielę 25 sierpnia wyjazd na wejście pielgrzymki na Jasną Górę. Wyruszymy z parkingu przy kościele o godz. 7.00. 

 

3.  W tym tygodniu:

·         w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę kobiet św. Agnieszki (zel. Zofia Wilczek);

·         w sobotę o godz. 17.00, w kaplicy na górach, Msza św. dziękczynna za plony;

·         w sobotę o 21.00 sprzed kościoła wyrusza pielgrzymka do Pasierbca;

·         w przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne; 

 

4.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna