2021.02.28. – 2. Niedziela Wielkiego Postu

1. W 2. Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne. Bóg zapłać ks. Wiesławowi Majcy za wygłoszone słowo. Do udziału w rekolekcjach zapraszamy również dzieci i młodzież jako że w tym roku nie będzie rekolekcji szkolnych. Program zamieszczono w gablocie i na stronach internetowych.

Msze z nauką ogólną do środy o godz.: 6.30, 10.00 i 18.00. Msza w Piekiełku o godz. 17.00.   
Nauka stanowa dla małżonków w poniedziałek po Mszy o godz. 10.00 i 18.00.  
Sakrament pokuty i pojednania we wtorek (to również okazja do spowiedzi przed 1. piątkiem miesiąca). W Tymbarku: rano od 8.00 do 10.00 i po południu od 16.00 do 18.00. Spowiedź w Piekiełku od 16.00 do 17.00.
W środę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną – będzie to już związane z 1. piątkiem. Następne odwiedziny chorych przed świętami. Prosimy o zapisywanie chorych w zakrystii.  

2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki o 15.15 i o 17.00, a także w niedzielę po Sumie. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00, a po nich Msza Święta.
W kaplicy w Piekiełku Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o 16.00, Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00, a po nich Msza Święta.

3. W tym tygodniu:
•    W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca;
•    Odprawiających pierwsze soboty miesiąca oraz członków Róż Żywego Różańca zapraszamy w sobotę na Mszę św. o godz. 7.00 - po niej w ramach zmiany tajemnic wspólny różaniec;
•    W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 przyjęcie aspirantów do LSO;

4. Od następnej niedzieli w przedsionku kościoła będą rozprowadzane baranki i paschaliki wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji wspierają dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas. Jeszcze raz zachęcamy do przekazania 1% podatku na Caritas. Ulotki w tym pomocne można znaleźć na stoliku z prasą i na parapecie przy wyjściu z kaplic.

5. Proszono nas o ogłoszenie:
Parafialne Przedszkole Integracyjne od 1. marca prowadzi zapisy na rok szkolny 2021/2022. Kartę zapisu dziecka można pobrać ze strony przedszkola. Karty można składać do 31 marca u Siostry Dyrektor.
Szkoła Podstawowa w Tymbarku prowadzi zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego pięciogodzinnego (kl. 0) oraz do klasy 1. na rok szkolny 2021/2022. Kartę zgłoszenia dziecka można pobrać w przedszkolach, w sekretariacie szkoły oraz ze strony internetowej. Należy ją złożyć w sekretariacie szkoły do 15. marca.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pojawił się nowy Promyczek Dobra i Mały Promyczek dla najmłodszych. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły śp.: +Irena Lasek i +Maria Atłas, obie z Tymbarku. Powierzajmy je Miłosiernemu Bogu.

 

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna