2021.03.14. – 4. Niedziela Wielkiego Postu

1. Członkowie Caritas przy wyjściu z kościoła rozprowadzają baranki wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji (od 6 zł), będą przeznaczone na leczenie Marcina Sporka.
W PCK-u Dziewczęca Służba Maryjna i Liturgiczna Służba Ołtarza, pod kuratelą Caritas, organizuje dziś kiermasz, z którego dochód w całości również będzie przeznaczony na leczenie Marcinka. Kiermasz po każdej Mszy świętej począwszy od 8.30. Zachęcamy do licznego i hojnego udziału.

2. Zapraszamy na nabożeństw pasyjne. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00. Droga Krzyżowa w piątki o 15.15 i o 17.00, a także w niedzielę po Sumie.
W kaplicy w Piekiełku Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00. Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o 16.00

3. W najbliższą niedzielę zapraszamy po Gorzkich Żalach i Mszy św., nieco po godz. 17.00, na oratorium „Ślad losu” w wykonaniu zespołu MISERICORDES oraz miłośników tego dzieła – instrumentalistów i wokalistów. Będzie to muzyczna ilustracja Drogi Krzyżowej, którą na początku lat osiemdziesiątych stworzyli ojcowie redemptoryści, i która -pomimo upływu czasu - nadal zachowuje swą aktualność. Połączenie treści, muzyki i obrazu pozwala każdemu zatrzymać się i przeżyć coś wyjątkowego. Serdecznie zapraszamy!

4. Ponadto w tym tygodniu:
•    spotkanie dzieci klasy 3 wraz z rodzicami w czwartek o 17.00;
•    w piątek w uroczystość św. Józefa – rozpoczniemy tydzień modlitw o ochronę życia;


5. Mamy nadzieję, że dzięki życzliwości właścicieli i zarządzających w wielu sklepach w Tymbarku  w tym tygodniu pojawią się kosze na produkty do paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin. Kosz będzie wystawiony również w nawie adoracji. Mimo, że w zbiórce nie mogą pomóc wolontariusze, ufamy że, jak przed Bożym Narodzeniem, uda się zgromadzić potrzebne produkty. Dziękujemy za możliwość zorganizowania zbiórki oraz za Waszą hojność. Bóg zapłać.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś prócz kolejnego numeru jest również dostępny specjalny, pięknie wydany, numer specjalny Gościa Niedzielnego o św. Józefie – serdecznie polecamy (cena 9 zł). Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia – wśród nich są ks. prałat Edward i ks. prałat Józef. Msza św. w intencji ks. Prałatów w najbliższą niedzielę o 11.30.

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. + Krystyny Pasyk z Zamieścia. Powierzajmy zmarłą Miłosiernemu Bogu.

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna