Parafia Tymbark - 2021.05.16. – Wniebowstąpienie Pańskie

2021.05.16. – Wniebowstąpienie Pańskie

1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dziś także wypada święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski; modlitwą obejmijmy naszego biskupa Andrzeja Jeża, któremu patronuje św. Andrzej. Przed kościołem można ofiarą do puszek wesprzeć leczenie Klaudii Mistarz.
Gratulujemy ministrantom, którzy wczoraj w Dekanalnym Turnieju Piłki Nożnej Halowej LSO zdobyli 2 miejsce.
Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ufundowanie trzech ornatów do naszego kościoła.

2. W tym tygodniu:
•    zapraszamy na nabożeństwa majowe – w kościele parafialnym codziennie o godz. 18.00, w kaplicy w Piekiełku w dni powszednie o 17.00;
•    w środę o modlitwę różańcową prosimy Różę Mężczyzn św. Kazimierza (zelator p. Józef Gąsior);
•    w najbliższą sobotę alumn Marcin Natonek przyjmie święcenia diakonatu a wieczorem poprowadzi nabożeństwo majowe w naszym kościele – otoczmy go, w tym tygodniu rekolekcji przed święceniami, szczególną modlitwą;
•    w sobotę na wieczornej Mszy św. poświęcenie róż z okazji wspomnienia św. Rity;
•    w sobotę po wieczornej Mszy św. (około 19.00) zapraszamy na czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego. Szczególnie prosimy młodzież, kandydatów do sakramentu bierzmowania, członków Parafialnego Zespołu Synodalnego i wszystkich chętnych. Będziemy przyzywać Ducha Świętego i prosić o Jego działanie w naszym życiu;
•    w następną niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego;

3. Są jeszcze wolne miejsca na katechezę przedmałżeńską dla par, która odbędzie się w dniach od 4 do 6 czerwca br. Zapisy do końca maja w kancelarii parafialnej. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc na numer parafii.

4. Od jutra ks. prałat Tomasz Atłas rozpoczyna pracę w Kongregacji Ewangelizacji Narodów w Watykanie. Dziękujemy Mu za obecność w naszej wspólnocie oraz pomoc w posłudze duszpasterskiej. Życzymy Bożego błogosławieństwa, światła Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej. Obiecujemy modlitwę i nadal zapraszamy do naszej parafii. Ks. Tomasz w najbliższym czasie odprawi Mszę św. za całą tymbarską wspólnotę i duszpasterzy.

5. Proszono nas o ogłoszenie:
OSP w Tymbarku serdecznie dziękuje Wszystkim za datki przekazane w czasie zbiórki publicznej. Zebrane środki – 10.881 zł (w tym 20 euro) – zostaną wykorzystane jako część wkładu własnego na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśnieczego. Msza św. za wspierających działalność OSP w Tymbarku zostanie odprawiona w niedzielę 30 maja o godz. 7.00.  

Członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Piekiełko i Okolic oraz wszyscy zainteresowani rodzice i mieszkańcy Piekiełka i okolic są zaproszeni na Nadzwyczajne Walne Zebranie Stowarzyszenia, które odbędzie się w środę 19 maja br. w sali gimnastycznej Szkoły w Piekiełku o godz. 17.00.  Zebranie będzie odbywać  się w pełnym reżimie sanitarnym. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Piekiełku.   

Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna 1 stopnia w Tymbarku ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2021/22 do nauki gry na różnych instrumentach. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej szkoły: www.szkola-muzyczma.org

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii do odebrania nowy numer „Misje dzisiaj” – zapraszamy zelatorów żywego Różańca. Na stronie internetowej Promyczka Dobra pojawiła się możliwość bezpłatnego oglądania filmów dla najmłodszych – te propozycję polecamy zwłaszcza młodym rodzicom. (https://vod.promyczek.pl/). Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.