Parafia Tymbark - 2021.05.23. – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

2021.05.23. – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego modlimy się o otwartość naszych serc i umysłów na działanie Bożego Ducha.
Cieszymy się ze święceń diakonatu, które wczoraj przyjął nasz parafianin Marcin Natonek. Polecamy Go Waszej szczególnej modlitwie w roku przygotowań do święceń kapłańskich. Przy tej okazji zachęcamy również do modlitwy za młodych ludzi, by mieli odwagę odpowiedzieć na głos powołania.

2. W poniedziałek, w drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w kościele w Tymbarku o 6.00, 8.30, 10.00 i o 18.00; w kaplicy w Piekiełku o 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w Eucharystii.

3. W tym tygodniu:
•    Jeszcze przez cały tydzień zapraszamy na nabożeństwa majowe – w kościele parafialnym codziennie o godz. 18.00, w kaplicy w Piekiełku w dni powszednie o 17.00;
•    W środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. Cecylii (zelatorka p. Genowefa Puto);
•    Serdecznie zapraszamy również w środę po wieczornej Mszy św. na spotkanie chóru parafialnego;
•    W sobotę o godz. 9.00 w kościele parafialnym spotkanie informacyjne dla kandydatów na ministrantów oraz ich rodziców;
•    W następną niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – składka będzie przeznaczona na prace podejmowane w naszej parafii;
•    W następną niedzielę o godz. 10.00 – rocznica 1 Komunii św. Spowiedź dla dzieci i ich bliskich w piątek o 17.00;

4. Dziękujemy za ofiary złożone w kwietniu na prace podejmowane w naszej parafii. Zebraliśmy 9.375,- zł. Dziękujemy również za ofiary indywidualne złożone w ostatnim czasie: rodzinom i osobom z Tymbarku: za 1.000,-zł; 600,-zł; dwa razy po 500,-; 400,-zł; dwa razy po 300,- i 200,- zł. Osobie z Podłopienia za ofiarę 500,- zł. Osobom i rodzinom z Piekiełka i Zamieścia za 5.000,-zł;  500,- i 200,- zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność! Bóg zapłać również Państwu Pachowiczom za róże ofiarowane do zasadzenia przy kościele. W planowanych pracach trwają teraz ustalenia dotyczące czyszczenia i malowania ścian wnętrza świątyni. Dzięki Panu Jackowi Atłasowi podejmiemy też prace podnoszące bezpieczeństwo pożarowe naszego kościoła.  Niech Bóg wynagrodzi wszelkie dobro, życzliwość i pomoc.

Bliscy Klaudii Mistarz dziękują za wsparcie  jej leczenia – złożyliście 3.047,- zł i 5 euro. Msza św. za ofiarodawców z intencji rodziców Klaudii zostanie odprawiona 28 IX o 6.30.

5. Proszono nas o ogłoszenie: Koło Gospodyń Wiejskich w Tymbarku prosi o poparcie projektu realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego – koło chce nabyć nowe stroje regionalne. Podpisy poparcia będą zbierane w przyszłą niedzielę przy kościele – potrzebny będzie numer PESEL. Prosimy o pomoc.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pojawił się już nowy numer Małego Gościa Niedzielnego. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp.: +Michał Smaga z Tymbarku (pogrzeb w niedzielę o 14.00) i + Stanisława Kordeczka również z Tymbarku (pogrzeb w poniedziałek o 14.30). Powierzajmy ich Miłosiernemu Bogu…