Parafia Tymbark - 2021.05.30. – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

2021.05.30. – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się czas Komunii  św. wielkanocnej. Tych, którzy dawno nie byli do spowiedzi i Komunii św. zachęcamy do skorzystania z tych sakramentów w tym tygodniu.
Bóg zapłać za ofiary składane na prace podejmowane w parafii.

2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. kościele parafialnym o: 7.00, 8.30, 10.00 z procesją Eucharystyczną, około godziny 12.00 (po procesji) i o 18.00. W kaplicy w Piekiełku Msza św. tylko po południu z procesją do 4. ołtarzy o godz. 15.15.  Składka z tego dnia przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne.
Bardzo prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy i udekorowanie domów. Prosimy też o przygotowanie chorągwi, feretronów i pocztów sztandarowych. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci sypiące kwiaty, dzieci pierwszokomunijne, całą LSO, chór parafialny, oraz Ochotniczą Straż Pożarną i Orkiestrę „Tymbarski Ton”.

3. W tym tygodniu:
•    W poniedziałek zakończenie nabożeństw majowych;
•    We wtorek na Msze św. o 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania;
•    W  środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. Michała Archanioła (zelatorka p. Małgorzata Skrzatek);
•    Na procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała zapraszamy przed wieczorną Mszą św. (w tym roku także w następną niedzielę);
•    Okazja do spowiedzi przed Bożym Ciałem, 1. piątkiem i 1. sobotą miesiąca w środę i piątek od 17.00. W kaplicy w Piekiełku w piątek od 16.15;
•    W piątek od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zapisy w zakrystii;
•    W pierwszą sobotę miesiąca Msza ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00. Wieczorem nabożeństwo fatimskie, które poprowadzi ks. Jerzy Smoleń. Rozpocznie się ono o godz. 19.30. Wcześniej o 19.15 rozważnie maryjne. Szczególnie będziemy się modlić za dzieci. Zapraszamy serdecznie rodziny z dziećmi;
•    W następną niedzielę w kaplicy w Piekiełku o godz. 9.30 – rocznica 1 Komunii św. Okazja do spowiedzi w piątek o 16.15;

4. W tych dniach kapłani przeżywają rocznicę swoich święceń – ks. Szczepan ósmą (25 V), ks. Tomasz szesnastą (21 V), ks. Sylwester dwudziestą pierwszą (27 V). Mamy w naszej parafii także dwóch Jubilatów. Jubileusz 65. lat przeżywa w tym roku ks. prałat Józef Leśniak (24 VI). Wyjątkowy, złoty jubileusz – 50 lat kapłaństwa przeżywa w tym roku ks. prałat Edward Nylec nasz długoletni proboszcz. Obejmujemy dostojnych Jubilatów naszą modlitwą i życzliwością – szczególnie teraz w dniach ich rocznic święceń. Oficjalne obchody będą powiązane, jak to jest przyjęte w naszej parafii, z odpustem parafialnym.

5. Organizatorzy pieszej Pielgrzymki z Vranowa na Słowacji do Częstochowy zawracają się z zapytaniem czy mogą liczyć na nocleg w tym roku. W związku z tym bardzo prosimy parafian, którzy zazwyczaj gościli pielgrzymów w lipcu, o deklaracje ich przyjęcia. Zapisy w zakrystii do następnej niedzieli. Od tych informacji zależy zorganizowanie pielgrzymki.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp.: +Stefan Wiewiórski z Zamieścia (z os. Góry Rysie). Powierzajmy ich Miłosiernemu Bogu…