2023.05.21. – Wniebowstąpienie Pańskie

1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na godzinne uwielbienie Najświętszego Sakramentu.
Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ufundowanie kompletu lekcjonarzy mszalnych oraz nakrycia na ołtarz soborowy.
Dziękujemy bardzo panom z OSP w Tymbarku: Stanisławowi Przybylskiemu, Romanowi Samadze oraz Robertowi Rybce za obcięcie tui przy cmentarzu. Bóg zapłać.
W czwartek odbył się w naszym kościele obrzęd dopuszczenia do posługi lektora 49 chłopców z dekanatu tymbarskiego. W tym było 6 ministrantów z naszej parafii. Dziękujemy ks. Szczepanowi, który koordynował przygotowanie oraz wszystkim osobom, które się w nie zaangażowały.
 
2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe – w kościele parafialnym codziennie o godz. 18.00, w kaplicy w Piekiełku w dni powszednie o 17.00. Ufamy, że lepsza pogoda ożywi modlitwę majową przy kapliczkach. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich wraz z Orkiestrą Tymbarski Ton i parafią zapraszają na taką majówkę w czwartek 25 maja przy kapliczce na Sołtystwie koło Państwa Kapturkiewiczów. Początek o godz. 19.00.

3. Ks. Rafał i Animatorzy przygotowujący do sakramentu bierzmowania zapraszają na spotkanie młodzieży wyjątkowo w czwartek na godz. 19.00 do PCK-u. Zaproszenie kierujemy do młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w tym oraz zeszłym roku. Animatorzy zapewniają, że nie będzie to czas stracony a i coś na ząb się znajdzie.

4. Ponadto w tym tygodniu:
•    nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego przed wieczorną Mszą św.;
•    w poniedziałek o 15.30 wyjazd do sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu;
•    w środę  o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Kingi (zelatorka p. Maria Palka);
•    w piątek o 19.00 spotkanie lektorów;
•    w sobotę o 9.00 w PCK-u zbiórka ministrantów, a o 10.00 próba zespołu Gloria Mariae
•    w następną niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego; ofiary składane na tacę przeznaczone są na renowację ołtarza;

5. Proszono nas o ogłoszenie:
OSP w Tymbarku serdecznie dziękuje wszystkim za datki przekazane w czasie zbiórki publicznej. Msza św. za wspierających działalność OSP Tymbark i Orkiestry „Tymbarski Ton” zostanie odprawiona na roratach 15 grudnia.
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Tymbarku zbierają dziś głosy poparcia dla projektów realizowanych z budżetu obywatelskiego. Panie starają się o uzyskanie środków na stroje regionalne oraz cykl spotkań dla dzieci i seniorów. Wdzięczni za różne inicjatywy, podejmowane również dla naszej parafii, zachęcamy do poparcia ich zabiegów. Do podpisu potrzebny jest numer PESEL.

6. Zmarł śp. +Józef Gancarczyk z Piekiełka; pogrzeb we wtorek o 13.30 wprowadzenie, różaniec i Msza św. pogrzebowa.  Polecajmy zmarłego Miłosiernemu Bogu.

 

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna