2023.05.28. – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Modlimy się o otwartość naszych serc i umysłów na dary Ducha Świętego.

2. W poniedziałek, w drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w kościele w Tymbarku o 6.00, 8.30, 10.00 i o 18.00; w kaplicy w Piekiełku o 17.00. Zachęcamy do licznego udziału w Eucharystii.

3. W ostatnim czasie siostra Julitta, która katechizuje w Szkole Podstawowej w Tymbarku została wybrana Przełożoną Prowincji Krakowskiej Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Z serca gratulujemy Siostrze i dziękując za owocną pracę w naszej parafii, obiecujemy modlitwę w nowej odpowiedzialnej posłudze w zgromadzeniu. Oficjalne podziękowanie i pożegnanie Siostry odbędzie się w czerwcu.

4. Bierzmowanie młodzieży klas ósmych w poniedziałek 5 czerwca. Będziemy modlić się w tym tygodniu za kandydatów do bierzmowania szczególnie na wieczornych Mszach św. Zapraszamy młodzież na bezpośrednie przygotowanie: w czwartek 1 czerwca o  godz. 19.00 „Mistrzowskie wsparcie Ducha Świętego”– nabożeństwo i świadectwo wspólnoty Cenacolo oraz okazja do spowiedzi. W piątek o 18.00 Msza św. i po niej próba ze świadkami. W sobotę 3 czerwca „Pielgrzymka ku niebu” – wyjazd do ośrodka duszpasterskiego pod Śnieżnicą. Wyjazd z Tymbarku g. 9.30. W niedzielę  4 czerwca o 18.00  Msza św. i po niej próba przed Bierzmowaniem.  

5. W tym tygodniu:
•    w środę Święto nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych. Na ostanie nabożeństwo majowe zapraszamy Zelatorów Róż Żywego Różańca po Mszy św. spotkanie zelatorów na plebanii. Prosimy zelatorów  o poprowadzenie różańca w środę;
•    w pierwszy czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – będziemy się modlić za powołanych z naszej wspólnoty i o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego;
•    okazja do spowiedzi przed 1. piątkiem i 1. sobotą miesiąca: w kościele parafialnym w czwartek i piątek od godz. 17.00, a w kaplicy w Piekiełku w piątek od 16.15;
•    w piątek od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zapisy w zakrystii;
•    w pierwszą sobotę miesiąca Msza ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00. Wieczorem nabożeństwo fatimskie, które poprowadzi ks. Jakub Kuchta. Rozpocznie się ono o godz. 19.00. Wcześniej o 18.45 rozważnie maryjne. Szczególnie zapraszamy rodziców klas 3. oraz dzieci pierwszokomunijne na dziękczynienie za przyjęcie sakramentów.
•    spotkanie DSM w sobotę o godz. 10.00 w PCK-u. W następną niedzielę o godz. 10.00 przyjęcie 7 nowych kandydatek do DSM.

6. Proszono nas o ogłoszenie:
Serdecznie zapraszamy do udziału w XVII Pielgrzymce Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w sobotę 10 czerwca. Wyjazd z Tymbarku z placu przy domu parafialnym o godzinie 7.00, z Podłopienia z parkingu kościelnego o godzinie 7.00,  powrót około 16:00. Koszt za przejazd wynosi 45 zł, wpłata do pań Marty Florek (tel. 792686855) lub Agnieszki Wiewiórskiej. Jeśli będzie dużo zgłoszeń, to koszt przejazdu się nieco obniży. Kontakt do Pań oraz dokładny program pielgrzymki można odnaleźć na stronie internetowej Parafii Podłopień w zakładce „Apostolat Margaretka”. Serdecznie zapraszamy.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna