2023.06.04. – Uroczystość Najświętszej Trójcy

1.W Niedzielę Trójcy Przenajświętszej kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.
 
2. W poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.00 ks. arcybiskup Henryk Nowacki emerytowany nuncjusz apostolski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii: Tymbark i Nowe Rybie. Składka w czasie bierzmowania przeznaczona jest na Fundację abpa Jerzego Ablewicza wspierającą stypendiami zdolną młodzież.

3. We wtorek w PCK-u odbędzie się egzamin dla klas 7 przed Sakramentem Bierzmowania. Zapraszamy uczniów wraz z rodzicami: na 15.15 klasę 7a; na 16.15 klasę 7b oraz klasę 7 z Piekiełka.

4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. kościele parafialnym o: 7.00, 8.30, 10.00 z procesją Eucharystyczną, i o 18.00. W kaplicy w Piekiełku Msza św. z procesją do czterech ołtarzy o godz. 15.15. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy i ozdobienie domów – procesja pójdzie wokół terenu parafialnego, jak w czasie rezurekcji i nabożeństw fatimskich. Prosimy druhów z OPS o zabezpieczenie parkingów i trasy przejścia. Prosimy też o przygotowanie chorągwi, feretronów i pocztów sztandarowych. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci sypiące kwiaty, dzieci pierwszokomunijne, LSO oraz Ochotniczą Straż Pożarną i Orkiestrę „Tymbarski Ton”. Składka z tego dnia przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne.
Msze św. z procesją Eucharystyczną w oktawie po południu o godz. 18.00.

5. Ponadto w tym tygodniu:
•    w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. s. Teresy Benedykty od Krzyża (zel. p. Małgorzata Śmieszek);
•    spotkanie ministrantów w środę o godz. 16.30, spotkanie lektorów również w tym dniu o godz. 19.15;
•    w czwartek o 15.00 Godzina Miłosierdzia;
•    w następną niedzielę o godz. 10.00 podziękowanie i oficjalne pożegnanie s. Julitty nowej Przełożonej Prowincjalnej Sióstr Nazaretanek, choć mamy nadzieję że Siostra jeszcze z nami do wakacji zostanie;
•    w następną niedzielę zbiórka do puszek przed kościołem na Uniwersytet Papieski im. Jan Pawła II w Krakowie i Tarnowie;
•    w następną niedzielę odpust parafialny w Stróży;


6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pojawił się nowy numer Promyczka Dobra i Małego Promyczka dla najmłodszych – serdecznie zachęcamy. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

7. Palmy zostawione w kościele są do odebrania na parkingu przy stodole.

 

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna