2023.07.30. – 17. Niedziela Zwykła

1. W rozpoczynającym się miesiącu sierpniu zachęcamy do włączenia się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Niech podjęty dar naszej abstynencji będzie ofiarowany za konkretną osobę uzależnioną.
Dziś rozpoczyna się tygodniowy odpust na Przemienienie Pańskie w Farze Sądeckiej. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej fary. Pielgrzymka z Ziemi limanowskiej i Beskidu Wyspowego w sobotę 5 sierpnia – zapisy w kancelarii Bazyliki;  
Bóg zapłać za ofiary składane dziś na renowację ołtarza głównego. Dzięki staraniom Wójta Gminy Pana Pawła Ptaszka i pracowników Urzędu Gminy otrzymaliśmy promesę na środki z Polskiego Ładu przeznaczone na renowację ołtarzy bocznych. Dziękujemy wszystkim za wszelkie dobro i życzliwość.

2. W niedzielę 6. sierpnia przed 18.00 przybędzie do Tymbarku Piesza Pielgrzymka ze Słowacji do Częstochowy. Będzie do 50 osób. Mamy zgłoszone przyjęcie 12 osób. Bardzo prosimy o pomoc w przenocowaniu pielgrzymów.  Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

3. W tym tygodniu:
•    w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. Stanisława Papczyńskiego (zelatorka p. Barbra Urbańska);
•    w pierwszy czwartek miesiąca, modlitwa za powołanych wywodzących się z naszej wspólnoty i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do 20.00. Zachęcamy, by w tym czasie skorzystać ze spowiedzi. Trwa czas urlopów i w pierwszy piątek trudniej będzie nam posłużyć wszystkim spowiedzią. Ponadto będziemy spowiadać w czwartek i piątek od godz. 17.00, a w kaplicy w Piekiełku w piątek od 16.15;
•    w pierwszy piątek Msza wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i o 18.00. W tym dniu od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zapisy w zakrystii lub telefonicznie;
•    w pierwszą sobotę miesiąca Msza o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00. O godz. 19.00 Msza św. i nabożeństwo fatimskie, które poprowadzi ks. dr Jakub Kuchta. O 18.45 medytacja maryjna. Na nabożeństwo fatimskie zapraszamy członków Żywego Różańca w ramach  zmiany tajemnic różańcowych;
•    w sobotę i niedzielę odpust w ośrodku na Śnieżnicy – szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej;

4. Do poniedziałku ostatnia szansa, by zapisać się na Pieszą Tarnowską Pielgrzymką na Jasną Górę w kancelarii parafialnej. Spotkanie grupy św. Jacka odbędzie się w następną niedzielę, 6 sierpnia, o godz. 17.00 w Domu Pielgrzyma przy Bazylice limanowskiej. Tam też będzie można się zapisać na tegoroczną pielgrzymkę.

5. Proszono nas o ogłoszenie:
Proszono nas o ogłoszenie: Znaleziono zegarek – do odebrania w zakrystii.
Sołtys wsi Podłopień zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się w niedzielę  6 sierpnia o godzinie 16.00 w budynku Szkoły Podstawowej w Podłopieniu przy Orliku. Zebranie wiejskie dotyczy przekazania drewna na pomoc dla pogorzelców.
Jest jeszcze 10 wolnych miejsc na pielgrzymkę do Libanu do św. Szarbela. Czas 23 – 31 VIII. Numer kontaktowy do ks. Jerzego Smolenia 730 998 101.
 
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zapraszamy zelatorów Róż Żywego Różańca po odbiór nowego numeru „Misje dzisiaj”.
W tym tygodniu w Liturgii Kościoła: w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, we wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii Ligouriego, w piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, w następną niedzielę święto Przemienienia Pańskiego;

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. +Stefan Bubula z Piekiełka spod Zęzowa. Zmarła również śp. +Maria Dudzik z Tymbarku – informacja o jej pogrzebie zostanie podana w terminie późniejszym. Powierzajmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna