2023.08.06. – Święto Przemienienia Pańskiego

1. Dziś w Święto Przemienienia Pańskiego będziemy gościć pielgrzymów zdążających ze Słowacji do Częstochowy. Na 17.30 prosimy osoby, które zadeklarowały nocleg dla pielgrzymów. W razie złej pogody odbiór pielgrzymów w PCK-u.

2. W tym tygodniu:
•    dziś o godz. 17.00 w Domu Pielgrzyma przy Bazylice w Limanowej spotkanie organizacyjne przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską;
•    we wtorek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia;
•    w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Rodziców św. Marty (zelatorka p. Agnieszka Cebula);
•    od soboty rozpoczyna się odpust w Szczyrzycu, główna uroczystość 15 sierpnia – szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej;
•    wkładka w następną niedzielę przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie;

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
W tym tygodniu w Liturgii Kościoła: we wtorek wspomnienie św. Dominika, w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy, w czwartek święto św. Wawrzyńca, w piątek wspomnienie św. Klary.

4. Proszono nas o ogłoszenie: Z okazji Święta Wojska Polskiego 14 sierpnia odbędzie się w Grybowie Piknik Wojskowy -  organizatorzy zapraszają. Szczegóły w gablocie parafialnej.

5. W minionym tygodni z naszej wspólnoty odszedł śp. +Marcin Sporek z Tymbarku – jego pogrzeb dziś po południu o 14.30 (wprowadzenie). Polecajmy zmarłego Miłosiernemu Bogu.

 

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna