VIII Niedziela Zwykła (2 marca 2014)

1. Dzisiaj: Adoracja Najświętszego Sakramentu; rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość.
  2. wtorek – św. Kazimierza Królewicza;
  3. W najbliższą SRODĘ poprzez posypanie głów popiołem rozpoczniemy 40-dniowy OKRES WIELKIEGO POSTU, w czasie którego powinniśmy się przygotować na Święta Zmartwychwstania Pańskiego:
  4. W ŚRODĘ POPIELCOWĄ:
    • obowiązuje POST ŚCILY – katolików, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60-tego i polega na ograniczeniu spożywania posiłków do trzech w ciągu dnia, w tym jeden do sytości;
    • obowiązuje ABSTYNENCJA – obowiązuje katolików od 14-tego roku życia do śmierci i polega na powstrzymaniu się od spożywania potraw mięsnych w: każdy piątek w ciągu roku i w Środę Popielcową. Zachęca się rodziców do tego aby swoje dzieci wychowywali od najmłodszych lat do abstynencji;
    • na Środę Popielcową nie ma żadnych dyspens od postu;
    • rozpoczyna się okres Komunii wielkanocnej;
    • Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem, o godz.: 700; 830; 1130 i 1700;
    • składka na cele charytatywne;
    • kwartalne dni modlitw o ducha pokuty (dawne Suche Dni);
  1. I czwartek – modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; spotkanie klas III-cich przed S. Bierzmowania;
  2. W Wielkim Poście będzie DROGA KRZYŻOWA: piątek - godz. 1500 i 1700;
  3. I Niedziela Wielkiego Postu: o godz. 1500 będą GORZKIE ŻALE, kazanie pasyjne, po nabożeństwie  - Msza św.; po Mszy św. o godz. 1130 będzie Droga Krzyżowa.
  4. W I sobotę:
    • O godz. 1500 – Godzina Miłosierdzia – jako comiesięczna pamiątka przeżywanej 08 grudnia ub. roku Peregrynacji Obrazu Miłosierdzia Bożego oraz relikwii św. S. Faustyny i bł. Jana Pawła II – zapraszamy!
    • o godz. 1900 W PCK-u – rozpoczną się katechezy (zw. Kursem Przedmałżeńskim) – dla młodzieży która ukończyła 17 lat życia. Przypominamy: zaświadczenie ukończenia tego Kursu jest wymagane od narzeczonych , którzy zgłaszają się na zapowiedzi przedślubne.
  1. 13 i 27 marca br. o godz. 900 – w Tarnowie (Kościół OO. Filipinów) rozpoczęcie Kursu fotografowania i filmowania w czasie liturgii. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej.
  2. Z dniem dzisiejszym – ks. prał. Tomasz Atłas rozpoczyna Msze św. greg. Za śp. Tomasza Szewczyka.