XXIII Niedziela Zwykła (7 września 2014)

 1. Dzisiaj:
  • gościmy O. Pawła Kunickiego, Dominikanina pracującego od wielu lata na Ukrainie; za głoszone Słowo Boże – Bóg zapłać; modlitwą i składanymi ofiarami – wspieramy Jego pracę duszpasterską w nękanej wojną Ukrainie;
  • 1600 – Nieszpory i Msza św.;
 1. W tygodniu:
  •  jutro – poniedziałek – Uroczystość Narodzenia NMP – patronalne święto naszej Wspólnoty parafialnej; porządek Mszy św. z poświęceniem ziarna: 700; 830; 1130; 1700; o g. 1500 będzie kolejna Godzina Miłosierdzia – jako pamiątka Nawiedzenia Obrazu Jezu Ufam Tobie; o godz. 1900 zbiórka wszystkich lektorów;
  • wtorek – godz. 1900 spotkanie organizacyjne z ks. Stanisławem wszystkich ministrantów i jednego z rodziców – zapraszamy!
  • środa – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
  • piątek – Najświętszego Imienia Maryi; o g. 1800 (piątek) – rozpoczną się Dni skupienia prze naszym odpustem; kolejne konferencje dla wszystkich szczególnie rodziców i wychowawców: w sobotę o godz. 800 i 1800 (o godz. 700 – nie będzie Mszy św.); spowiedź św. przed odpustem w ciągu tygodnia w czasie Mszy świętych;
 1. Przyszła niedziela:
  •  w czasie Mszy św. kolejne konferencje w ramach Dni Skupienia głoszone przez ks. prof. Dr Bolesława Klausa z Tarnowa;
  • godz. 1100- sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. mgr Krzysztof Pasyk – nasz Rodak, który w tym roku przeżywa Srebrny Jubileusz Kapłaństwa; koncelebransami będą nasi Księża Rodacy; po sumie będzie procesja eucharystyczna; prosimy o jej przygotowanie: zabranie feretronów, wieńców żniwnych, chorągwi, prosimy poczty sztandarowe z poszczególnych szkół i instytucji; niech przyjdą dzieci do sypania kwiatów, dzieci w strojach komunijnych, DSM, KSM, Liturgiczna Służba Ołtarza, Róże; zapraszamy Strażaków, Chór i Orkiestrę; za wzgl. na odpust – o godz. 1000 – nie będzie Mszy św.;
 1. W Bazylice limanowskiej w dniach od 26 – 28 września zostanie przeprowadzony kurs przedmałżeński dla par, które w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński; bliższe informacje w gablocie ogłoszeń.
 2. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Władysław Sędzik z Zamieścia i Józef Pazgan z Tymbarku: Dory Jezu

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna