XXXIV Niedziela Zwykła - Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata (23 listopada 2014)

 1. Dzisiaj: 
  • po Mszy św. wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu wystawionego w monstrancji odmawiamy Litanie do Najświętszego Serca Jezusowego; za pobożne odmówienie aktu ;poświecenia rodzaju ludzkiego jezusowi Chrystusowi – Królowi można zyskać odpust zupełny;
  • składającym ofiarę na pokrycie kosztów związanych z ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej wszystkich obiektów parafialnych i ich otoczenia – Bóg zapłać!
 1. W tygodniu:
  • środa – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
  • czwartek – o godz. 1700 – spotkanie duszpastersko-katechetyczne dzieci klas drugich i ich rodziców;
  • piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego; w 5-tą rocz. Święceń biskupich – modlimy się za naszego Biskupa Andrzeja Jeża; w czasie Mszy św. o godz. 1700 – ks. Bp Władysław Bobowski udzieli błogosławieństwa kandydatom do Służby Lektora, przygotowanych przez ks. Stanisława – Dekanalnego Duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza;
  • sobota – godz. 1700 – Msza św. w intencji Strażackiej Orkiestry Dętej „Tymbarski Ton”, Chóru Parafialnego oraz innych Zespołów muzyczno-wokalnych; Strażacy dziękują za zainteresowanie się wydaną przez nich płytą z kolędami i pastorałkami – dzisiaj rozprowadzaną;
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy ADWENT:
  • Roraty będą o godz. 600;
  • w niedzielę po Roratach zostaną poświęcone opłatki i będzie je można nabywać u Sióstr – podobnie jak w poprzednie lata. Nabywając opłatki pamiętajmy o tym, że składana ofiara jest zapłatą nie tylko za opłatki ale także częścią wynagrodzenia dla S. Zakrystianki i P. Organisty za ich całoroczną pracę w kościele.
 1. Zbliża się pierwsza Rocznica Nawiedzenia Obrazu Miłosierdzia Bożego w naszej Parafii – 08 grudnia; módlmy się o dobre przeżycie tej Rocznicy, którą poprzedzą Dni Skupienia.
 2. Zakończyliśmy generalny remont konserwatorski i zabudowę otoczenia zabytkowej Kaplicy grobowej Myszkowskich, która będzie kaplicą przedpogrzebową. Poświęcenia tej kaplicy dokona ks. Bp Władysław w piątek (28.11.) o g. 1700 (przed Mszą św.). Dziękujemy pewnej Rodzinie z Pasterników za znaczną ofiarę na wspomniany cel: Bóg zapłać!
 3. W związku z II-gą turą wyborów w przyszłą niedzielę – przypominamy katolicką naukę społeczną Kościoła, która mówi o obowiązku moralnym uczestniczenia w wyborach i głosowaniu na ludzi o dobrze ukształtowanym sumieniu.

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna