2023.08.13. – 19. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 19. Niedzielę Zwykłą. Bóg zapłać za ofiary złożone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli pielgrzymów zdążających ze Słowacji do Częstochowy. Niech Bóg wynagrodzi każde dobro.

3. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe – porządek Mszy św. jak w niedzielę wakacyjną. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ofiary powodzi w Słoweni. Przed Mszą św. o godz. 7.00 Panie z Koła Gospodyń przyniosą do świątyni wieniec z podziękowaniem za tegoroczne plony.  Błogosławieństwo ziół i kwiatów po każdej Mszy św.
     Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Tymbarku zapraszają serdecznie przed każdą Mszą św. do nabywania bukietów zrobionych na Święto Matki Bożej Zielnej. Ofiary składane przy tej okazji (od 10 zł) zostaną przekazane w całości na pomoc w leczeniu Darii Wołoszyn z Piekiełka. Bóg zapłać za to, że Koło kolejny już rok pielęgnuje tradycję bukietów na Matkę Bożą Zielną. W tym dniu uroczystości odpustowe w Szczyrzycu.

4. W środę nasza parafia przeżywać będzie całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu jako dziękczynienie za nawiedzenie obrazu jasnogórskiego. Postarajmy się w tym dniu liczniej gromadzić w nawie adoracji. Niech uwielbienie Pana Jezusa w Eucharystii będzie naszym dziękczynieniem za łaski, które każdy z nas otrzymuje. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w tym dniu prosimy Różę Kobiet św. Stanisława Papczyńskiego (zelatorka p. Halina Wiktor).

5.  W czwartek wyrusza Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Zachęcamy do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce. Relacje z pielgrzymki na falach radia RDN.
Organizujemy wyjazd na wejście Pielgrzymki na Jasną Górę w piątek 25 sierpnia. Zapisy w zakrystii do następnej niedzieli.
 
6. W następną niedzielę w Piekiełku o godz. 9.30 i  na sumie w Tymbarku pożegnanie ks. Sylwestra, który po 4 latach posługi w naszej wspólnocie przechodzi do innej parafii. Również w następną niedzielę (wyjątkowo tydzień wcześniej) składka na renowacje ołtarz głównego.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła: w poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego, w czwartek wspomnienie św. Jacka. W sobotę rozpoczyna się tygodniowy odpust na Pasierbcu. Szczegółowy plan na stronie sanktuarium i na plakatach.

8. Proszono nas o ogłoszenie:
Po 20. sierpnia będą prowadzone badania terenowe Instytutu Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego z Krakowa, które są kontynuacją badań prowadzonych od 2003 roku na terenie Beskidu Wyspowego pod kierownictwem prof. Grażyny Jasieńskiej. Badania są całkowicie bezpłatne oraz dobrowolne. Polegają na odwiedzinach w domu uczestników i krótkiej około 10 minutowej rozmowie z doktorantką i studentami UJ Collegium Medicum.

9. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. +Stanisław Kulig z Tymbarku – jego pogrzeb będzie w poniedziałek o 15.00 (wprowadzenie, różaniec i Msza św. pogrzebowa). Powierzajmy zmarłego Miłosiernemu Bogu.

 

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna