2023.08.20. – 20. Niedziela Zwykła

1.  Trwa Piesza Pielgrzymka Tarnowska do Częstochowy. Zachęcamy, by towarzyszyć pielgrzymom poprzez relacje z pielgrzymki na falach radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. W piątek 25 sierpnia wyjazd na wejście pielgrzymki na Jasną Górę. Wyruszymy z parkingu przy plebanii o godz. 9.30. Są jeszcze wolne miejsca, zapisy w zakrystii.   

2.  W tym tygodniu:
•    w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Jan Pawła II (zel. Krystyna Kurek) 
•    trwa tydzień odpustowy w Pasierbcu. Ks. Kustosz zaprasza – szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej. W sobotę o 21.00 sprzed kościoła wyrusza pielgrzymka do Pasierbca;

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. papieża Piusa X, we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, w czwartek święto św. Bartłomieja Apostoła, w sobotę uroczystość NMP Częstochowskiej.

4. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na odnowienie ołtarza. W ostatnich miesiącach zebraliśmy na ten cel: w kwietniu 17.076 zł, w maju 16.471 zł, w czerwcu 17.623 zł, w lipcu 17.643 zł. Do puszek na ofiary powodzi zebraliśmy ponad 11.000 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność!
Dziękujemy również za ofiary na renowację ołtarza składane indywidualne a także wpłacane na konto. Od 23 kwietnia ofiary w kwocie 24.800 zł złożyło 21 rodzin. Wpłaty na konto od 5 podmiotów wyniosły 17.500 zł. Dziękujemy Gminnej Spółdzielni w Tymbarku za wpłatę 5.000 zł na ten cel.  
Po przeprowadzeniu czyszczenia i impregnacji ołtarza będzie wykonana za nim wylewka a na jesieni rozpoczną się dalsze prace konserwatorskie prowadzone już na miejscu.
Dziękujemy również za prace podejmowane w parafii: p. Jackowi Ligasowi za impregnację krzyża przy PCK-u, p. Markowi Cebula i Markowi Gąsiorowi za wymianę progów w wejściach do kościoła, p. Dariuszowi Molkowi za przegląd gaśnic w obiektach parafialnych. Bóg zapłać za ofiarność i wszelką życzliwość.

5. Proszono nas o ogłoszenie:
Daria Wołoszyn wraz z mamą dziękują Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Tymbarku i wszystkim osobom, które nabyły przygotowane przez koło bukiety wspierając leczenie Darii. Także Panie z koła dziękują za pozytywne przyjęcie ich inicjatywy – zebrano 9.780,- zł. Przy tej okazji jeszcze raz ze swej strony dziękujemy Paniom za podtrzymywanie tradycji na Matkę Bożą Zielną i za piękny wieniec żniwny. Bóg zapłać.

 

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna