2017.03.19. – 3. Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy 3. Niedzielę Wielkiego Postu. Członkowie Caritas przy wyjściu z kościoła rozprowadzają baranki i paschaliki wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji wspierają dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas. Podobnie będzie w przyszłą niedzielę.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w kościele parafialnym w niedzielę po sumie oraz w piątki o 15.15 i o 17.00; po nabożeństwach Msza św. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00 a po nich Msza św. W kaplicy w Piekiełku początek nabożeństw w piątki o godz. 16.00; Gorzkie Żale w niedzielę o 15.15 a po nich Msza Św.

3. W tym tygodniu:

·         w poniedziałek przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca. Zachęcamy do udziału we Mszy św. zwłaszcza czcicieli św. Józefa oraz mężczyzn i ojców. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni;

·         we wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie SRK;

·         w środę o poprowadzenie różańca przed wieczorną Mszą św. prosimy Różę Kobiet św. Cecylii (zelatorka p. Genowefa Puto);

·         w piątek pół godziny przed nabożeństwami Drogi Krzyżowej, zbiórka makulatury i złomu, na cele misyjne (przy garażach obok PCK-u);

·         w sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeżywana w Kościele jako Dzień Świętości Życia. W czasie Mszy św. o 17.00 będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Polega ona na odmawianiu przez dziewięć miesięcy jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone. Zachęcamy również do zapoznania się z mobilną aplikacją Duchowej Adopcji o nazwie: „Adoptuj Życie”, która pomaga bardziej świadomie przeżyć duchową adopcję. Szczegóły na stronie www.adoptujzycie.pl

4. W przyszłą niedzielę, 26 marca uczniowie ze Szkolnego Koła CARITAS z Piekiełka, po Mszach świętych o godz. 10.00 i 11.30, rozprowadzać będą własnoręcznie wykonane kartki i pisanki wielkanocne. Pozyskane ofiary przeznaczą na świąteczną pomoc najbardziej potrzebującym kolegom  i koleżankom.

 

5. Spotkanie LSO w Tymbarku w poniedziałek: ministranci - godz. 16.00, lektorzy o godz. 18.00. Próba chóru w  środę po wieczornej Mszy św.

Dziękujemy ks. Stanisławowi oraz osobom, które mu pomagały, za zorganizowanie i przeprowadzenie rejonowego turnieju halowej piłki nożnej w ramach rozgrywek diecezjalnych LSO. Służba liturgiczna z Tymbarku zajęła 3. miejsce w kategorii uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, 4. miejsce wśród gimnazjalistów oraz 1. miejsce w grupie szkół podstawowych. Ministranci będą grać w turnieju diecezjalnym. Gratulujemy wszystkim uczestnikom a zwłaszcza ministrantom.

Dziękujemy też ks. Bogdanowi i młodzieży zaangażowanej w przeprowadzenie Drogi Krzyżowej i spotkania młodzieży z naszego rejonu w Jurkowie.

 

6. Koła Koronkowe oraz SRK, zapraszają do wielkopostnej praktyki „Zanurz się w Ranach Jezusa”, polegającej na uwielbianiu i wypraszaniu Miłosierdzia Bożego płynącego z Ran Pana Jezusa. Zachęcamy, aby codziennie lub jeden raz w tygodniu, wyciągnąć karteczkę z wypisaną „Raną Pana Jezusa”, znajdującą się w koszyku na stoliku z prasą i w nawie Najświętszego Sakramentu. W tej Ranie i płynącym zeń Miłosierdziu warto zanurzać siebie, swoje życie i własne rany.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni. Obfitości Bożych łask i darów naturalnych życzymy ks. prałatowi Józefowi, ks. prałatowi Edwardowi oraz ks. Bogdanowi.

8. Proszono nas o ogłoszenie:

  • Szkoła Podstawowa w Tymbarku prowadzi do końca marca br. zapisy dzieci do klas 1. na rok szkolny 2017/18;
  • w środę 5 kwietnia, na parkingu Remizy OSP w Tymbarku, przeprowadzane będą bezpłatne badania mammograficzne. Koniczna jest wcześniejsza rejestracja. Szczegóły na plakacie w gablocie;
  • również w środę 5 kwietnia w Ośrodku Zdrowia w Tymbarku prowadzone będą bezpłatne badania wzroku. Koniczna jest wcześniejsza rejestracja. Szczegóły na plakacie w gablocie.

9. Intencje Mszy św.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł śp. +Łukasz Sobczak z Piekiełka. Powstańmy i módlmy się za zmarłego: Dobry Jezu, a nasz Panie...

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna