2017.04.17. – Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy

 1. Obchodzimy drugi dzień świąt Wielkanocy. Porządek Mszy św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00! Msza św. w kaplicy w Piekiełku dziś tylko przed południem o godz. 9.30! Woda święcona do zabrania przy wyjściu z kościoła.

Radość Wielkanocy Kościół celebruje w osiem kolejnych dni tzw. Oktawę Wielkanocy. Zachęcamy do udziału w liturgii. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na KUL i inne uczelnie katolickie.

 

2. W tym tygodniu:

·         w środę przypada 12 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża emeryta Benedykta XVI. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach;

·         w środę o poprowadzenie różańca przed wieczorną Mszą św. prosimy Różę Kobiet bł. Marii Teresy Ledóchowskiej (zelatorka p. Maria Atłas);

·         w piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;

·         w sobotę Diecezjalne Święto Caritas;

·         Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego przed wieczornymi Mszami św., które będą odprawiane o godz. 18.00;

·         w przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego i odpust parafialny w Podłopieniu.  Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00;

·         w przyszłą niedzielę ofiarami do puszek będziemy wspierać osoby dotknięte wojną w Syrii, szczególnie w zrujnowanym Aleppo;

 

3. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia rekolekcji parafialnych i Triduum Paschalnego. Liturgicznej Służbie Ołtarza wraz z ks. Stanisławem, który czuwał nad całością, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Orkiestrze „Tymbraski Ton”, Chórowi, panu Organiście, młodzieży i panu Janowi Kapturkiewiczowi przygotowującym ciemnicę, panom: Józefowi Rysiowi i Kazimierzowi Zającowi oraz innym osobom przygotowującym grób Pański. Rodzinie, która ofiarowała krzewy do grobu. Ks. Witoldowi oraz wszystkim, którzy przygotowywali liturgię w kaplicy w Piekiełku. Siostrze Jolancie i pani Małgorzacie za ogrom cichej pracy i piękne przystrojenie naszego kościoła. Młodzieży przygotowującej misterium „Dar” z ks. Bogdanem i ks. diakonem Łukaszem. SRK i młodzieży prowadzącym czuwania w triduum. Osobom które składały życzenia kapłanom w Wielki Czwartek. Panu Jerzemu Smotrowi za ofiarowanie wosku pszczelego na paschał. Czcigodnym Księżom Seniorom i ks. prałatowi Tomaszowi za ich pomoc i posługę w konfesjonale, Siostrom Nazaretankom. Pani Bogusi za dbanie, aby księża i nasi goście mieli się czym posilić. Jeżeli kogoś pominąłem przepraszam i tym bardziej dziękuję. Niech Bóg wynagrodzi każde nawet najmniejsze dobro.

Bóg zapłać również wszystkim, którzy ofiarowali dary oraz swoją pomoc w przygotowaniu paczek dla potrzebujących rodzin z naszej wspólnoty. Dziękujemy za  życzliwość Gminnej Spółdzielni, Biedronce i innym sklepom, Państwu Ściankom i innym ofiarodawcom składającym dary. Dzięki Waszej ofiarności pomogliśmy 52 rodzinom.

 

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna