2017.05.28. – Wniebowstąpienie Pańskie

1. Trwa nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. W środę ostatnie nabożeństwo majowe. Od czwartku rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. Wszystkie rodziny przyjmujące figury Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii. Obejmujemy je modlitwą w czasie każdej Mszy św.

3. W tym tygodniu:

·         w środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, o poprowadzenie modlitwy różańcowej przed wieczorną Mszą św. prosimy Różę Kobiet św. Kingi (zelatorka p. Maria Palka);

·         w pierwszy czwartek miesiąca modlitwa za powołanych wywodzących się z naszej wspólnoty i o nowe powołania kapłańskie i zakonne;

·          w pierwszy piątek Msza wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i o 18.00; spowiedź w kościele parafialnym w czwartek i piątek od godz. 17.00, a w kaplicy w Piekiełku w piątek od 16.30;

·         w tym dniu od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zapisy w zakrystii. Rano kancelaria parafialna nie będzie czynna;

·         również w piątek wyjazd na modlitewne czuwanie do Mogiły o godz. 18.00. Zapisy w zakrystii;

·         w pierwszą sobotę miesiąca Msza o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00. Nabożeństwo pierwszej soboty powiązane będzie z nabożeństwem fatimskim. Rozpocznie się ono o godz. 19.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy – będzie jej przewodniczył kustosz sanktuarium Matki Bożej Strzeleckiej ks. Stanisław Tabiś.

·         w następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych;

4. Spotkania grup parafialnych:

·         w poniedziałek spotkanie LSO w Tymbarku: ministranci - godz. 17.00, lektorzy godz. 19.00;

·         Próba chóru parafialnego w środę po Mszy św. wieczornej;

5. Bóg zapłać wszystkim wspierającym prace prowadzone na cmentarzu – przez dzisiejszą składkę i ofiary indywidualne. Dziękujemy dwóm rodzinom z Pasterników oraz z Tymbarku, które złożyły ofiary 10.000,- zł i 500,- zł. Bóg zapłać. Dziękujemy również panu Grzegorzowi Urbańskiemu za nagłośnienie koncertu „Krzyż i Orzeł” oraz zaangażowanie wraz z córkami w prowadzenia zespołu „Gloria Mariae”.

6. W przyszłą niedzielę o 15.00 rozpoczniemy kolejny Festyn Parafialny. W programie: występy dzieci z przedszkoli, pokaz strażacki, jazda konna, zabawy dla dzieci, występ Orkiestry Tymbarski Ton i dyskoteka prowadzona przez SOUNDLIGHT. Nie zabraknie również KONKURSU Z NAGRODAMI. Serdecznie zapraszamy! Wszelka pomoc przy organizacji mile widziana! Jak co roku - prosimy o  pyszne wypieki i  dostarczenie ich  na plebanię. Kontakt z ks. Bogdanem.

7. Wyjazd na koronację figury Matki Bożej Fatimskiej do Tarnowa w przyszłą niedzielę o godz. 8.00 z parkingu przy kościele. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

8. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji tarnowskiej zaprasza na wakacyjne obozy i kolonie połączone z kursem języka angielskiego, zajęciami z jazdy konnej i wycieczkami krajoznawczymi. Więcej informacji w gablocie oraz na stronie KSM (www.ksm.diecezja.tarnow.pl). Inne propozycje oaz i wakacji dla dzieci i młodzieży, min. „Miasteczko Modlitewne” u bł. Karoliny w Zabawie, na stronie duszpasterstwa młodzieży diecezji tarnowskiej (www.mlodziez.diecezja.tarnow.pl).

Przypominamy również o możliwości wyjazdu w dniach 31 lipca do 4 sierpnia na Litwę. W programie zwiedzanie Wilna, Trok, Kowna i Góry Krzyży. Koszt 950 zł i 80 euro. Zapisy w kancelarii parafialnej.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł śp. +Michał Dębski z Tymbarku. Powstańmy i powierzajmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...