2017.06.18. – 11. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 11. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. To w naszej diecezji Diecezjalne Święto Rodziny. Modlimy się o miłość w naszych rodzinach i o to, by były one miejscem przekazywania wiary i wartości. Procesja eucharystyczna dziś po sumie.

 

2. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali procesję Bożego Ciała i uczestniczyli w niej. Bóg zapłać wszystkim przygotowującym ołtarze, niosącym feretrony, pocztom sztandarowym, Ochotniczej Straży Pożarnej, Orkiestrze „Tymbarski Ton”, chórowi parafialnemu, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym oraz ich rodzicom, Dziewczęcej Służbie Maryjnej z Siostrami oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza. Niech Zbawiciel błogosławi wszystkim, którzy uczcili Jego obecność wśród nas. 

Trwa dawna oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na procesję eucharystyczną i Mszę św. codziennie w Piekiełku o godz. 17.00, zaś w Tymbarku o godz. 18.00. Uwaga! – podobnie będzie w czwartek na zakończenie oktawy: Msza z tradycyjną procesją w Piekiełku o godz. 17.00, zaś w Tymbarku z błogosławieństwem dzieci oraz wianków o godz. 18.00!

 

3. Ponadto w tym tygodniu:

·         w poniedziałek spotkanie LSO w Tymbarku: ministranci - godz. 17.00, lektorzy godz. 19.00;

·         o poprowadzenie modlitwy różańcowej, wyjątkowo we wtorek, prosimy Różę Kobiet św. Katarzyny (zelatorka p. Maria Florek);

·         w środę o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez SRK. Zapraszamy do wspólnej modlitwy;

·         w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia NSPJ (u nas po Mszy św. o godz. 7.00 i przed Mszą św. o godz. 18.00). Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;

·         ta uroczystość to także dzień modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego – prosimy Was Siostry i Bracia o modlitwę, abyśmy dążyli do świętości w naszym życiu i posłudze. W modlitwie pamiętajmy też o kapłanach wywodzących się z naszej wspólnoty;

·         również w piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msze św. dziękczynne w Tymbarku: o godz. 8.00 dla Zespołu Szkół im. KEN, o godz. 9.00 dla gimnazjum, o godz. 10.00 – dla szkoły podstawowej, o 11.00 – dla przedszkoli. Msza św. dziękczynna w Piekiełku o godz. 8.00. Zapraszamy wszystkich uczniów, dyrekcje szkół, nauczycieli i wychowawców oraz rodziców;

·         uwaga - od następnej niedzieli będzie obowiązywał wakacyjny porządek nabożeństw. Msze św. niedzielne w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 18.00; w kaplicy w Piekiełku będzie w czasie wakacji tylko jedna Msza św. o godz. 9.30!

 

4. Dziękujemy wszystkim wspierającym prace prowadzone na cmentarzu. Bóg zapłać za ofiary indywidualne: dwóm rodzinom z Tymbarku za 5000 zł i 3000 zł. Dziękujemy też panu Krzysztofowi Molkowi, którego firma wykonuje prace na cmentarzu, za nieodpłatne wykonanie części prac. Ofiary na tacę składane w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na prowadzone prace. Bóg zapłać również rodzinom z Piekiełka, które złożyły ofiary na położenie kostki wokół kaplicy św. Józefa.

 

5. Proszono nas o ogłoszenie: w środę po wieczornej Mszy św. wolontariusze będą zbierać ofiary na ogólnopolską akcję „Pola Nadziei”.

 

6. Decyzją Księdza Biskupa, ks. Bogdan Stelmach został mianowany proboszczem w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia na Pasierbcu. Gratulując tej nominacji, otoczmy ks. Bogdana modlitwą w Jego przygotowaniu do podjęcia nowych obowiązków. Na miejsce ks. Bogdana przychodzi neoprezbiter ks. Michał Łukasik pochodzący z Gorzkowa. Jego osobę i posługę w naszej wspólnocie polecamy Waszym modlitwom.

 

7. Jak zwykle zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna