2017.08.20. – 20. Niedziela Zwykła

1. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 18.00; w kaplicy w Piekiełku o 9.30. Dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się w środę w adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do tego, by wstępować na adorację do Pana Jezusa jak najczęściej. Niech nawet krótka modlitwa staje się naszym uwielbieniem Boga i szukaniem umocnienia.

Dziś dziękujemy za posługę w naszej parafii ks. Bogdanowi Stelmachowi, który od września będzie proboszczem w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia na Pasierbcu. Wyrażamy wdzięczność za Jego gorliwą pracę, podejmowane inicjatywy, bezpośredniość i życzliwość w posłudze duszpasterskiej i relacjach osobistych. Otaczamy Go modlitwą i z serca Mu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia, której kustoszem będzie na pasierbieckim wzgórzu.

 

3. W tym tygodniu:

·         w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej przed wieczorną Mszą św. prosimy Różę Kobiet św. Jana Pawła II (zelatorka Janina Smoter); po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

·         w sobotę - uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej;

·         w przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Jan Chrzciciela w Górze św. Jana. Suma odpustowa o godz. 11.00;

·         składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Bóg zapłać za ofiary złożone podczas składki lipcowej – zebraliśmy wtedy 12. 049,- zł, 20 funtów brytyjskich i 13 euro. Ponadto w ostatnim czasie na prace na cmentarzu 200,- zł złożyła pewna osoba z Tymbarku, 500,- zł pewna rodzina z Tymbarku i 1000,- zł pewna rodzina z Zamieścia. Bóg zapłać.  Dziękujemy za Waszą ofiarność i życzliwość.

 

4. Trwa Piesza Pielgrzymka Tarnowska do Częstochowy. Starajmy się towarzyszyć pielgrzymom naszą modlitwą oraz poprzez relacje z pielgrzymki na falach radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. W piątek 25 sierpnia wyjazd na wejście pielgrzymki na Jasną Górę. Wyruszymy z parkingu przy kościele o godz. 7.00.  Zapisy do środy w  zakrystii. Koszt wyjazdu 50 zł.


5. Rozpoczął się tygodniowy odpust w Sanktuarium Maryjnym na Pasierbcu. Szczegóły można znaleźć na plakacie w gablocie przed kościołem. Tradycyjna pielgrzymka z naszej parafii wyruszy do Matki Bożej Pocieszenia w sobotę 26 sierpnia. Wyjście z placu przed kościołem o godz. 21.00. Zachęcamy do udziału. 


6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.


7. Zmarł śp. +Piotr Kasprzyk z Tymbarku – jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. O godz. 15.00 wprowadzenia potem różaniec i Msza św. Powstańmy i powierzajmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

 

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna