2017.08.27. – 21. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 21. Niedzielę Zwykłą, ostatnią niedzielę sierpnia. Od następnej niedzieli Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 18.00; w kaplicy w Piekiełku o 9.30. i 15.15. Wracamy więc z Mszą św. popołudniową w kaplicy w Piekiełku. 

2. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie nowego wikariusza - neoprezbitera ks. Michała Łukasika pochodzącego z Gorzkowa. Witamy również nową siostrę zakrystiankę - s. Reginę Zastawną. Otoczmy ich naszą życzliwością i modlitwą.

Dzisiaj uroczystości odpustowe na Pasierbcu i w Górze św. Jana. W przyszłą niedzielę odpust w Jodłowniku. Za dwa tygodnie odpust w naszej parafii.

Bóg zapłać za ofiary złożone na cele inwestycyjne. Po Mszy św. zbiórka do puszek Caritas na poszkodowanych przez wichury.

 

3. W tym tygodniu:

·         w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej przed wieczorną Mszą św. prosimy Różę Kobiet św. Stanisława Papczyńskiego (zelatorka p. Halina Wiktor);

·         w pierwszy czwartek miesiąca modlitwa za powołanych wywodzących się z naszej wspólnoty i o nowe powołania kapłańskie i zakonne;

·          w pierwszy piątek Msza wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i o 18.00; okazja do spowiedzi w kościele parafialnym w czwartek i piątek od godz. 17.00, a w kaplicy w Piekiełku w piątek od 16.15. Będzie to zarazem okazja do spowiedzi na początek roku szkolnego. Zapraszamy więc dzieci, młodzież, grono pedagogiczne i wszystkich pracowników szkół i przedszkoli, by z Panem Bogiem rozpoczęli kolejny etap edukacji i wychowania. Prosimy rodziców o pomoc i zachętę wobec swoich dzieci;

·         w piątek od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zapisy w zakrystii. Rano kancelaria parafialna nie będzie czynna;

·         również w piątek wyjazd na modlitewne czuwanie do Mogiły o godz. 18.00. Zapisy w zakrystii;

·         w pierwszą sobotę miesiąca Msza o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00. Nabożeństwo pierwszej soboty powiązane będzie z nabożeństwem fatimskim. Rozpocznie się ono o godz. 19.15 medytacją, po której o godz. 19.30 będzie Msza św. i procesja różańcowa (prosimy zabrać świece). Naszej modlitwie będzie przewodniczył ks. prałat Jerzy Zoń - dyrektor wydawnictwa diecezjalnego Biblos. Przy tej okazji dziękujemy panu Mieczysławowi Kordeczce za wykonanie postumentu pod figurę Matki Bożej. Bóg zapłać!;

·         w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszach św. o 7.00 i 8.30 oraz po 9.30 w Piekiełku.

 

 

4. Pierwszy piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września, będzie to również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Podczas Mszy Świętych w tym dniu będziemy prosili Boga, aby ofiara ich życia nie była daremna.

 

5. Bóg zapłać tymbarskiej piekarni za drożdżówki ofiarowane dla pielgrzymów zdążających na Jasną Górę. Dziękujemy również wszystkim pielgrzymom, którzy reprezentowali naszą parafię w 35 PPT. Msze św. za parafian witających pielgrzymkę w Częstochowie zostaną odprawione 6 września o 6.30 i 13 października o 17.00.

 

6. W ramach dekanatu tymbarskiego planowana jest pielgrzymka do Chorzelowa na sobotę 9 września na koronację Obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania. Zapisy w zakrystii do następnej niedzieli.

 

7. Proszono nas o ogłoszenie:

Rozpoczęcie roku szkolnego w tym roku wyznaczono na poniedziałek 4 września. Klasy gimnazjalne oraz klasy 7. i klasa 6. a rozpoczną ten dzień o godz. 8.30 od spotkania  w budynku szkoły przy Rynku. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych planowana jest na godz. 9.00, a potem wszyscy uczniowie przejdą do głównego budynku szkoły podstawowej na apel rozpoczynający nowy rok szkolny.

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Limanowej ogłasza nabór na rok szkolny 2017/18 do bezpłatnych szkół dla dorosłych (policealne, liceum ogólnokształcące oraz kursy zawodowe). Szczegóły na plakatach w  gablocie.

 

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W nowym „Gościu Niedzielnym”, oprócz ciekawych artykułów, jako dodatek film „Misja”. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna