2017.09.17. – 24. Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy 24. Niedzielę w ciągu roku. Zbiórka do puszek po Mszy św. przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za składane ofiary. 

 

2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do  przygotowania i przeżycia uroczystości odpustowej w naszej parafii. Bóg zapłać: Liturgicznej Służbie Ołtarza i Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Chórowi Parafialnemu z panem Organistą, Orkiestrze z panem Kapelmistrzem, Ochotniczej Straży Pożarnej z pocztem sztandarowym na czele, dzieciom sypiącym kwiaty, wszystkim niosącym feretrony i chorągwie, osobom, które ofiarowały produkty na obiad odpustowy.

 

3. W tym tygodniu:

·         W poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, będziemy się modlić szczególnie za naszą młodzież w dniu jej patrona;

 ·         We wtorek o poprowadzenie modlitwy różańcowej przed wieczorną Mszą św. prosimy Różę Kobiet św. Agnieszka (zelatorka p. Zofia Wilczek);

 ·         W środę od godz. 17.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Serdecznie zapraszamy nie tylko członków stowarzyszenia, ale także inne osoby. Po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i później spotkanie stowarzyszenia. Istnieje możliwość zapisania się do grupy, serdecznie zapraszamy zainteresowanych;

 ·         W czwartek o godz. 19.30, ks. Michał zaprasza młodzież na czuwanie i wieczór modlitwy;

 ·         W sobotę – Synaj w Limanowej, spotkanie młodzieży, na które bardzo serdecznie zapraszamy także młodych z naszej parafii. Szczegóły na plakacie i na stronach internetowych. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Michałem;

 ·         W najbliższą niedzielę Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. W naszej wspólnocie włączymy się w modlitwę Kościoła w Polsce w intencji małżeństw i rodzin, a na Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy małżonków do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich;

 ·         Składka w najbliższą niedzielę przeznaczona będzie na cele inwestycyjne;

 

4. Spotkania grup parafialnych:

  • spotkanie LSO: w Tymbarku w poniedziałek – ministranci o godz. 17.00, lektorzy o godz. 19.00; w Piekiełku w poniedziałek o godz. 17.30 (ks. Witold prosi o zabranie strojów sportowych) 
  • próba chóru parafialnego w środę po wieczornej Mszy św.;
  • spotkanie Grupy Apostolskiej w Piekiełku w piątek o godz.  17.00 przy kaplicy;
  • próba Zespołu św. Józefa w sobotę o  godz. 11.00 w zakrystii w Piekiełku;

 

5. Spotkanie dzieci klas 3. z Piekiełka i ich Rodziców  przed I Komunią św. w niedzielę na Mszy św. o godz. 15.15

 

6. W związku z upływem pięcioletniej kadencji Parafialnych Rad Duszpasterskich w naszej diecezji Biskup Tarnowski Andrzej Jeż zarządził wybory do tychże rad na niedzielę 15 października. W związku z tym prosimy o zgłaszanie w kancelarii parafialnej, do soboty 7 października, kandydatów do nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Spotkanie Rady kończącej kadencję w czwartek 5 października po wieczornej Mszy św.

 

7. Przy Bazylice w Limanowej w dniach 29 września do 1 października organizowana będzie katecheza przedmałżeńska. Mogą w niej brać udział tylko pary. Zapisy w kancelarii sanktuarium. W naszej parafii taka forma katechezy prowadzonej przez małżeństwa i kapłana planowana jest na wiosnę przyszłego roku.

 

8. Jeszcze raz bardzo prosimy o wyrzucanie śmieci z cmentarza do koszy! Wyrzucanie śmieci na skarpę pod cmentarzem jest brakiem kultury i brakiem poszanowania środowiska! Prosimy również o segregowanie śmieci. Do boksu obok koszy wrzucamy tylko trawę i kwiaty żywe! 

 

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. +Bronisławy Pazgan z Tymbarku. Powstańmy i powierzajmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

 

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna