2017.10.22. – 29. Niedziela Zwykła

1. Przeżywany dziś Światowy Dzień Misyjny rozpoczyna Tydzień Misyjny w całym kościele. Intencje misyjne będziemy szczególnie podejmowali na nabożeństwach różańcowych.

Przed kościołem możliwość nabycia drobiazgów związanych z krajami misyjnymi. Po Mszy św. o godz. 10.00 oraz przed różańcem, o godz. 16.00, spotkanie w PCK-u z Marią Kordeczką, która opowie o pobycie i projekcie realizowanym w wakacje w Tanzanii. Serdecznie zapraszamy.

 

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Ciesząc się liczną obecnością dzieci i młodzieży zapraszamy serdecznie dorosłych. Różaniec w kościele parafialnym codziennie o godz. 17.00; w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00 (w niedzielę o 15.15).

 

3. W tym tygodniu:

·         w środę, 25 października, w naszej diecezji przeżywać będziemy wspomnienie św. Jana Pawła II.

·         w środę, zapraszamy na różaniec i Msze św. uczniów klas 3 z Tymbarku i ich rodziców w ramach katechezy przyparafialnej w przygotowaniu do I Komunii św.

·         w czwartek o godz. 19.30 czuwanie modlitewne prowadzone przez młodzież; serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą wspólnie się modlić, nie tylko młodych.

·         składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na cele inwestycyjne.

·         w niedzielę o godz. 9.00 w kaplicy w Piekiełku Apel Papieski prowadzony przez Grupę Apostolską i Zespół św. Józefa.

 

4. Spotkania grup parafialnych:

·         próba chóru parafialnego w środę po wieczornej Mszy św.;

·         spotkanie młodzieży z Grupy Apostolskiej w piątek o godz. 19.00.

 

5. Można się jeszcze zapisywać na misyjne spotkanie Róż Żywego Różańca, które odbędzie się w następną sobotę w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie.

Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 8.00. koszt wyjazdu 20 zł.

 

6. Dziękujemy za wszelką pomoc w pracach wokół parkingu oraz przy cmentarzu. Dziękujemy również wszystkim osobom, które uporządkowały obejście wokół kaplicy w Piekiełku. Bóg zapłać za Wasze zaangażowanie i pracę.


 7. Dziękujemy ponad 800 osobom, które oddały swój głos w wyborach do rady duszpasterskiej. Wyniki wszystkich kandydatów są wywieszone w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej parafii.

Do Parafialnej Rady Duszpasterskiej wybrani zostali: Antoni Filipiak, Elżbieta Zimirska, Józef Wańczyk, Józef Zoń, Marta Gajewska, Roman Smaga, Władysław Kapturkiewicz.

Z urzędu wchodzą do niej: proboszcz, przedstawiciel wikariuszy – ks. Stanisław, przedstawicielka sióstr zakonnych i jednocześnie pracowników kościelnych – zakrystianka s. Regina, przedstawiciel stowarzyszeń działających w parafii – pani Iwona Poręba.

Z nominacji do rady wchodzą: jako przedstawiciel młodzieży - Szymon Ból, oraz Artur Trojanowski, Jarosław Kaim, Małgorzata Śmiałek, Zofia Bulanda.

 

8. Wypominki listopadowe i roczne przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii. Kartki pomagające w przygotowaniu listy naszych zmarłych można zabrać z parapetów w bocznych nawach oraz ze stolika z prasą.

Przy tej okazji po raz kolejny apelujemy o poszanowanie cmentarza - miejsca spoczynku naszych zmarłych. Prosimy, by nie wprowadzać tam zwierząt, nie wyrzucać starych krzyży ani śmieci na skarpę pod cmentarzem! Zwracamy się z prośbą o segregowanie śmieci! Przypominamy również, iż prace na cmentarzu należy wcześniej zgłosić i uzgodnić… Pojawia się też pytanie: co myśleć o krzyżach wyrzucanych na skarpę pod cmentarzem?, ziemi lub odpadach zielonych wysypywanych według własnego uznania? Jeszcze raz prosimy o odpowiedzialność i troskę o nasz cmentarz.

 

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są jeszcze do nabycia egzemplarze „Ewangelii na każdy dzień” oraz „Kalendarze Rolników”. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna