2018.01.06. – Uroczystość Objawienia Pańskiego

1. Przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. w porządku niedzielnym. Uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli, jest dniem Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej. Modlimy się za księży i osoby świeckie, wywodzących się z diecezji tarnowskiej, i posługujących na misjach. Modlimy się też o nowe powołania misyjne. Bóg zapłać za ofiary, którymi wspieramy cele misyjne.

 

2. Dzisiejsza uroczystość to również Misyjny Dzień Dziecka. Na Mszy św. o godz. 10.00 uroczyste zakończenie Kolędy Misyjnej. Dzieci w strojach kolędników przyjdą o godz. 9.30 od biblioteki do kościoła w orszaku z trzema królami. Po Mszy św. przemarsz na Rynek i rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy strój kolędnika misyjnego.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli Kolędników misyjnych, wszystkim dzieciom, młodzieży gimnazjalnej, rodzicom, osobom dorosłym – przewodnikom poszczególnych grup, paniom, które upiekły ciasto i przygotowały poczęstunek dla kolędników, Siostrom, paniom koordynującym w PCK-u wraz ks. Witoldem i Stanisławem całość przedsięwzięcia. Zebraliśmy w ramach kolędy misyjnej 19,133 zł, 46 groszy oraz 10 euro. Bóg zapłać za tak wielką ofiarność!

 

3. Błogosławimy dziś kredę, kadzidło i złoto. Kredą wypisujemy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to podkreślić, że tak jak Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Ten znak (C + M + B 2018) oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat.

 

4. Jutro zmiana tajemnic różańcowych.

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna