Parafia Tymbark - 2018.01.14. – 2. Niedziela Zwykła

2018.01.14. – 2. Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o Polakach na emigracji. Otoczmy modlitwą także tych, którzy przybyli do naszego kraju zza wschodniej granicy oraz migrantów i uchodźców na całym świecie, szczególnie ofiary konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie.

Gratulujemy dzieciom z misyjnej grupy kolędniczej, które na Diecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych w Tylmanowej zdobyły 2 miejsce. Dziękujemy rodzicom i s. Agnieszce i s. Izabelli.

Dzisiaj o godz. 15.00 w Bibliotece Publicznej w Tymbarku odbędzie się Koncert Noworoczny. Kolędy i pastorałki zaśpiewa Chór Parafialny z Podłopienia, Chór Parafialny z Tymbarku oraz Zespół Muzyczny św.  Józefa z Piekiełka. Organizatorzy serdecznie zapraszają na to wydarzenie. Zachęcamy do skorzystania z tej propozycji.

2. W tym tygodniu:

·         kancelaria parafialna, ze względu na kolędę, będzie nadal zamknięta po południu. Zainteresowanych zapraszamy rano;

·         w środę o godz. 16.30 o poprowadzenie różańca prosimy Różę Mężczyzn św. Józefa (zelator Józef Piętoń);

·         w czwartek 18 stycznia rozpoczyna się w całym Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan;

·         w następną niedzielę o godz. 14.00 spotkanie na plebanii zelatorów Róż Żywego Różańca;

·     również w następną niedzielę o godz. 15.00 koncert kolęd w wykonaniu naszego Chóru Parafialnego, Strażackiej Orkiestry Dętej „Tymbarski Ton”, Zespołu „Gloria Mariae” oraz rodziny Urbańskich. Już teraz serdecznie zapraszamy na ten koncert;

·       w następną niedzielę o godz. 18.00 na plebanii spotkanie rodzin, które będą chciały włączyć się w formację Domowego Kościoła;

3. 27 i 28 stycznia, odbędzie się konkurs TYMBARSKIE KOLĘDOWANIE. To wydarzenie będzie miało miejsce w  bibliotece i w kościele w Tymbarku. Zasady uczestnictwa w konkursie określa regulamin dostępny na stronie tymbarskiej biblioteki. Ostateczny termin zgłoszeń uczestników mija w poniedziałek 22 stycznia! Wszystkich chętnych do pomocy i uczestnictwa prosimy o kontakt z ks. Michałem.

4. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele inwestycyjne – w grudniu zebraliśmy 9.266,- zł oraz 7 euro. Składka z sumy przeznaczona została na zakup instrumentu dla Strażackiej Orkiestry Dętej „Tymbarski Ton”. Msza dziękczynna za ofiarodawców z intencji orkiestry w najbliższą niedzielę po koncercie o godz. 17.00. Dziękujemy również za ofiary indywidualne: pewnej rodzinie z Tymbarku z ul. Kazimierza Wielkiego, rodzinie z Tymbarku z Podwisiołek i firmie z Zamieścia z Sołtystwa za ofiary po 1.000,- zł; rodzinie z Tymbarku z Zawodzia za 200,- zł. Bóg zapłać za ofiarność i wszelką życzliwość.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy ciekawe artykuły i prasę dla dzieci. Pojawił się min. nowy numer „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka Dobra” dla najmłodszych. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

6. Intencje Mszy św.

7. Porządek kolędy.

8. Proszono nas o ogłoszenie:

Od poniedziałku będą chodzili po domach kominiarze.

Szpital w Limanowej nadal organizuje bezpłatne badania profilaktyki jelita grubego i zachęca do skorzystanie z tej oferty. Szczegóły w rejestracji i na stornie internetowej szpitala.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp.: +Zofia Kurczab z Zamieścia. Powstańmy i pomódlmy się za naszą zmarłą siostrę. Dobry Jezu