Parafia Tymbark - 2018.01.21. – 3. Niedziela Zwykła

2018.01.21. – 3. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj o godz. 15.00 w kościele parafialnym Koncert kolęd i pastorałek. Wystąpią: nasz Chór Parafialny, Strażacka Orkiestra Dęta „Tymbarski Ton”, Zespół „Gloria Mariae” oraz rodzina Urbańskich. Serdecznie zapraszamy na 15.00 do naszej świątyni.

Przy tej okazji gratulujemy zespołowi „Gloria Mariae” 1. miejsca, które zajął na Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Łukowicy.

O godz. 14.00 na plebanii spotkanie zelatorów Róż Żywego Różańca.

Wieczorem o godz. 18.00 na plebanii spotkanie rodzin, które chciałyby się włączyć w formację Domowego Kościoła. Serdecznie zapraszamy małżonków.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w czasie odwiedzin duszpasterskich. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, rozmowy, Waszą gościnność i życzliwość oraz złożone ofiary. Panu Bogu polecamy Wasze radości i smutki, to, co dobre, i to, co niepokoi. Każdy z Księży w najbliższe niedziele odprawi Mszę św. w intencji tych, których odwiedził w czasie kolędy.

3. W tym tygodniu:

·         po zakończeniu kolędy wracamy do zwyczajnych godzin otwarcia kancelarii parafialnej. Przypominamy, że kancelaria czynna jest w dni powszednie od 8.00 do 9.00, z wyjątkiem świąt, pierwszych piątków i każdego wtorku, a także pół godziny po wieczornej Mszy św. z wyjątkiem sobót. Interesantów prosimy o dzwonienie dwoma włącznikami dzwonka! W sprawach pilnych przyjmujemy o każdej porze!;

·         dziś Dzień Babci a w poniedziałek Dzień Dziadka. Pamiętajmy o odwiedzinach i modlitwach za naszych bliskich;

·         we wtorek o poprowadzenie różańca prosimy Różę Mężczyzn św. Kazimierza (zelator Józef Gąsior);

·         w środę na godz. 16.00, na wspólnotową adorację Najświętszego Sakramentu zaprasza Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Po Mszy św. i  Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy spotkanie Stowarzyszenia na plebanii;

·         W czasie środowej Mszy i Nowenny będziemy się modlić w intencji małżeństw przeżywających trudności i potrzebujących szczególnych łask. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby w ten sposób pomóc małżeństwu swojemu, swoich dzieci czy bliskich;

·         w czwartek na Mszę św. na godz. 17.00 zapraszamy dzieci klas 3. wraz z rodzicami w ramach przygotowania do 1. Komunii świętej;

·         w piątek na 19.30 do PCK-u zapraszamy na wspólne kolędowanie przygotowane przez młodzież. Zaproszenie kierujemy zwłaszcza do osób starszych i samotnych;

·         spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Caritas o godz. 18.00 w piątek na plebani;

4. Spotkanie grup parafialnych:

• LSO w Tymbarku w poniedziałek: ministranci - godz. 16.00, lektorzy o godz. 18.00;

5. Przypominamy, że w następna sobotę, odbędzie się konkurs TYMBARSKIE KOLĘDOWANIE. Termin zgłoszeń uczestników mija w poniedziałek 22 stycznia. Koncert laureatów oraz wręczenie nagród w niedzielę 28 stycznia w kościele parafialnym o godz. 14.00. Już teraz serdecznie zapraszamy. Wszystkich chętnych do pomocy i uczestnictwa prosimy o kontakt z ks. Michałem

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na zakup instrumentu dla Strażackiej Orkiestry Dętej „Tymbarski Ton”. Zebrano 2.820,- zł. Msza dziękczynna za ofiarodawców z intencji orkiestry dzisiaj o godz. 17.00. Dziękujemy również za ofiary indywidualne złożone na prace w naszej parafii trzem rodzinom z Tymbarku: z ul. Sądeckiej, z Tymbarku Góry i Podwisiołek za ofiary po 200,- zł. Bóg zapłać za ofiarność i wszelką życzliwość.

7. W najbliższym czasie będziemy dokonywać rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. W związku z tym prosimy o wsparcie dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas. Ulotki pomocne w ofiarowaniu 1% naszego podatku dla Caritas można znaleźć na stoliku z prasą oraz na oknach w nawach bocznych kościoła. Na stronie internetowej diecezjalnej Caritas można znaleźć bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy ciekawe artykuły i prasę dla dzieci. Pojawił się nowy numer Małego Gościa Niedzielnego (niestety już po 5 zł). Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, wśród których jest s. Agnieszka, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

9. Intencje Mszy św.