2018.01.28. – 4. Niedziela Zwykła

1. W kolejną niedzielę synodalną modlimy się za naszą diecezję przed uroczystym rozpoczęciem Synodu, które będzie miało miejsce w kwietniu.

Dzisiaj o godz. 14.00 w kościele parafialnym koncert w wykonaniu laureatów konkursu kolęd i pastorałek „Tymbarskie Kolędowanie”. Zachęcamy do licznego udziału.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali koncert kolęd i pastorałek, który odbył się w poprzednią niedzielę. Dziękujemy również za piękne kolędowanie przygotowane przez młodzież działającą przy parafii. Niech Bóg wynagrodzi wszelkie dobro.

2. W piątek święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. jak w świąteczny dzień roboczy: w kościele parafialnym o godz.: 6.00, 8.30, 10.00 i o 18.00, w kaplicy w Piekiełku o 17.00. Gorąco zachęcamy do udziału we Mszy św. i do przyniesienia na liturgię gromnic.

Święto Ofiarowania Pańskiego to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach, szczególnie wywodzące się z naszej wspólnoty parafialnej, oraz Siostry Nazaretanki pracujące w naszej parafii. Tego dnia będziemy także prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tace przeznaczone są na zakony klauzurowe działające w naszej diecezji

3. W tym tygodniu:

w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Cecylii (zelatorka Genowefa Puto). Później Msza św. i  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

w pierwszy czwartek dziękczynienie za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwa o nowe powołania. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy w tym dniu młodzież klas III Gimnazjum wraz z rodzicami w ramach comiesięcznego przygotowania do sakramentu bierzmowania;

również w czwartek o godz. 18.00 spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej;

możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed pierwszym piątkiem i pierwszą sobotą miesiąca w kościele parafialnym: w czwartek od godz. 16.00 i w piątek od godz. 17.00, w kaplicy w Piekiełku w piątek od 16.30;

wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa z aktem oddania po Mszy św. o 10.00 i przed Mszą o 18.00. Wyjazd do Mogiły o godz. 18.00. Zapisy u Siostry w zakrystii. . Odwiedziny chorych, wyjątkowo w sobotę, od 8.30. Prosimy o zgłaszanie chorych u Siostry w zakrystii.;

w pierwszą sobotę miesiąca Msza wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00. Później Litania do Matki Bożej oraz akt oddania, a następnie rozważanie maryjne i różaniec. Zapraszamy odprawiających 1 soboty. Błogosławieństwo świec i gardła z okazji  św. Błażeja po Mszach św.;

w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych ;

4. Spotkanie grup parafialnych:

TYMBARK: spotkanie LSO w poniedziałek: ministranci - godz. 16.00, lektorzy o godz. 18.00;

TYMBARK: Spotkanie Grupy Młodzieżowej w piątek o godz. 19.30 w PCKU;

PIEKIEŁKO: spotkanie LSO w poniedziałek o godz. 17.30 w zakrystii, później wyjście na halę;

PIEKIEŁKO: spotkanie Grupy apostolskiej i Zespołu św. Józefa w piątek o godz. 17.30 w zakrystii;

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła. Dziękujemy również za ofiary indywidualne złożone na prace w naszej parafii pewnej rodzinie z Tymbarku za 500 zł. oraz pewnej osobie z Tymbarku za 200 zł. Ojciec Robert ekonom prowincji  św. Michała Archanioła na Ukrainie dziękuje za ofiary zebrane na studia i formację kleryków tej prowincji. Bracia zebrali 9157 zł i 20 euro.  Bóg zapłać za ofiarność i wszelką życzliwość.

6. Przypominamy, iż ulotki pomocne w ofiarowaniu 1% naszego podatku dla Caritas można znaleźć na stoliku z prasą oraz na oknach w nawach bocznych kościoła. Na stronie internetowej diecezjalnej Caritas można znaleźć bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych.

7. Proszono nas o ogłoszenie:

W najbliższą środę, 31 stycznia, odbędzie się Akcja Krwiodawstwa w internacie Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych zapraszamy od godz. 9.00.

Wójt Gminy w Tymbarku informuje, iż od 1. do 28. lutego będą przyjmowane od rolników wnioski o zwrot akcyzy zapłaconej w cenie paliwa. (za okres od 1 VIII 2017 do 31 I 2018). Wnioski, wraz z fakturami VAT, można składać osobiście w sekretariacie Urzędu Gminy lub drogą pocztową.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy ciekawe artykuły i prasę dla dzieci. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

9. Intencje Mszy św.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp.:+ Zbigniew Falkowski i +Stanisław Duda z Tymbarku. Powstańmy i pomódlmy się za naszych zmarłych: Dobry Jezu