Parafia Tymbark - 2018.02.04. – 5. Niedziela Zwykła

2018.02.04. – 5. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy piątą niedzielę zwykłą w ciągu roku. Na zakończenie Mszy św. wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

2. W imieniu parafii oraz Gminnej Biblioteki Publicznej dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu kolęd „Tymbarskie kolędowanie”. Gratulujemy laureatom (ich lista na stronie parafialnej). Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu tego wydarzenia. Bóg zapłać za nieocenioną pomoc rodzicom dzieci Zespołu „Gloriae Mariae” oraz osobom, które nas wsparły: państwu Urszuli i Markowi Waktorom, Sylwii i Rafałowi Uchaczom, Grzegorzowi Urbańskiemu oraz zakładowi Tymbark. Niech Bóg wynagrodzi wszelkie dobro.

 

3. Dziękujemy s. Zakrystiance, paniom Małgorzatom i młodzieży za rozebranie i zabezpieczenie dekoracji świątecznych oraz posprzątanie kościoła. Bóg zapłać również panom: Stanisławowi Kicie, Januszowi Waktorowi, Tadeuszowi Smoter i druhom z OSP z Tymbarku za rozebranie i zabezpieczenie szopki.

 

4. Gratulujemy ministrantom, którzy wczoraj w dekanalnych rozgrywkach LSO w halowej piłce nożnej, zorganizowanych przez ks. Stanisława Dekanalnego Duszpasterza LSO, zajęli 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej i przeszli do rozgrywek rejonowych w Limanowej. Składamy również gratulacje lektorom, którzy zajęli 3. miejsce w dekanacie.

 

5. W tym tygodniu:

§  w poniedziałek, we wspomnienie św. Agaty, błogosławieństwo chleba, wody i soli;

§  w poniedziałek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy uczniów klas 3-ich z Tymbarku wraz z Rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii św.;

§  w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Michała Archanioła (zelatorka Małgorzata Skrzatek). Później Msza św. z katechezą dla dorosłych i  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

§  w środę na Mszę św. o godz. 16.00 do kaplicy w Piekiełku zapraszamy uczniów klas 3-ich z Piekiełka wraz z Rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii św.;

§  w czwartek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia;

§  również w czwartek o 19.30 czuwanie modlitewne prowadzone przez młodzież, która zaprasza wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy;

§  w niedzielę we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes przypada 26. Światowy Dzień Chorego. Rejonowe obchody tego dnia będą miały miejsce w sobotę od godz. 9.30 w Bazylice Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. W naszej parafii zapraszamy chorych na Mszę św. w przyszłą niedzielę na godz. 11.30.  Pomyślmy o pomocy wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu na to spotkanie.

 

6. Spotkanie grup parafialnych:

  • TYMBARK: Spotkanie Grupy Młodzieżowej w piątek o godz. 19.30 w PCKU;
  • PIEKIEŁKO: spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek o godz. 18.30 w zakrystii;

 

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła. Zebraliśmy 11.440,- zł i 4 euro. Dziękujemy również za ofiary indywidualne złożone na prace w naszej parafii pewnej rodzinie z Tymbarku - Podlas za 500 zł.  Bóg zapłać za Waszą ofiarność i wszelką życzliwość.

 

8. Proszono nas o ogłoszenie:

Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Limanowej zaprasza na szkolenie „Nowe zasady wypełniania i przyjmowania wniosków obszarowych oraz środki pomocowe Unii Europejskiej na 2018 rok”. Szkolenie odbędzie się we wtorek 6 lutego o godz. 13.00 w Szkole Podstawowej w Podłopieniu.

Sołtys wsi Podłopień zaprasza na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się w następną niedzielę, czyli 11 lutego, o godz. 16.00 w budynku Szkoły Podstawowej w Podłopieniu.

 

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy lutowy numer „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka” dla najmłodszych. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

10. Intencje Mszy św.

 

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp.: +Józefa Niezabitowska z Zamieścia, której pogrzeb będzie dzisiaj o godz. 13.15 oraz +Konrad Kapturkiewicz z Zamieścia, którego pogrzeb będzie dzisiaj o godz. 15.00. Powstańmy i pomódlmy się za naszych zmarłych: Dobry Jezu