2018.06.17. – 11. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 11. Niedzielę Zwykłą; w naszej diecezji przypada dziś Diecezjalne Święto Rodziny. Młodzież przed kościołem rozprowadza płyty z misterium „Sztuka wyboru”. Polecamy i zachęcamy!

2. Od następnej niedzieli obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw. Msze św. niedzielne w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 18.00; w kaplicy w Piekiełku o 9.30. W czasie wakacji nie będzie popołudniowej Mszy św. w Piekiełku!

3. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Okazja do spowiedzi w tygodniu w czasie Mszy św., w środę podczas adoracji oraz w czwartek od 17.30. Prosimy rodziców o zachęcenie dzieci. Msze Święte na zakończenie roku  w kościele parafialnym: o godz. 8.00 – Zespół Szkół im. KEN; o godz. 9.00 – Szkoła Podstawowa i klasy gimnazjalne; 10.30 – przedszkola. Dla Szkoły w Piekiełku Msza św. w kaplicy o godz. 8.00

4. Ponadto w tym tygodniu:

·         we wtorek o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Kobiet św. Anny (zelatorka p. Mariola Giza);

·         w środę o godz. 17.00 Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu i Mszę Św. Po nabożeństwie spotkanie stowarzyszenia na plebanii.

W czasie środowej Mszy i Nowenny, w duchu wspólnoty SYCHAR, będziemy się modlić w intencji małżeństw przeżywających trudności i potrzebujących szczególnych łask;

·         spotkanie Grupy Młodzieżowej w Tymbarku w piątek o 19.30

·         W przyszłą niedzielę po Mszy o 10.00 zespół Gloria Mariae będzie rozprowadzał cegiełki, wspierające ich działalność.

5. Duszpasterz Nauczycieli i Wychowawców dekanatu Tymbark organizuje w dniu 2 lipca 2018 r. (poniedziałek) o godz. 5.30 wyjazd autokarem na pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Koszt 50 zł. Szczegóły zamieszczone na plakacie. Zapisy w zakrystii do środy.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Miłujcie się”. Prenumeratorów zapraszamy do zakrystii. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

7. Intencje Mszy św.

8. W minionym tygodniu zmarł śp. Stefan Ślusarczyk z Tymbarku. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek – 13.30 wprowadzenie i różaniec a o 14.00 Msza św. Powstańmy i pomódlmy się za zmarłego: Dobry Jezu.